Jaki bank ma najtańszy kredyt gotówkowy

2022-12-21 – ostatnia aktualizacja

Jaki bank ma najtańszy kredyt gotówkowy? To dobre pytanie… Jednak na samym początku warto sprawdzić, jakie są aktualne propozycje kredytowe dostępne w bankach, a dopiero później wybrać najlepszy.

jaki bank ma najtańszy kredyt gotówkowy

Pomimo że stopy procentowe są już na bardzo wysokich poziomach – i nie ma większych szans, żeby w perspektywie kilku najbliższych miesięcy, spadły poniżej poziomu z października 2021 roku – a tym samym i oprocentowanie nominalne kredytów gotówkowych jest wysokie, to i tak zainteresowanie kredytami i pożyczkami gotówkowymi jest wciąż duże.

Banki w każdym miesiącu przygotowują nowe propozycje kredytowe, coraz częściej można spotkać kredyty ze stałym oprocentowanie, ale i są również z oprocentowaniem zmiennym. W promocjach natomiast zagościły kredyty bez prowizji.

Kredyt gotówkowy to produkt adresowany przez banki do wszystkich konsumentów, którzy chcą zrealizować większe lub mniejsze potrzeby, związane z remontem mieszkania, wakacyjnym wyjazdem, zakupem komputera lub z każdą inną dowolną potrzebą, które nie jest związana z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Na rynku produktów bankowych jest wiele dostępnych form kredytów i pożyczek gotówkowych: przez internet, standardowych, oferowanych nowym i stałym klientom. Dzięki temu, każdy potencjalny kredytobiorca, może znaleźć odpowiedni produkt dla siebie.

W jaki sposób dopasować kredyt gotówkowy do własnych potrzeb? Szybkość uzyskana gotówki, nie zawsze idzie w parze z jego ceną. Analiza własnych potrzeb finansowych, wybór odpowiedniego kredytu (niekiedy lepiej jest zdecydować się na kartę kredytową lub limit w koncie), określenie dokładnej kwotę i możliwości spłaty zobowiązania, a przede wszystkim porównanie ofert kredytowych, może przyczynić się do korzystniejszego i tańszego wyboru.

Jaki bank ma najtańszy kredyt gotówkowy powie tobie porównanie

Nie ważne jak będziesz szukać, to i tak nie znajdziesz strony z tematyką finansową, która odważy się napisać: To Jest Najtańszy Kredyt Gotówkowy! Reklamowany produkt kredytowy może być korzystny, ale…

Wątpliwości może być bardzo dużo, zwłaszcza, jeżeli podejmujesz decyzje na podstawie rankingów kredytowych czy porównywarek. Większość z nich posługuje się wyliczeniami na podstawie przykładów reprezentacyjnych, a to oznacza jedno: przedstawiona oferta kredytowa będzie na pewno inna (co do wyliczonych rat i kosztów całkowitych).

Jedynym skutecznym sposobem, który działa i jest dostępny dla wszystkich konsumentów, pozwalającym wybrać tani kredyt gotówkowy, jest porównanie ofert kredytowych przygotowanych przez bank.

Od końca 2011 roku każdy bank (jak również i firma pożyczkowa) ma obowiązek przedstawić potencjalnemu kredytobiorcy Formularz Informacyjny, który zawiera wszystkie szczegóły dotyczące kredytu. Trzy elementy są w szczególności istotne: 1. poszczególne elementy kosztów; 2. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO); 3. całkowity koszt kredytu.

Jeżeli zgłosimy się do dwóch różnych banków z zapytaniem kredytowym, to porównując Formularze Informacyjne można wskazać bank z tańszą ofertą.

Należy jednak pamiętać, aby porównanie dotyczyło takiego samego kredytu: co do wysokości, czasu kredytowania – liczby rat oraz ich rodzaju (stałe lub malejące).

Najtańszy kredyt gotówkowy za 0 zł

Tak jest w teorii: najtańszy kredyt gotówkowy, to kredyt z RRSO na poziomie 0%, czyli kredyt darmowy – bank nie pobiera żadnych opłat, odsetek, prowizji. Spłacany jest wyłącznie pożyczony kapitał.

Kredyt gotówkowy z RRSO 0% to bardzo rzadko występująca promocja w bankach. Niekiedy można trafić na takie finansowanie, ale jest udzielane na niewielkie kwoty i krótki czas spłaty (maks. ok. 2000 zł, do 24 miesięcy).

Pożyczkę gotówkową darmową znaleźć można oczywiście w firmach pożyczkowych. Ale tylko w niektórych internetowych na maksymalnie 60 dni – dla nowych klientów.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok