Jaki bank wybrać na konsolidację kredytów? Kredyty i banki

Jaki bank wybrać na konsolidację kredytówJaki bank wybrać na konsolidację kredytów? Ale może na początku: kto może skorzystać z kredytu konsolidacyjnego?

To przede wszystkim rozwiązanie dla wszystkich kredytobiorców, którzy pragną uporządkować swoje finanse osobiste i zamiast kilku rat kredytowych płaconych w różnych terminach, można płacić tylko jeden kredyt z jedną ratą. Pod warunkiem, że mają zdolność i wiarygodność kredytową.

Kredyt konsolidacyjny, to również rozwiązanie dla tych osób, którzy mają kłopoty w terminowej spłacie posiadanych zadłużeń. Na czym to polega? Bank, udzielając kredyt konsolidacyjny, spłaca wskazane zobowiązania kredytowe nowym kredytem. Nie jest on wypłacany klientowi na konto, tylko odpowiednie kwoty są przekazywane na rachunki wierzycieli.

Natomiast, jeżeli mamy odpowiednią zdolność kredytową, to możemy otrzymać dodatkową gotówkę, którą można przeznaczyć na dowolny cel. Jest to inaczej pożyczka gotówkowa, która jest przekazywana na nasze konto bankowe i konsolidowana w nowym kredycie.

Jaki bank wybrać na konsolidację kredytów? Gdzie będzie tanio?

Dużym plusem kredytu konsolidacyjnego jest obniżka raty kredytowej w porównaniu z sumą rat kredytowych, które płaciliśmy do tej pory. Taki kredyt poprawia płynność finansową, a niekiedy wręcz pozwala ją odzyskać.

Należy jednak pamiętać, że nie ma nic za darmo i konsolidacja wiąże się z koniecznością wydłużenia okresu finansowania. A to jest już wzrost całkowitego kosztu kredytu spowodowanego większymi odsetkami.

Przeczytaj więcej na temat kredytów na skonsolidowanie zadłużenia: Porównanie kredytów konsolidacyjnych 30 tys zł.

Dlatego przy porównywaniu kredytów konsolidacyjnych, a zwłaszcza, jeżeli interesuje nas cena kredytu, należy wziąć pod uwagę całkowity koszt kredytu oraz RRSO. Im niższe obie wartości, tym taki kredyt będzie tańszy.

Co można skonsolidować?

Nie otrzymamy kredytu konsolidacyjnego, jeżeli nie mamy odpowiedniej zdolności kredytowej. Nie może być również opóźnień w płaceniu rat kredytowych, bo tylko wówczas będziemy mieć pozytywną historię kredytową w BIK – Biurze Informacji Kredytowej.

Co podlega konsolidacji? Praktycznie każdy kredyt i pożyczka bankowa. Ale tak naprawdę, to już zależy od konkretnej oferty banku. Najczęściej konsolidowane są pożyczki i kredyty gotówkowe, ale także:

 • pożyczki i kredyty hipoteczne,
 • kredyty ratalne,
 • pożyczka i kredyt samochodowy,
 • pozostałe kredyty konsolidacyjne,
 • karty kredytowe,
 • debet na rachunku bankowym.

Aby dowiedzieć się szczegółów na temat kredytu, konsolidowanych produktów, najlepiej jest wysłać formularz kontaktowy do banku. Przedstawiciel banku przedzwoni do nas i dowiemy się wszystkiego na temat kredytu.

Odpowiadając na pytanie: jaki bank wybrać na konsolidację kredytów? powinniśmy nie tylko wiedzieć co możemy skonsolidować i jaki będzie całkowity koszt takiej konsolidacji kredytów. A dopiero po przeprowadzonej analizie można dokonać odpowiedniego wyboru.

1 thought on “Jaki bank wybrać na konsolidację kredytów? Kredyty i banki”

 1. Katarzyna

  Ja mogłabym polecić PKO BP – pożyczka konsolidacyjna online – pożyczka dostępna w serwisie iPKO i aplikacji IKO bez wychodzenia z domu.

  jaki bank na konsolidację kredytów pko bp

  8 marca 2022 r.:

  – 0% prowizji dla pożyczek od 50 000 zł,
  – 1,99% prowizji dla pożyczek od 20 000 do 49 999 zł,
  – minimalny okres wynosi 62 dni, a maksymalny 120 miesięcy,
  – możesz otrzymać dodatkową gotówkę.

  Oczywiście udzielenie pożyczki konsolidacyjnej uzależnione jest od posiadanej zdolności kredytowej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok