Jaki kredyt gotówkowy wziąć na remont?

Jaki kredyt gotówkowy wziąć na remont mieszkania? Najlepiej, aby był to kredyt jak najtańszy. Kredyt gotówkowy niekoniecznie musi być najlepszą decyzją, ale niekiedy nie ma innej możliwości.

jaki kredyt gotówkowy wziąć na remont

Po kredyt gotówkowy sięgamy częściej niż po jakikolwiek inny produkt kredytowy. Wynika to z tego, że formalności, które są niezbędne, aby kredyt otrzymać, a i czas potrzebny na sfinalizowanie umowy, są znacznie krótsze niż w przypadku kredytu hipotecznego lub pożyczki hipotecznej.

Kredyt, a właściwie pożyczkę gotówkową, można otrzymać nawet w tym samym dniu (!) co złożony wniosek kredytowy, kiedy to w przypadku pożyczki hipotecznej czas oczekiwania przekroczy z pewnością 21 dni.

Tak naprawdę nie ma w ofercie banków kredytu gotówkowego na remont mieszkania. Jest to zwykły kredyt gotówkowy, który możesz wziąć na dowolny cel, który nie jest związany z działalnością gospodarczą.

Bank nie będzie oczekiwać od Ciebie (a bardziej wymagał) przedstawienia rachunków i faktur za zakupione produkty i usługi.

Liczba wymaganych dokumentów przy składaniu wniosku o kredyt gotówkowy ogranicza się najczęściej do jednego, a jakim jest zaświadczenia o uzyskiwanych zarobkach i źródle ich uzyskiwania.

Jaki kredyt gotówkowy wziąć na remont mieszkania?

Kredyt gotówkowy na remont mieszkania jest w zasadzie jedynym wyjściem, jeżeli koszt takiego remontu nie przekracza ok. 30-40 tys. zł.

W każdym banku znajdziemy kredyt czy pożyczkę gotówkową, które to można zaciągnąć na dowolny cel i z nich sfinansować konieczną inwestycję.

O zaletach już wspomnieliśmy: proste i szybkie formalności. Nie są wymagane przez banki żadne dodatkowe zabezpieczenia, jak np. przy pożyczce hipotecznej. Ale bank może zaproponować ubezpieczenie lub przy gorszej ocenie kredytowej przedstawienia poręczenia osoby trzeciej.

Kredytu lub pożyczki hipotecznej na kwotę mniejszą niż 40-50 tys. zł w bankach nie znajdziemy. Z kolei limit w rachunku lub na karcie kredytowej w wysokości 10 tys. zł lub więcej nie tylko, że dla wielu osób jest niemożliwy do uzyskania, ale i spłata może być bardzo trudna.

Obecnie kredyty gotówkowe są udzielona nawet i do 250 tys. zł, a czas spłaty rozłożony do 10 lat. Jednak należy pamiętać, że spłata zobowiązania nawet i w niewielkich ratach, w nie najlepszych warunkach ekonomiczno-gospodarczych, może spowodować trudności i finansowe.

Wady i zalety: kredyt gotówkowy na remont mieszkania

Kredyt gotówkowy na remont ma podstawowe zalety:

  • wniosek kredytowy można złożyć w placówce bankowej, jak i przez internet,
  • szybka procedura i minimalne formalności,
  • wypłata środków możliwa jest nawet i w tym samym dniu co złożony wniosek,
  • kredyt można przeznaczyć na dowolny cel, nie ma konieczności przedstawiania kredytodawcy faktur i rachunków, kosztorysów praca, przeprowadzonych i wykonanych prac remontowych,
  • tylko część uzyskanego finansowania może zostać przeznaczona na cele remontowe,
  • możliwa do uzyskania wysoka kwota kredytu i z długim czasem kredytowania,
  • brak zabezpieczenie spłaty na nieruchomości.

Ale i są i wady kredytów gotówkowych:

  • oprocentowanie kredytu jest wyższe niż dla pożyczki czy kredytu hipotecznego,
  • mniejsza kwota kredytu niż w przypadku pożyczki hipotecznej,
  • krótszy okres kredytowania w porównaniu do kredytów i pożyczek hipotecznych, co przy znacznej kwocie kredytu, może oznaczać wysoką ratę kredytową.

Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy na remont?

Jeżeli została podjęta decyzja o wzięciu kredytu gotówkowego na remont mieszkania lub domu, to poza przeglądem propozycji kredytowych w bankach, należy również oferty porównać pod względem kosztów i wybrać tę najkorzystniejszą.

Niekoniecznie najlepszy kredyt gotówkowy będzie w banku, w którym masz konto osobiste (konto bankowe porównanie banków). Duża liczba banków ma atrakcyjne promocje pożyczek gotówkowych dla nowych klientów.

Jakie czynniki kosztowe decydować będą o cenie zaciągniętego finansowania? Niewątpliwe są to odsetki, a więc wysokość ustalonego oprocentowania nominalnego, ale może to być również prowizja oraz ubezpieczenie.

Żaden kalkulator ofert kredytów gotówkowych na remont mieszkania, nie pomoże wybrać najlepszego kredytu. Przedstawiona końcowa oferta jest zawsze przygotowywana przez bank indywidualnie, uwzględnia ona ocenę kredytową.

Dysponując jednak dwoma ofertami, z dwóch różnych banków, na podstawie Formularzy Informacyjnych, można kredyty gotówkowe porównać. Ważne jest, aby kwota zobowiązania, czas spłaty oraz rodzaj przyjętych rat (stałe lub malejące) były jednakowe. Na podstawie wyliczonego RRSO lub kosztu całkowitego kredytu, wskażesz ten kredyt, który jest tańszy.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok