Jak działa kredyt konsolidacyjny?

Jak działa kredyt konsolidacyjny lub pożyczka konsolidacyjna? W jakim banku można skorzystać z konsolidacji kredytów? Sprawdź podstawowe informacje dotyczące kredytu konsolidacji i zapoznaj się z bankami, w których taki kredyt możesz uzyskać.

Warunek jest jednak jeden: masz odpowiednią zdolność i wiarygodność kredytową, bo od tego zależy czy taki kredyt otrzymamy.

Kredyt konsolidacyjny (jak również pożyczka konsolidacyjna) umożliwia połączenie wszystkich kredytów bankowych w jeden, co skutkuje tym, że zamiast kilku rat miesięcznie – spłacamy jedną ratę.

Kredyt konsolidacyjny pozwala skonsolidować: kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty ratalne, kredyty samochodowe, inne kredyty konsolidacyjne, kredyty hipoteczne i mieszkaniowe, pożyczki hipoteczne, karty kredytowe oraz limit odnawialny w ROR.

W wybranym banku można skonsolidować kredyty nie tylko udzielane przez ten konkretny, ale także i w innych bankach oraz w Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo – Kredytowych.

Ponieważ banki prowadzą samodzielną politykę kredytową, to zakres konsolidacji (m.in. rodzaj konsolidowanych zobowiązań) zależy od konkretnej oferty kredytowej danego banku.

Kredyt konsolidacyjny jakie dokumenty?

Zanim zadzwonisz do banku w sprawie kredytu konsolidacyjnego, należałoby przygotować:

 • dowód osobisty,
 • dokumenty (umowy), które potwierdzają, że posiadamy i spłacamy różne zobowiązania finansowe.

Banki z reguły akceptują różne źródła dochodów:

 • umowa o pracę,
 • umowy cywilnoprawne lub kontrakty,
 • umowy najmu, dzierżawy,
 • emerytura i renta,
 • zasiłek przedemerytalny,
 • działalność gospodarcza.

Jaką kwotę można otrzymać w ramach kredytu konsolidacyjnego? W zależności od wybranego banku, kredyt konsolidacyjny gotówkowy można otrzymać nawet i na 200 000 zł na 10 lat. Dotyczy to kredytów konsolidacyjnych gotówkowych. W przypadku konsolidacji zabezpieczonej na hipotece nieruchomości, kwota może być znacznie większa, a okres kredytowania wydłużony nawet do 25 lat.

Kredyt gotówkowy 24 tys zł

Porównując kredyty konsolidacyjne sprawdź RRSO i koszt całkowity kredytu.

RRSO – Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania – jest to całkowity koszt kredytu ponoszony przez konsumenta. Wyrażony jest jako wartość procentowa całkowitej kwoty kredytu w stosunku rocznym. RRSO uwzględnia, poza oprocentowaniem nominalnym, również inne koszty kredytu. Na przykład: prowizja, opłaty, koszty niezbędnych usług dodatkowych, koszty zabezpieczenia kredytu, ubezpieczenie kredytu.

2 thoughts on “Jak działa kredyt konsolidacyjny?”

 1. Kredyty Konsolidacyjne Suwałki

  Kredyt konsolidacyjny, to prosty schemat: po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku kredytowego – zdolność kredytowa + wiarygodność kredytowa – wybrane produkty kredytowe są spłacane w całości, a bank udziela kredytobiorcy nowy kredyt. Jest to kredyt konsolidacyjny. Reguluje zatem jedno zobowiązanie, a więc również jedną ratę (często niższą, bo jest wydłużony czas spłaty). Zamiast kilku lub kilkunastu miesięcznych rat, spłaca jedną w jednym terminie.

  Jest to nowy kredyt, a wydłużenie czasu kredytowania powoduje, że trzeba zapłacić więcej odsetek. Tym samym i wysokość długi się zwiększa. Ale jest mniejsza rata, lepsza płynność finansowa i większa zdolność kredytowa. Pozwala zatem uzyskać ekstra gotówkę z dowolnym przeznaczeniem.

  Jeżeli masz odpowiednią zdolność kredytową, dobry BIK i poradzisz sobie z regulowaniem rat, to decyzja należy do Ciebie.

 2. Czy warto łączyć kredyty, jeżeli mam 2 i chce wziąc gotówkę dodatkowo na remont?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok