Jak dostać kredyt gotówkowy

2022-12-08 – ostatnia aktualizacja

Jak dostać kredyt gotówkowy w banku? Jak dostać pożyczkę gotówkową? Czy proces ubiegania się o kredyt lub pożyczkę gotówkową jest inny? Wyszukaj i porównaj najnowsze oferty kredytowe w bankach.

jak dostać kredyt gotówkowy

Na początku należy jednak zastanowić się, kto i w jakiej wysokości może otrzymać kredyt gotówkowy w banku.

Wszystko zależy od naszej zdolności kredytowej. Warto również widzieć, że banki w różny sposób ją wyliczają, stosując jednak taką samą metodologię. I dlatego może zdarzyć się tak, że w jednym banku kredyt klient dostanie, a w drugim będzie już z tym problem. Niewystarczająca zdolność kredytowa obok negatywnej historii kredytowej jest powodem odrzucania przez bank wniosków kredytowych.

Nie ma żadnego kalkulatora zdolności kredytowej, który wyliczy dokładną zdolność kredytową. Są to wyłącznie szacunkowe wyliczenia. Jeżeli chcesz z dużym prawdopodobieństwem oszacować zdolność kredytową, to należy skontaktować się z wybranym bankiem.

Lista banków, z którymi można się skontaktować w sprawie kredytu lub pożyczki gotówkowej.

Jak otrzymać kredyt gotówkowy

Jeżeli mamy zdolność kredytową i wiarygodność kredytową, to konieczne jest wypełnienie wniosku kredytowego. Banki mogą wymagać różnych dodatkowych dokumentów, które trzeba załączyć wraz z wnioskiem kredytowym. Warto dlatego mieć już przygotowane wszystkie dokumenty, aby procedura aplikacyjna mogła zostać uruchomiona od razu. O wszystkich wymaganych dokumentach dowiesz się bezpośrednio w banku lub często także na jego stronie internetowej.

Pamiętaj, że jeżeli wniosek o kredyt gotówkowy składa więcej osób, taki komplet dokumentów musi złożyć każdy z współkredytobiorców.

W przypadku kredytów konsolidacyjnych dodatkowo należy przedłożyć złożyć dokumenty potwierdzające kredyty i pożyczki w innych bankach.

W samym już trakcie rozpatrywania wniosku, bank mogą zażądać dodatkowych dokumentów, np. wyciągów z konta bankowego lub nawet opłata za media.

Kredyt gotówkowy jakie warunki trzeba spełniać

Przy rozpatrywaniu wniosku kredytowego bank sprawdza poza sprawdzeniem kompletności dokumentów, ocenia również zdolność kredytową wnioskującego o kredyt, jak i wiarygodność kredytową.

Aby uzyskać kredyt gotówkowy konieczne jest uzyskiwania odpowiednio wysokiego dochodu.

Kredyt gotówkowy jaki dochód? Wysokość dochodu potrzebnego do uzyskania kredytu gotówkowego zależy od wysokości kredytu oraz okresu kredytowania.

I to jest tylko jeden z kilku warunków, które należy spełnić. Poza uzyskiwanie dochodu, przy ocenie zdolności kredytowej brany jest rodzaj umowy o pracę, sytuacja rodzinna, wydatki i inne zobowiązania kredytowe.

Bank sprawdzi nas jeszcze w Biurze Informacji Kredytowej. Dopiero po przeanalizowaniu zdolności i wiarygodności kredytowej, bank wystawia nam ocenę scoringową i na jej podstawie podejmuj decyzja kredytową.

Kredyt gotówkowy decyzja

Decyzja o przyznaniu kredytu może trwać kilkanaście minut lub kilka dni. Wszystko zależy od kompletnego wniosku kredytowego, zdolności kredytowej i banku, w którym staramy się o kredyt. Bank, podobnie jak firmy pożyczkowe, informują o decyzji kredytowej. W przypadku przyznania kredytu, bank poinformuje nas co należy zrobić dalej.

Jeżeli decyzja jest negatywna, nie oznacza to wcale, że w innym banku nie otrzymamy kredytu. Warto przed tym jednak zapytać się o przyczyny odrzucenia wniosku. Bank jest zobowiązany do udzielenia odpowiedzi, a to powinno nam pomóc przy składaniu kolejnego wniosku kredytowego.

Podpisanie umowy o kredyt i uruchomienie kredytu. Przed podpisaniem każdej umowy kredytowej (a zwłaszcza jeżeli chodzi o pożyczki pozabankowe) przeczytaj wszystko bardzo dokładnie, wyjaśnij ewentualne niejasności, sprawdź czy zapisane warunki są zgodne z tym o co aplikowałeś.

Sposób i czas w którym zostanie uruchomiony kredyt lub pożyczka jest zapisany w umowie kredytowej. Najczęściej wypłata dokonywana jest na wskazany rachunek bankowych lub gotówką w kasie banku.

Kredyt gotówkowy to nie jedyny kredyt w banku. Są jeszcze konsolidacyjne pożyczki i kredyty. Sprawdź, gdzie po kredyt konsolidacyjny 30 tys zł.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok