Jak sprawdzić firmę pożyczkową internetową i stacjonarną

2022-03-09 – ostatnia aktualizacja

Jak sprawdzić firmę pożyczkową stacjonarną i internetową? Zwłaszcza, że w Polsce jest znaczna liczba osób, która nie może korzystać z kredytów i pożyczek bankowych, dlatego po pożyczkę udaje się do firm pożyczkowych.

jak sprawdzić firmę pożyczkową internetową i stacjonarną

Są to przeważnie osoby, które nie spłaciły poprzedniego kredytu, znajdują się w ewidencji BIG, mają komornika, itp. Ale oczywiście to nie tylko takie osoby są klientami firm pożyczkowych. Osoby, które mają pozytywną historię kredytową, również korzystają z tej formy finansowania, mając na uwadze szybkość uzyskania pożyczki i minimalne formalności.

Jakie są sposoby na to, aby dowiedzieć się więcej na temat firmy pożyczkowej, w której chcemy pożyczyć pieniądze?

Na stronie możesz skorzystać z wyszukiwarki firm pożyczkowych przez internet. Tylko sprawdzone i zaufane firmy pożyczkowe: CHWILÓWKI i POŻYCZKI RATALNE.

Najczęściej szukamy opinii w internecie, innych klientów, którzy skorzystali z pożyczki w danej firmie pożyczkowej. Nie zawsze (i w przeważającej większości) są to jednak opinie subiektywne. Zachwalają konkretną firmę pożyczkową. Poczytajcie fora internetowe, gdzie dowiesz się, że „wszystko ok„, „firma pożyczkowa godna zaufania„, „atrakcyjna pożyczka” lub nawet „miła obsługa” (!). Poza tym wiele jest skrajnie negatywnych (z różnych powodów, najczęściej nie mających odzwierciedlenia w rzeczywistości), których nie warto przytaczać.

Niemniej jednak warto jest opinie takie poczytać. Możemy bowiem wyeliminować natychmiast nieuczciwe podmioty, np. takie, które nie oddają klientom pobranych opłat administracyjnych, w przypadku kiedy nie dochodzi do zawarcia umowy o udzielenie pożyczki.

Jak sprawdzić firmę pożyczkową, u której chcemy wziąć pożyczkę?

W marcu 2016 roku weszły w życie przepisy, które wprowadziły nowe wymogi dotyczące działalności firm udzielających pożyczek. Spowodowało, że z rynku zniknęło wiele „pseudo firm pożyczkowych”. Następna nowelizacja Ustawy Konsumenckiej wyeliminowała (już z innych powodów) kolejne podmioty. Są jednak wciąż na rynku firmy, które działają poza granicami ustanowionego prawa i o których działalności dowiadujemy się wówczas, kiedy „przekręty” zgłasza coraz więcej oszukanych osób.

W pierwszej kolejności należy poszukać informacji na stronie UOKiK-u, KNF-u ostrzeżeń dotyczących działalności podmiotów, szkodzącym konsumentom.

Warto dodatkowo zapoznać się z opiniami innych klientów na temat danej firmy: fora internetowe, blogi i artykuły prasowe.

Zdrowy rozsądek, czytanie umowy przed jej podpisaniem, unikanie firm, które wymagają wniesienia opłaty przed udzieleniem pożyczki powinny pomóc nam również wyeliminować podejrzane firmy.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok