Jaki kredyt gotówkowy wybrać?

2023-02-01 – ostatnia aktualizacja

Jaki kredyt gotówkowy wybrać w banku? Z porównywarką szukać czy samodzielnie? Można i tak, i tak. Najważniejsze jest to, wybrać jak najtańszy. Jest to możliwe, jeżeli poświęcimy nieco czasu, aby porównać oferty. W końcu czas to pieniądz, a właściwie czas przeznaczony na analizę kredytów, pozwoli zaoszczędzić pieniądze, wybierając taniej.

jaki kredyt gotówkowy wybrać

Korzystając z porównywarki kredytów gotówkowych można wybrać bank, w którym złożysz wniosek o kredyt. Ale jak sprawdzić czy to jest faktycznie najlepsza propozycja? Czy kredyt gotówkowy oraz porównywarka kredytowa, to najlepsze połączenie?

Wybór kredytu, zwłaszcza kredytu gotówkowego, nie musi być trudny. Należy wyszczególnić kilka czynników, na które należy zwrócić uwagę, aby faktycznie był to tani kredyt gotówkowy (ale również i mieszkaniowy, jak i konsolidacyjny) lub co najmniej, abyśmy mogli powiedzieć, że jest to faktycznie korzystny kredyt pod względem ceny.

Analiza kredytów mieszkaniowych jest najbardziej skomplikowana. Jeżeli nie masz czasu, aby przeprowadzić odpowiednie porównanie, to lepiej tę sprawę zostawić specjalistom i skontaktować się ze niezależnym ekspertem finansowym (Kredyty Hipoteczne Pośrednictwo Finansowe).

Ze względu na to, że kredyty i pożyczki gotówkowe są najchętniej wybierane spośród produktów kredytowych, to na nich skupimy swoją uwagę.

W jakim banku wziąć kredyt gotówkowy? Jaki kredyt gotówkowy wybrać?

Oferta banków w segmencie kredytów (pożyczek) gotówkowych jest bardzo, ale to bardzo szeroka. Czy zdajesz sobie sprawę, że są zarówno banki komercyjne, jak i spółdzielcze, a dodatkowo należy wspomnieć o SKOK-ach. Jeżeli jeszcze dodamy, że bardzo często banki mają nie jeden, a co najmniej dwa różne kredyty i pożyczki gotówkowe, to nie starczy nam tygodnia, aby to wszystko dokładnie przeanalizować.

Nie ma co jednak popadać w nadmierny pesymizm i skupić się na kilku, najbardziej znanych bankach.

Jednak na samym początku powinieneś określić dokładnie cel kredytowania, kwotę oraz okres jego spłaty. Ważne jest, aby wysokość rat kredytowych była optymalna i dopasowana do Twoich możliwości finansowych: obecnych, jak i w trakcie spłacania zobowiązania.

Jest kilka rodzajów kredytów bankowych: 1. hipoteczne związane są z zakupem lub remontem nieruchomości: kredyt hipoteczny mieszkaniowy dla tych co nic nie wiedzą. 2. samochodowe przeznaczane są na kupno ruchomości, 3. kredyty konsolidacyjne na skonsolidowanie zobowiązań w celu obniżenia nowej raty: kredyty konsolidacyjne banki. Pożyczki gotówkowe można natomiast przeznaczyć na dowolny cel.

Kanał dystrybucji (online lub w placówce bankowej) jest mniej ważny. Bardziej chodzi w tym przypadku o komfort wnioskowania o kredyt i podpisania umowy, niż o cenę zobowiązania.

Właśnie, cena kredytu… To jest najważniejsze! Zapłacić jak najmniej za pożyczenie pieniędzy. Jak sprawdzić cenę kredytu?

Tani kredyt gotówkowy jaki bank?

Każda oferta jest przygotowywana indywidualnie, z uwzględnieniem zdolności i wiarygodności kredytowej potencjalnego kredytobiorcy.

To właśnie z tego powodu żadna porównywarka kredytowa nie powinna być traktowana jak ranking kredytów. Nie może i nie uwzględnia indywidualnej oceny kredytowej.

O cenie kredytu informuje RRSO i koszt całkowity.

RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) to całkowity koszt kredytu ponoszony przez kredytobiorcę i jest wyrażony procentowo w stosunku rocznym. Obliczenie RRSO należy do zakresu obowiązków kredytodawcy lub pośrednika kredytowego. Dodatkowe informacje: Kredyt gotówkowy z najniższym RRSO.

Im wskaźnik RRSO jest niższy oraz całkowity koszt, tym oferta kredytowa będzie korzystniejsza. Ale..

Oczywiście nie można na podstawie jednej oferty (zwróć uwagę: oferta, a nie propozycja kredytu), stwierdzić czy jest to tani kredyt gotówkowy czy drogi. Potrzebna jest jeszcze co najmniej jedna oferta przygotowana przez inny bank. Dopiero porównując koszty tych dwóch kredytów, można wskazać tańszą, a tym samym, korzystniejszą ofertę kredytową.

Porównując oferty kredytów zbierz z wybranych banków formularze informacyjne na interesującą Ciebie kwotę i okres kredytowania (rodzaj rat musi być również taki sam: malejące lub stałe). Każda taka oferta ma określony termin ważności.

Przykład reprezentatywny kredytu gotówkowego na 20 grudnia 2022 r. z uwzględnieniem kosztów. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 14,35%. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 10 tys. zł. Całkowita kwota do zapłaty 12600,04 zł. Oprocentowanie stałe 9,50% w skali roku. Całkowity koszt kredytu 2600,04 zł (w tym: 683,76 zł, odsetki: 1916,28 zł). Spłata w 42. miesięcznych ratach: 41 rat równych w wysokości 300 zł, ostatnia wyrównująca – 300,04 zł.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok