Jaki bank do konsolidacji kredytów?

Jaki bank do konsolidacji kredytów będzie najlepszym wyborem? Jest kilka propozycji, które warto jest wziąć pod uwagę. Ale co da Tobie skonsolidowanie kredytów? Jest kilka dużych plusów takiego rozwiązania, o których dowiesz się poniżej.

Jaki bank do konsolidacji kredytów

Oferta kredytowa banków dla konsumentów jest naprawdę szeroka, od niewielkich pożyczek gotówkowych, aż po kredyty mieszkaniowe. Ograniczone formalności do niezbędnego minimum, atrakcyjne propozycje dla nowych klientów, kredyty ratalne i karty kredytowe…

To wszystko sprawia, że zadłużenie rośnie, aż w końcu staje wyzwaniem, które mocno obciąża domowy budżet. W takiej sytuacji, nawet niewielkie pogorszenie sytuacji, np. obniżka dochodów, nieoczekiwane wydatki, może spowodować utratę kontroli nad domowymi finansami.

A jeżeli do tego wszystkiego doliczymy jeszcze rosnące koszty utrzymania, wzrost stóp procentowych, a tym samym i rat kredytowych, to okaże się, że wydatki domowe (wliczając koszt obsługi zadłużenia) stanowią coraz większą część domowego budżetu.

Co można zrobić, aby poradzić sobie w takie sytuacji?

Konsolidacja kredytów gdzie najlepiej?

Propozycji kredytów konsolidacyjnych jest bardzo dużo, i to zarówno w bankach komercyjnych i spółdzielczych. Ponieważ trudno jest zapoznać się z nimi wszystkimi, a następnie dokonać analizy, dlatego serwis kredytyporownywarka.pl wybrał kilka najbardziej atrakcyjnych, z którymi można zapoznać się poniżej:

Bank Pekao – oferta ważna do końca grudnia 2021 r.

Bank Pekao pożyczka konsolidacyjna

 • Do 3 miesięcy karencji w spłacie. Spłata I raty następuje w 3. miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu wypłaty pożyczki. Odsetki od kapitału są naliczane od dnia wypłaty pożyczki – można skorzystać z oferty pożyczki bez karencji.
 • Prowizja 0% i pozostałe warunki dotyczą Pożyczki Ekspresowej od 10000 zł do 200000 zł przeznaczonej na spłatę udzielonych pożyczek lub kredytów oraz na dowolny cel w wysokości do 25% kwoty spłacanych zobowiązań. Pożyczka nie może być przeznaczona na spłatę pożyczek lub kredytów udzielonych przez Bank Pekao S.A.
 • Maksymalny czas spłaty to nawet 10 lat.

Szczegóły (+ kalkulator kredytowy) i kontakt w sprawie kredytu: Pożyczka konsolidacyjna w Banku Pekao SA.

RRSO 7,44%. Założenia: całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 32830 zł. Okres kredytowania 63 miesiące. Oprocentowanie zmienne 7,20% w stosunku rocznym. Całkowity koszt pożyczki 6692,48 zł (odsetki). Całkowita kwota do zapłaty 39524,48 zł. 62. raty miesięczne – 627,37 zł, ostatnia wyrównująca – 627,54 zł. Kalkulacja na 24 sierpnia 2021 r.

Pekao BP- Pożyczka Konsolidacyjna

Pekao BP- Pożyczka Konsolidacyjna

 • Pieniądze z pożyczki konsolidacyjnej można przeznaczyć na spłatę innych kredytów i pożyczek (np. niebankowych chwilówek, gotówkowych, samochodowych, odnawialnych, ratalnych, kart kredytowych), które są przenoszone do PKO BP z innych banków i instytucji kredytowych.
 • Możliwość wykupienia ubezpieczenia za pośrednictwem banku.
 • Zdalna pomoc pracownika banku: Możliwość umówienia się na wideo-rozmowę lub zadzwoń.
 • Możliwość otrzymania dodatkowej gotówki na dodatkowe wydatki.
 • Spłata od 2 miesięcy do 10 lat.
 • Do banku można przenieść nawet jedną ratę.

Kontakt w sprawie pożyczki: Pożyczka konsolidacyjna w PKO BP.

RRSO 8,92%. Założenia: całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 33700 zł. Okres kredytowania 96 miesięcy. Oprocentowanie zmienne 8% w stosunku rocznym. Całkowity koszt pożyczki 12978,31 zł (w tym: prowizja 684,25 zł, odsetki 12294,06 zł). Całkowita kwota do zapłaty 46678,31 zł. Raty miesięczne równe: 95 po 486,13 zł, ostatnia wyrównująca 495,96 zł. Kalkulacja na dzień 16 października 2021 r.

Alior Bank – kredyt Konsolidacyjny

Alior Bank - kredyt Konsolidacyjny

 • Wysoka kwota kredytu konsolidacyjnego – nawet 200 tys. zł.
 • Długi okres spłaty od 3 miesięcy do 10 lat (120 miesięcy – 120 rat kredytowych).
 • Ubezpieczenie Pakiet NNW i utrata pracy dla kredytu powyżej 70 tys. zł.
 • RRSO 8,34%.
 • Spłata od 2 miesięcy do 10 lat.
 • Do banku można przenieść nawet jedną ratę.

Kontakt w sprawie kredytu (możliwość skorzystania z kalkulatora kredytów konsolidacyjnych): Kredyt konsolidacyjny w Alior Bank.

RRSO 8,34%. Założenia: całkowita kwota kredytu konsolidacyjnego (bez kredytowanych kosztów) 53126 zł. Okres kredytowania 92 miesiące. Oprocentowanie zmienne 7,19% w stosunku rocznym. Prowizja kredytowa 3%. Całkowity koszt kredytu 18234,93 zł, w tym prowizja: 1593,78 zł, odsetki: 16641,15 zł. Całkowita kwota do zapłaty 71360,93 zł. 91 raty miesięczne równe po 775,67 zł, ostatnia wyrównująca 774,96 zł. Kalkulacja na dzień 15 marca 2021 r.

Konsolidacja kredytów na czym polega ?

Zajmijmy się jednak tą trzecią możliwością – konsolidacją kredytową, czyli połączeniem kredytów bankowych w jeden nowy kredyt.

Z konsolidacją kredytową nierozwiązalnie jest związany kredyt konsolidacyjny (jak również i pożyczka konsolidacyjna). Co to jest kredyt konsolidacyjny? Jest to po prostu kredyt celowy, który jest przeznaczony na spłatę aktualnie regulowanych zobowiązań bankowych.

Po co konsolidować kredyty? Z kilku powodów warto jest to zrobić. Przede wszystkim:

1. Możliwość zredukowania, do akceptowalnego poziomu, liczby spłacanych zobowiązań.
2. W przypadku skonsolidowania wszystkich kredytów, zamiast kilku rat płaconych w różnych terminach, do regulowania pozostanie jedna rata. Dodatkowo można ustalić również termin płatności, który będzie wypadać np. 2-3 dni po otrzymaniu wynagrodzenia na konto.
3. Nowa rata może być znacznie niższa niż od sumy rat konsolidowanych kredytów! Jest to możliwe dzięki wydłużeniu czasu spłaty. Zatem taki kredyt będziemy spłacany nieco dłużej i będzie oczywiście droższy, ze względu na koszt odsetkowy.
4. Znaczna poprawa płynności finansowej, dzięki zmniejszeniu strony wydatkowej domowego budżetu.
5. Konsolidację kredytów (zwłaszcza w przypadku konsolidacji gotówkowej) można przeprowadzić bardzo szybko – i to znacznie szybciej niż w przypadku restrukturyzacji pojedynczych umów kredytowych (co może zająć nawet i 30 dni lub więcej).
6. Konsolidacja kredytów pozwala również zwiększyć zdolność kredytową, co ma duże znacznie w przypadku, kiedy zamierzamy ubiegać się o dodatkowe finansowanie (np. pożyczkę gotówkową czy kredyt mieszkaniowy).

Ile kredytów można skonsolidować i jakie?

W teorii można skonsolidować wszystkie kredyty i w dowolnej liczbie. Praktyka pokazuje jednak, że o tym CO, ILE, JAK i NA JAKICH ZASADACH można skonsolidować, decyduje bank.

Są takie banki, które pozwalają przenieść nawet 1 kredyt z zapłaconą jedną ratą. Inne natomiast wymagają, aby spłacone były co najmniej 6 rat. Są propozycje z minimalną konsolidacją na poziomie 10-30 tys. zł, ale i takie, gdzie można skonsolidować zobowiązania od 1000 zł.

A jakie produkty są najczęściej konsolidowane? Najchętniej konsolidacji podlegają kredyty i pożyczki gotówkowe, ale skonsolidować możesz również kredyty i pożyczki:

 • ratalne,
 • samochodowe,
 • hipoteczne (mieszkaniowe),
 • konsolidacyjne (nie zawsze).

Jak również:

 • zadłużenie na kartach kredytowych oraz
 • limity kredytowe w rachunkach osobistych.

Bardzo często pojawia się pytanie, czy można skonsolidować chwilówki i pożyczki ratalne zaciągnięte w instytucjach pożyczkowych. Nie, banki nie konsolidują takich produktów, ale można je spłacić wcześniej, np. korzystając z dodatkowej gotówki lub z pożyczki konsolidacyjnej.

Jak wziąć kredyt konsolidacyjny?

Jest o bardzo proste – wystarczy wypełnić wniosek kredytowy i poczekać na decyzję. Zanim to jednak zrobisz warto jest przeanalizować oferty kredytowe, aby wybrać najbardziej korzystną.

Podobnie jak w przypadku pozostałych kredytów i pożyczek podstawą do ubiegania się o kredyt konsolidacyjny jest odpowiednio wysoka zdolność kredytowa oraz wiarygodność kredytowa (w BIK).

Jeżeli jeden z tych elementów zostanie oceniony przez bank negatywnie, to kredytu nie otrzymasz. Zwłaszcza należy pamiętać o historii kredytowej.

Duże zaległości w spłatach rat kredytowych, jak i adnotacja w bazie dłużników, spowoduje, że z pewnością bank odrzuci Twój wniosek o kredyt.

Istotne jest, aby działać szybko i zdecydowanie, i to zanim wystąpią problemy z uregulowaniem raty! Wzięcie pożyczki pozabankowej na zapłacenie raty nie uratuje sytuacji, ale tylko zwiększy kłopoty finansowe.

Przygotuj się na to, że bank poprosi Ciebie o przedstawienie:

 • dokumentu tożsamości
 • dokumentów wykazujących,że uzyskujesz dochód np. z tytułu umowy o pracę lub umowy zlecenie lub o dzieło,
 • dokumentów identyfikujących zobowiązania, które chcesz spłacić.

Kredyt konsolidacyjny zalety a koszty

Kredyt konsolidacyjny, zresztą jak każdy inny kredyt, ma swoje zalety i… koszty, tzn. wady. O podstawowych zaletach konsolidacji wspomniane zostało na początku. Krótko podsumowując zalety kredytu konsolidacyjnego to przede wszystkim:

 • poprawa płynności finansowej, a dla niektórych kredytobiorców, to wręcz jej odzyskanie.
 • mniejsza rata kredytowa.
 • zwiększenie zdolności kredytowej, a tym samym możliwość wnioskowania o dodatkową gotówkę.

Wadą każdego kredytu, nie tylko konsolidacyjnego, jest jego koszt. Krótko: należy oddać więcej niż tylko pożyczony kapitał.

 • rata kredytowa jest mniejsza ponieważ został wydłużony czas spłaty zobowiązania.
 • im większa kwota kredytu oraz okres kredytowania, tym większy koszt odsetkowy.
 • po przeprowadzonej konsolidacji następuje wzrost zadłużenia (całkowita kwota do oddania = kapitał + całkowity koszt kredytu).
 • dodatkowa gotówka w ramach konsolidacji zwiększa kwotę kredytu konsolidacyjnego oraz koszt całkowity kredyt .
Przykładowe wyliczenia dla kredytu konsolidacyjnego na 50369 zł ze spłatą rozłożoną na 81 miesięcy. RRSO 9,69%. Oprocentowanie nominalne 8% w skali roku. Prowizja 3,99%. Całkowity koszt kredytu 17588,78 zł: prowizja – 2009,72 zł, odsetki 15579,06 zł. Całkowita kwota do zapłaty 67957,78 zł. Rata równa w wysokości ok. 838 zł. Kalkulacja przeprowadzona 27 października 2021 r.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok