Internetowy kredyt gotówkowy

Internetowy kredyt gotówkowy – bez wychodzenia z domu. Jaki? Przez internet i do tego oczywiście, jak najtańszy! Ale co to oznacza, że kredyt gotówkowy jest tani? Przecież nie można go porównać tak jak produkty w supermarkecie? Z pewnością nie, ale jest kilka elementów, które ułatwiają dokonanie odpowiednio, taniego wyboru.

internetowy kredyt gotówkowy

Co wpływa na cenę kredytu gotówkowego? Większość z pewnością odpowie, że wysokość oprocentowania. I oczywiście jest to prawda, tylko, że nie jest to jedyny element związany z kosztami finansowania. Gdyby tak było w rzeczywistości, to łatwo i szybko można byłoby dokonać odpowiedniej selekcji i wybrać najlepszy i najtańszy kredyt.

Nie oznacza to jednak, że takich kredytów nie znajdziemy. Jednak poza procentowaniem, może zostać naliczona prowizja od wysokości kredytu, opłaty dodatkowe, a niektóre z osób mogą zdecydować się również na wykupienie ubezpieczenia. To wszystko składa się na koszt całkowity kredytu, czyli na jego cenę.

Całkowity koszt kredytu gotówkowego – suma wszystkich kosztów

Już prawie od roku stopy procentowe są najniższych poziomach w swojej historii. Czy oznacza to, że kredyty są również najtańsze w historii? Sprawa nie jest do końca jednoznaczna. Faktycznie, szukając taniego kredytu, należałoby zwracać uwagę na wysokość oprocentowania nominalnego, ponieważ jego wysokość wpływa na wysokość kosztów odsetkowych, ale…

Wysokość odsetek zależy również od wysokości kredytu, czasu kredytowania, rodzaju rat (malejące lub stałe), daty wypłaty kredytu oraz terminów płatności rat.

Ze względu na fakt, że stopy procentowe znajdują się na rekordowo niskim poziomie, to banki musiały w jakiś stopniu zrekompensować sobie utracone zyski i przerzuciły ciężar ceny kredytu na koszty pozaodsetkowe. A tymi są właśnie wszelkiego rodzaju prowizje i inne opłaty.

Szukając zatem taniego kredytu gotówkowego nie kieruj się reklamą, które nie tylko może wprowadzić w błąd, ale i łatwo manipulować odbiorcą. Co z tego, że jest to „kredyt gotówkowy z najniższym oprocentowanie na rynku„, kiedy dotyczy to wyłącznie kredytów udzielanych do 12 miesięcy, a prowizja wynosi 8% wartości kredytu?

Im krótszy jest czas spłaty (kredyty krótkoterminowe), tym odsetki stanową mniejszą część w całkowitym koszcie kredytu, a większa rolę odgrywają koszy pozaodsetkowe. Jest to przede wszystkim zauważalne w przypadku krótkoterminowych pożyczek niebankowych.

Wyszukanie taniego kredytu gotówkowego nie jest zadaniem trudnym i skomplikowanym, z którym poradzi sobie wyłącznie specjalista kredytowy. Jest bowiem jedna zasada: im niższy jest koszt całkowity kredytu (lub RRSO), tym kredyt jest tańszy. Ale czy faktycznie dany kredyt jest tani, to dowiesz się dopiero po porównaniu oferty z identyczną, z innego banku.

Porównując kredyty pod względem ceny, musisz porównywać identyczne zobowiązania co do ich wysokości, czasu kredytowania i systemy rat – stałe lub malejące.

Internetowy kredyt gotówkowy może być tańszy

Warto pamiętać, że banki mogą tylko w pewnym zakresie ustalać koszty kredytów. Obowiązujące regulacje nie tylko ustalają maksymalne dopuszczalne oprocentowanie nominalne (w kwietniu 2021 r. nie może ono przekraczać 7,20% w skali roku), ale i również koszty pozaodsetkowe.

Czy w takiej sytuacji, kiedy na rynku kredytów gotówkowych panuje bardzo duża konkurencja, można pożyczyć w którymkolwiek z banków taniej, niż gdzie indziej? Tak. Bardzo często internetowy kredyt gotówkowy jest tańszy niż kredyt tradycyjny. Jest to spowodowane tym, że banki udzielające finansowania online, mogą w pewnym stopniu ograniczyć ponoszone koszty.

Jeżeli faktycznie zależy Tobie na tańszym wyborze, to zawsze staraj się porównać co najmniej dwie oferty kredytowe. Najlepszą metodą na porównanie kredytów i wybrania korzystniejszego, jest porównanie wspomnianych już kosztów całkowitych oraz RRSO.

RRSO jest to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania uwzględniająca elementy kosztowe (wysokość oprocentowania, prowizję, opłaty dodatkowe), a wskaźnik jest prezentowany w ujęciu procentowym z uwzględnieniem roku.

Znalezienie najlepszej oferty bankowej i taniego kredytu gotówkowego nie jest niemożliwe i nie jest trudne. Poniżej znajduje się zestawienie banków, w tym również internetowych kredytów gotówkowych.

Internetowy ranking kredytów gotówkowych

Nie wierz w to, że ranking kredytów gotówkowych wybierze za Ciebie tani kredyt. Nie ma takiego rankingu. Wyszukanie taniego kredytu gotówkowego wymaga od Ciebie pewnego wysiłku – skontaktowania się z bankami w sprawie kredytu.

Rankingi najczęściej tworzone są w celach promocyjnych, na zlecenie banku lub portalu finansowego, aby w ten sposób zaoferować konkretny produkt. Czy spotkałeś się z rankingiem kredytów gotówkowych na 7000 zł na 4 lata? Z pewnością nie. Dlaczego? Ponieważ jest takie parametry kredytowe są mało popularne, podobnie jak sam produkt.

Dodatkowo musisz pamiętać, że o ostatecznej ofercie kredytowej decyduje bank, biorąc pod uwagę Twoją zdolność i wiarygodność kredytową. Jest to zatem czynnik stricte indywidualny, który nie może być uwzględniony w żadnym dostępnym rankingu.

Tani kredytowy gotówkowy. Gdzie szukać?

Tylko w banku, ponieważ firmy pożyczkowe oferują wyłącznie pożyczki gotówkowe. Decydując się na pożyczkę ratalną długoterminową musisz liczyć się z tym, że będzie ona najtańsza i zdecydowanie droższa niż podobna uzyskana w banku.

W przypadku krótkoterminowe pożyczki – do dwóch miesięcy – tanim rozwiązaniem może być promocyjna pożyczka pozabankowa dla nowych klientów. Firmy udostępniają takie niewielkie kwoty (do 1500 – 2000 zł) za darmo (RRSO %), pod warunkiem, że pożyczka zostanie spłacone w wyznaczonym terminie.

Jeżeli przedstawione przez bank oferta kredytowa oscyluje w granicach 10% RRSO, to taki kredyt można uznać za tani. Limity kredytowe mogą być jeszcze tańsze (niekiedy RRSO wynosi „tylko” 7,30%), ale taki kredyt jest oferowany na stosunkowo niewielkie kwoty, a limit za dodatkową opłatą może być odnowiony po upływie 12 miesięcy.

Zarówno RRSO, jak i koszt całkowity zmieniają się w zależności od wysokości kredytu, jak i czasu kredytowania. Im dłużej spłacasz kredyt, to płacona rata kredytowa będzie mniejsza, ale jednocześnie rośnie całkowity koszt i wysokość Twojego zadłużenia. Warto o tym pamiętać.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok