Jak założyć szybko konto bankowe?

2024-03-16 – ostatnia aktualizacja

Pytanie może dotyczyć nie tylko tego, jak założyć szybko konto bankowe, ale i gdzie to zrobić? W jakim konkretnym banku? Wybór konta jest sprawą indywidualną i zależy to od wielu czynników. A wybór nie jest wcale taki łatwy, ponieważ banków oraz rachunków, które może wybrać jest bardzo dużo…
jak i gdzie szybko założyć konto bankowe
Jak założyć szybko konto bankowe? Źródło: kredytyporownywarka.pl


Podstawowym elementem, który powinien być brany pod uwagę przy wyborze rachunku, jest nasza sytuacja zawodowa i oczekiwania co do samego konta.

Poniżej można zapoznać się z najnowszą propozycją banków i założyć je przez internet: OFERTA KONT BANKOWYCH OSOBISTYCH.

Jeżeli otrzymujemy sporadycznie pieniądze i chcemy używać go tylko po to, aby móc wypłacać pieniądze z bankomatu, to nie ma najmniejszego sensu otwierać konta z usługą moneyback czy z możliwością zakładania lokaty przez internet. Najlepiej zatem wybrać proste, darmowe konto bankowe.

Ponieważ dla banku konto osobiste, to w pewnym sensie inwestycja w klienta (pewnie skorzysta w przyszłości z dodatkowych produktów), to banki oferują darmowe konto osobiste bezwarunkowe oraz uzależnione od spełnienia warunków zawartych w regulaminie.

Darmowe kontom to darmowe jego prowadzenie, brak opłat za korzystanie z karty i usługi dodatkowych, np. cashback. TO również wiele innych opcji i możliwości.

Jak założyć konto bankowe prosto i szybko

Jest kilka możliwości założenia konta bankowego:

 • W tradycyjny sposób, czyli w oddziale banku. Wystarczy dowód osobisty. Umowa zostaje podpisana na miejscu i można korzystać z rachunku natychmiast.
 • Konto bankowe można założyć również przez internet – należy tylko wybrać bank i konto i już można przeprowadzać całą procedurę online. W zależności od banku, umowa może być zawarta całkowicie przez internet lub należy poczekać na wizytę kuriera, aby podpisać dokumenty. W momencie kiedy takie dokumenty trafią do banku, konto zostaje aktywowane.
 • Ostatnią możliwością, najmniej popularną, ale również dostępną jest założenie rachunku bankowego telefonicznie.

Ranking kont bankowych

Wszelkiego rodzaju rankingi kredytowe czy to w stosunku do rachunków bankowych, czy jeżeli chodzi o kredyty, mogą być wyłącznie pewną wskazówką przy wyborze banku. Ale… nie należy się nimi kierować przy podejmowaniu decyzji. Konto bankowe to sprawa indywidualna, każdy może mieć inne oczekiwania i preferencje co do rachunku. Natomiast w przypadku kredytów ostateczne warunki kredytowe zależą od indywidualnej oceny zdolności kredytowej klienta.

Należy pamiętać, że w przypadku rachunków bankowych najlepszą opcją wyboru jest porównanie kont bankowych, analiza i wybór takiego, które NAM najbardziej odpowiada. Poza tym konto osobiste zawsze można zamknąć i założyć w innym banku, jeżeli uznamy, że na rynku jest lepsza oferta.

Jakie konto bankowe będzie najlepsze?

To w końcu gdzie i jakie konto założyć? Należy czytać dokładnie każdą propozycję handlową. Również w przypadku kont i rachunków bankowych. Reklama może wskazywać co innego, a rzeczywistość co innego. Przed podpisaniem umowy, zapoznaj się koniecznie z regulaminami i tabelami prowizji i opłat. Darmowe konto może mieć parametry takie jak poniżej:

 • 0 zł za prowadzenie konta bankowego,
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce,
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe w złotówkach,
 • 0 zł za kartę do konta,
 • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach.

Dlaczego warto czytać dokumenty, które podpisujemy? Ponieważ może okazać się, że prowadzenie rachunku jest darmowe, ale tylko w sytuacji, kiedy miesięczne wpływy będą wynosić co najmniej 1500 zł. Przelewy są darmowe, o ile nie są to przelewy typu Express ELIXIR. Za kartę nie zapłacisz, ani złotówki, o ile wartość rozliczonych przez bank transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą, wyniesie minimum 500 zł miesięcznie, itd. Przykładów takich można mnożyć, jak poniżej:

 • Opłata miesięczna za kartę to 5 zł. Brak opłaty miesięcznej za kratę występuje pod warunkiem zmiany opłaty stałej na opłatę warunkową oraz następnie wykonania (i nieodwołania) w miesiącu kalendarzowym, którego dotyczy opłata co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych kartą.
 • 0 zł za kartę przy 1 transakcji w miesiącu na dowolną kwotę (lub 7 zł przy braku transakcji).
 • 0 zł za wypłaty kartą z bankomatów w Polsce (prowizja za wypłaty poniżej 100 zł wynosi 2,50 zł).
 • 0 zł za pierwsze trzy wypłaty z bankomatów za granicą (opłata za czwartą i kolejną wypłatę wynosi 10 zł).
 • Brak opłat za prowadzenie konta, z wyjątkiem wpłaty/wypłaty gotówki i przelewu w oddziale banku.
 • 0 zł za przelewy, z wyjątkiem przelewów typu Express ELIXIR, BlueCash i SORBNET.
 • Opłata za kartę zbliżeniową 0 zł, jeżeli kartą wydaną do konta użytkownik zapłaci łącznie więcej niż 300 zł. W przeciwnym wypadku opłata wyniesie 8 zł miesięcznie.

Przeczytaj również: Poradnik kredytowy dotyczący kredytów hipotecznych. Nie wszystko, ale najważniejsze informacje o których warto wiedzieć, zanim wybierzesz się do banku w sprawie kredytu na zakup mieszkania lub domu.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok