Jak wziąć kredyt gotówkowy w banku

Jak wziąć kredyt gotówkowy lub pożyczkę gotówkową w banku? Na początku warto zapoznać się z propozycjami kredytów gotówkowych, a dopiero w kolejnym kroku wytypować banki, z którymi skontaktujemy się w sprawie finansowania.

jak wziąć kredyt gotówkowy w banku

Najważniejsze pytanie, na które musimy znaleźć odpowiedź brzmi: jaka jest najlepsza oferta kredytu gotówkowego? Ale oferta, a nie propozycja kredytowa!

Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy porównać kredyty i to głównie zwracając uwagę na ich całkowity koszt. Informacje o warunkach na jakich bank zamierza nam pożyczyć pieniądze (m.in. cena kredytu, poszczególne elementy kosztowe, wysokości rat) znajdziemy w formularzu informacyjnym.

Jak następnie wziąć kredyt gotówkowy w banku? Oczywiście konieczne będzie złożenie wniosku kredytowego – online lub standardowo. Bank zanim wyda odpowiednią decyzję, musi dokładnie sprawdzić naszą zdolność kredytową, czyli to, czy mamy możliwości finansowe, aby regulować raty przy przyjętych założeniach.

Nie obejdzie się również bez sprawdzenia historii kredytowej w BIK (jak i również tzw. bazy dłużników). W tym celu bank pobierze raport z Biura Informacji Kredytowej i dowie się, jak radzimy sobie (i jak radziliśmy sobie) ze spłatą kredytów i pożyczek.

Jak wziąć kredyt gotówkowy w banku? Na spokojnie

Tylko całościowa, pozytywna ocena kredytowa, umożliwia otrzymanie kredytu gotówkowego. Zarówno zdolność kredytowa musi być odpowiednio wysoka, jak i wiarygodność kredytowa pozytywna, aby bank zaakceptował wniosek o kredyt gotówkowy.

Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję o kredycie i skontaktujesz się z bankiem, określ w miarę dokładnie, wielkość środków finansowych, które są Tobie potrzebne oraz czas kredytowania. Okres kredytowania wpływa na wysokość raty.

Wysokość raty możesz oszacować poprzez podzielenie wysokości kredytu (+ ok. 20% jego wysokości) poprzez liczbę miesięcy przeznaczonych na spłatę. Jest to mocno przybliżona rata kredytowa, które oczywiście będzie się różnić od tej przedstawionej przez bank.

Należy pamiętać, że im lepsza jest ocena kredytowa, tym lepsze warunki kredytowe może zaproponować bank, np. obniżając prowizję czy oprocentowanie nominalne. O tym jak wziąć kredyt gotówkowy poinformuje Ciebie wybrany bank.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok