Jak zmienić konto w banku i dlaczego warto?

Publikacja: 2020-08-07. Redakcja: Marek Kamiński. 2024-03-18 – ostatnia aktualizacja

Jak zmienić konto w banku i dlaczego warto to zrobić. Nie czekaj na to, aż bank po raz kolejny podniesie opłaty za użytkowanie i korzystanie z rachunku, tylko skorzystaj z promocji i zmień rachunek!
jak zmienić konto w banku i dlaczego warto
Jak zmienić konto w banku i dlaczego warto? Źródło: kredytyporownywarka.pl


Jesteś niezadowolony z konta bankowego? Z usług świadczonych przez bank? To dlaczego go nie zmienisz? Przecież bardzo szybko zmienisz operatora telefonu komórkowego, jak tylko pojawi się lepsza i atrakcyjniejsza oferta. Czy możesz pozwolić sobie na stratę pieniędzy na rachunku bankowym? Wygląda, że tak, ponieważ bardzo rzadko zmieniamy dostawcę usług bankowych.

Czy wiesz, że niewiele ponad 50% posiadaczy rachunków bankowych zmieniło kiedykolwiek bank? Jesteśmy, aż tak bardzo przywiązani do banku, z którego usług korzystamy? A może jest to spowodowane naszym lenistwem lub nie wiemy jak to zrobić?

Z usług banku rezygnujemy najczęściej z następujących powodów:
1) podwyżka opłat za użytkowanie rachunku,
2) nowa i promocyjna oferta rachunku w innym banku,
3) mała ilość bankomatów, w których można wypłacić pieniądze za darmo.

Czy warto spłacić pożyczkę przed terminem? Warto, ponieważ możliwe jest zmniejszenie kosztu całkowitego pożyczki.

Drogie konto bankowe

Jeżeli już po raz kolejny bank podniósł opłatę miesięczną za użytkowanie konta, a liczba darmowych przelewów spadła do zera, to nie ma na co czekać! Konkurencyjnych ofert jest bardzo dużo, charakteryzujące się różnymi parametrami. Można znaleźć całkowicie darmowe konto bankowe przez internet, darmowe pod warunkiem wpłacania wynagrodzenia i aktywnego korzystania z karty płatniczej czy płatne, ale z wieloma dodatkowymi usługami (rabaty za korzystanie z karty, premie pieniężne, oprocentowanie wolnych środków na koncie).

Podobny wybór jest w przypadku rachunków bankowych dla firm, gdzie oferta jest jeszcze bardziej atrakcyjna i z pewnością korzystniejsza dla przedsiębiorcy niż korzystanie z konta osobistego.

Pamiętajmy, że bank nie może zmienić regulaminu lub podnieść opłat i prowizji nie informując klienta. W takim przypadku mamy również czas na akceptację nowych warunków lub zrezygnowanie z jego usług.

Dlaczego nie zmieniłem konta 3x bo

  1. Bo nie wiedziałem jak – nigdy się tym nie interesowałem.
  2. Bo się nie udało – wypełniłem formularz i okazało się, że muszę donieść dokumenty. Dalej patrz pkt 3.
  3. Bo nie mam czasu – jestem tak zaganiany, że nie ma czasu i ochoty na to.

Migracja na rachunkach bankowych jest tak mała, że banki uruchamiają, i będą to czynić w przyszłości również, różnego rodzaju promocje i własne programy partnerskie, aby tylko pozyskać nowego klienta. Bo nowy klient, to nowe źródło zarobku.

Jeżeli płacisz za to, co inni mają za darmo, to dlaczego wciąż to akceptujesz? Każdy z nas lubi otrzymywać prezenty, ale jak rozdaje je bank, oferując dodatkowe i atrakcyjne bonusy, to czujemy podstęp, że może chce na nas „wykiwać” i zarobić? Nie w smak są tobie podwyżki? Zapoznaj się z ofertą kont osobistych i wybierz lepszy rachunek. Oczywiście musisz również przeczytać umowę, regulamin świadczenia usług oraz tabelę opłat i prowizji. Zadzwoń na infolinię i zapytaj się o szczegóły, jeżeli masz wątpliwości.

Przenoszenie konta osobistego do innego banku

Można nie lubić UE, ale jednak należy jej podziękować za to, że przenoszenie rachunków bankowych jest bardzo łatwe i szybkie. Dyrektywa unijna z 2010 roku sprawiła, że proces przenoszenia kont bankowych został sprowadzony do absolutnego minimum, z zachowaniem bezpieczeństwa.

  • Przeniesie rachunku osobistego do innego banku, wymaga wizyty w banku, w którym chcemy założyć rachunek.
  • Nie wypełniasz kilkudziesięciu dokumentów, ale tylko 2 formularze: wniosek o otwarcie rachunku i pełnomocnictwem dla nowego banku. Jest to duża wygoda, ponieważ nie musisz załatwiać formalności ze starym bankiem. Nie musisz kontaktować się również z podmiotami, które dysponowały starym rachunkiem, ponieważ nowy bank zrobi to za ciebie.
  • Nic nie jest zapisane małym drukiem.

Jeżeli wciąż nie wiesz jak to zrobić lub masz pytania, to wystarczy, że przedzwonisz na infolinię do nowego banku.

Dodaj komentarz

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok