Jak działa kredyt konsolidacyjny?

Jak działa kredyt konsolidacyjny lub pożyczka konsolidacyjna? W jakim banku można skorzystać z konsolidacji kredytów? Sprawdź podstawowe informacje dotyczące kredytu konsolidacji i zapoznaj się z bankami, w których taki kredyt możesz uzyskać.

Warunek jest jednak jeden: masz odpowiednią zdolność i wiarygodność kredytową, bo od tego zależy czy taki kredyt otrzymamy.

Kredyt konsolidacyjny (jak również pożyczka konsolidacyjna) umożliwia połączenie wszystkich kredytów bankowych w jeden, co skutkuje tym, że zamiast kilku rat miesięcznie – spłacamy jedną ratę.

Kredyt konsolidacyjny pozwala skonsolidować: kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty ratalne, kredyty samochodowe, inne kredyty konsolidacyjne, kredyty hipoteczne i mieszkaniowe, pożyczki hipoteczne, karty kredytowe oraz limit odnawialny w ROR.

W wybranym banku można skonsolidować kredyty nie tylko udzielane przez ten konkretny, ale także i w innych bankach oraz w Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo – Kredytowych.

Ponieważ banki prowadzą samodzielną politykę kredytową, to zakres konsolidacji (m.in. rodzaj konsolidowanych zobowiązań) zależy od konkretnej oferty kredytowej danego banku.

Kredyt konsolidacyjny jakie dokumenty?

Zanim zadzwonisz do banku w sprawie kredytu konsolidacyjnego, należałoby przygotować:

  • dowód osobisty,
  • dokumenty (umowy), które potwierdzają, że posiadamy i spłacamy różne zobowiązania finansowe.

Banki z reguły akceptują różne źródła dochodów:

  • umowa o pracę,
  • umowy cywilnoprawne lub kontrakty,
  • umowy najmu, dzierżawy,
  • emerytura i renta,
  • zasiłek przedemerytalny,
  • działalność gospodarcza.

Jaką kwotę można otrzymać w ramach kredytu konsolidacyjnego? W zależności od wybranego banku, kredyt konsolidacyjny gotówkowy można otrzymać nawet i na 200 000 zł na 10 lat. Dotyczy to kredytów konsolidacyjnych gotówkowych. W przypadku konsolidacji zabezpieczonej na hipotece nieruchomości, kwota może być znacznie większa, a okres kredytowania wydłużony nawet do 25 lat.

Kredyt gotówkowy 24 tys zł

Porównując kredyty konsolidacyjne sprawdź RRSO i koszt całkowity kredytu.

RRSO – Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania – jest to całkowity koszt kredytu ponoszony przez konsumenta. Wyrażony jest jako wartość procentowa całkowitej kwoty kredytu w stosunku rocznym. RRSO uwzględnia, poza oprocentowaniem nominalnym, również inne koszty kredytu. Na przykład: prowizja, opłaty, koszty niezbędnych usług dodatkowych, koszty zabezpieczenia kredytu, ubezpieczenie kredytu.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok