Pytanie może dotyczyć nie tylko, jak założyć, ale i gdzie to zrobić? W jakim konkretnym banku? Wybór konta jest sprawą indywidualną i zależy to od wielu czynników. A wybór nie jest wcale taki łatwy, ponieważ banków oraz rachunków, które może wybrać jest bardzo dużo…

jak i gdzie szybko założyć konto bankowe

Podstawowym elementem, który powinien być brany pod uwagę przy wyborze rachunku, jest nasza sytuacja zawodowa i oczekiwania co do samego konta.

Poniżej można zapoznać się z najnowszą propozycją banków i założyć je przez internet: OFERTA KONT BANKOWYCH OSOBISTYCH.

Jeżeli otrzymujemy sporadycznie pieniądze i chcemy używać go tylko po to, aby móc wypłacać pieniądze z bankomatu, to nie ma najmniejszego sensu otwierać konta z usługą moneyback czy z możliwością zakładania lokaty przez internet. Najlepiej zatem wybrać proste, darmowe konto bankowe.

Ponieważ dla banku konto osobiste, to w pewnym sensie inwestycja w klienta (pewnie skorzysta w przyszłości z dodatkowych produktów), to banki oferują darmowe konto osobiste bezwarunkowe oraz uzależnione od spełnienia warunków zawartych w regulaminie.

Darmowe kontom to darmowe jego prowadzenie, brak opłat za korzystanie z karty i usługi dodatkowych, np. cashback. TO również wiele innych opcji i możliwości.

Jak założyć konto bankowe prosto i szybko

Jest kilka możliwości założenia konta bankowego:

Ranking kont bankowych

Wszelkiego rodzaju rankingi kredytowe czy to w stosunku do rachunków bankowych, czy jeżeli chodzi o kredyty, mogą być wyłącznie pewną wskazówką przy wyborze banku. Ale… nie należy się nimi kierować przy podejmowaniu decyzji. Konto bankowe to sprawa indywidualna, każdy może mieć inne oczekiwania i preferencje co do rachunku. Natomiast w przypadku kredytów ostateczne warunki kredytowe zależą od indywidualnej oceny zdolności kredytowej klienta.

Należy pamiętać, że w przypadku rachunków bankowych najlepszą opcją wyboru jest porównanie kont bankowych, analiza i wybór takiego, które NAM najbardziej odpowiada. Poza tym konto osobiste zawsze można zamknąć i założyć w innym banku, jeżeli uznamy, że na rynku jest lepsza oferta.

Jakie konto bankowe będzie najlepsze?

To w końcu gdzie i jakie konto założyć? Należy czytać dokładnie każdą propozycję handlową. Również w przypadku kont i rachunków bankowych. Reklama może wskazywać co innego, a rzeczywistość co innego. Przed podpisaniem umowy, zapoznaj się koniecznie z regulaminami i tabelami prowizji i opłat. Darmowe konto może mieć parametry takie jak poniżej:

Dlaczego warto czytać dokumenty, które podpisujemy? Ponieważ może okazać się, że prowadzenie rachunku jest darmowe, ale tylko w sytuacji, kiedy miesięczne wpływy będą wynosić co najmniej 1500 zł. Przelewy są darmowe, o ile nie są to przelewy typu Express ELIXIR. Za kartę nie zapłacisz, ani złotówki, o ile wartość rozliczonych przez bank transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą, wyniesie minimum 500 zł miesięcznie, itd. Przykładów takich można mnożyć, jak poniżej:

Przeczytaj również: Poradnik kredytowy dotyczący kredytów hipotecznych. Nie wszystko, ale najważniejsze informacje o których warto wiedzieć, zanim wybierzesz się do banku w sprawie kredytu na zakup mieszkania lub domu.