Internetowy kredyt gotówkowy

Redakcja: Marek Kamiński. 2024-04-30 – ostatnia aktualizacja

Internetowy kredyt gotówkowy – bez wychodzenia z domu?. W dzisiejszym dynamicznym i szybko zmieniającym się świecie, technologia odgrywa kluczową rolę we wszystkich dziedzinach życia. Internet stał się nieodłącznym elementem naszego codziennego funkcjonowania, umożliwiając komunikację, zakupy, rozrywkę i wiele innych rzeczy.
internetowy kredyt gotówkowy
Internetowy kredyt gotówkowy. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Nie powinno więc nas dziwić, że rewolucja cyfrowa sięga również sektora finansowego. Jednym z najważniejszych wyników tej transformacji jest pojawienie się internetowego kredytu gotówkowego.

Internetowy kredyt gotówkowy

Banki już od bardzo dawna oferują kredyty gotówkowe przez internet. Ale wcale nie były w tym segmencie pionierami, początkowo zostawione daleko w tyle przez firmy pożyczkowe.

Internetowy kredyt gotówkowy to innowacyjne rozwiązanie, które eliminuje konieczność:

  • wizyty w oddziale banku i czekania na swoją kolejkę,
  • poczucie dyskomfortu bycia obserwowanym i podsłuchiwanym przez innych klientów,
  • składania wniosku papierowego i długotrwałego procesy wnioskowania.

Wyeliminowanie tych problemów otwiera drzwi do finansowania dowolnego celu dla większej liczby osób.

Zalety internetowego kredytu gotówkowego

Główne zalety internetowego kredytu gotówkowego można sprowadzić do czterech punktów:

1. Wygoda. W przeciwieństwie do tradycyjnych kredytów gotówkowych, internetowy jest dostępny 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. To znaczy wniosek o kredyt można złożyć o dowolnej porze dnia i nocy, sprawdzić swoje konto i zarządzać spłatą gdziekolwiek jesteś. Nie musisz tracić czasu na wizyty w banku czy stanie w kolejkach.

2. Szybkość. Proces wnioskowania i uzyskania decyzji o przyznaniu internetowego kredytu jest niekiedy szybszy niż w przypadku tradycyjnych instytucji finansowych. Dzięki automatyzacji i wykorzystaniu zaawansowanych algorytmów, odpowiedź na Twój wniosek może nadejść w ciągu zaledwie kilku minut. Przelew środków może być również dokonany w tym samym dniu, co złożony wniosek.

3. Prostota. Wymagane dokumenty są minimalne, ale i tak musi zostać wydane opinia o posiadaniu odpowiedniej zdolności kredytowej. Proces aplikacji jest intuicyjny i oparty na jasnych krokach. Nawet osoby z mniejszym doświadczeniem w sektorze finansowym mogą łatwo skorzystać z tych usług.

4.Dostępność. Internetowy kredyt gotówkowy jest dostępny w wielu bankach. Proces aplikacji jest jednak różny i może być 100% online, ale i również w połączeniu hybrydowym: przez internet i telefonicznie.

Czy kredyt gotówkowy przez internet jest tańszy

Warto pamiętać, że banki mogą tylko w pewnym zakresie ustalać koszty kredytowe. Obowiązujące regulacje nie tylko wyznaczają maksymalne oprocentowanie nominalne, ale i również koszty pozaodsetkowe.

Czy w takiej sytuacji, kiedy na rynku kredytów gotówkowych panuje bardzo duża konkurencja, można pożyczyć taniej, niż gdzie indziej? Tak. Internetowy kredyt gotówkowy może być tańszy niż kredyt tradycyjny. Wynika to z tego, że banki udzielające finansowania online, mogą w pewnym zakresie ograniczyć ponoszone koszty.

Znalezienie korzystnego kredytu gotówkowego nie jest niemożliwe i nie musi być trudne. Poniżej znajduje się zestawienie banków i kredytów gotówkowych przez internet.

Całkowity koszt kredytu gotówkowego – suma wszystkich kosztów

Stopy procentowe są na wysokich poziomach, co w naturalny sposób wpływa na koszt takiego finansowania. Sprawa wydaje się jednoznaczna: szukając taniego kredytu, należałoby zwracać uwagę na wysokość oprocentowania nominalnego, co będzie miało przełożenie na koszt odsetkowy.

Zależą one również od wysokości kredytu, czasu kredytowania, rodzaju rat (malejące lub stałe), daty wypłaty kredytu oraz terminów płatności rat.

Ze względu na fakt, że oprocentowanie jest ustalane na wysokim poziomie, to niejednokrotnie banki mogą pozwolić sobie na zrezygnowanie z naliczania kosztów pozaodsetkowych. A tymi są właśnie wszelkiego rodzaju prowizje i inne opłaty.

Przeanalizuj ofertę kredytu, zanim pożyczysz

Szukając zatem taniego kredytu gotówkowego nie kieruj się reklamą, która oddziałuje na emocje odbiorcy. Co z tego, że jest to „kredyt gotówkowy z prawdopodobnie najniższym oprocentowanie na rynku„, kiedy dotyczy to wyłącznie kredytów udzielanych do 12 miesięcy, a prowizja wynosi 8% wartości kredytu?

Im krótszy jest czas spłaty (kredyty krótkoterminowe), tym odsetki stanową mniejszą część w całkowitym koszcie kredytu, a większa rolę odgrywają koszy pozaodsetkowe. Jest to przede wszystkim zauważalne w przypadku krótkoterminowych pożyczek niebankowych.

Wyszukanie taniego kredytu gotówkowego nie jest zadaniem trudnym i skomplikowanym, z którym poradzi sobie wyłącznie specjalista kredytowy. Jest bowiem jedna zasada: im niższy jest koszt całkowity kredytu (lub RRSO), tym kredyt jest tańszy. Ale czy faktycznie dany kredyt jest tani, to dowiesz się dopiero po porównaniu oferty z identyczną, z innego banku.

Porównując kredyty pod względem ceny, musisz porównywać identyczne zobowiązania co do ich wysokości, czasu kredytowania i systemy rat – stałe lub malejące.

Tańszy kredyt gotówkowy wyłącznie z porównaniem

Trudno jest znaleźć kredyt gotówkowy w odpowiedniej cenie? Należy zdawać sobie sprawę, że elementów kosztowych związanych z kredytem może być kilka: odsetki, może zostać naliczona prowizja od wysokości kredytu oraz opłaty dodatkowe. Niektórzy z kredytobiorców mogą zdecydować się również na wykupienie ubezpieczenia. To wszystko razem po podliczeniu, złoży się na koszt całkowity kredytu, czyli na jego cenę.

Jeżeli faktycznie zależy Tobie na tańszym wyborze, to zawsze staraj się porównać co najmniej dwie oferty kredytowe. Porównanie kredytów gotówkowych w przedstawionej indywidualnej ofercie jest bardzo istotne.

Można to zrobić na podstawie kosztów całkowitych lub RRSO kredytu.

RRSO jest to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania uwzględniająca sumę kosztów (wysokość oprocentowania, prowizję, opłaty dodatkowe) w stosunku do wysokości kredytu. Wskaźnik jest prezentowany w ujęciu procentowym z uwzględnieniem roku.

Zarówno RRSO, jak i koszt całkowity zmieniają się w zależności od wysokości kredytu, jak i czasu kredytowania. Im dłużej spłacasz kredyt, to płacona rata kredytowa będzie mniejsza, ale jednocześnie rośnie całkowity koszt i wysokość Twojego zadłużenia. Warto o tym pamiętać.

Czy jest internetowy ranking kredytów gotówkowych?

Nie wierz w to, że ranking kredytów gotówkowych wybierze za Ciebie tani internetowy kredyt gotówkowy. Nie ma takiego rankingu. Wyszukanie korzystniejszego finansowania wymaga od Ciebie pewnego wysiłku – skontaktowania się z bankami w sprawie kredytu i późniejszej analizy.

Rankingi najczęściej tworzone są w celach promocyjnych, na zlecenie banku lub portalu finansowego, aby w ten sposób zaoferować konkretny produkt.

Czy spotkałeś się z rankingiem kredytów gotówkowych na 1234 zł na 14 miesięcy? Z pewnością nie. Dlaczego? Ponieważ nikt takiego kredytu nie szuka.

Dodatkowo musisz pamiętać, że o ostatecznej ofercie kredytowej decyduje bank, biorąc pod uwagę Twoją zdolność i wiarygodność kredytową. Jest to zatem czynnik stricte indywidualny, który nie może być uwzględniony w żadnym dostępnym rankingu.

Internetowa pożyczka gotówkowa w firmach pożyczkowych

Firmy pożyczkowe oferują również internetowe pożyczki gotówkowe. Decydując się na pożyczkę ratalną długoterminową, musisz jednak liczyć się z tym, że będzie zdecydowanie droższa niż uzyskana w banku.

W przypadku krótkoterminowej pożyczki – do dwóch miesięcy – tanim rozwiązaniem może być promocyjna pożyczka pozabankowa dla nowych klientów. Firmy udostępniają niewielkie kwoty (do ok. 3000 zł) za darmo (RRSO %), pod warunkiem, że pożyczka zostanie spłacone w wyznaczonym terminie.

Podsumowanie

Rynek internetowych kredytów gotówkowych jest bardzo konkurencyjny, a to oznacza, że banki robią wszystko co możliwe, aby przyciągnąć nowych klientów oferując im korzystne warunki.

Możesz znaleźć kredyty gotówkowe przez internet z niskim oprocentowaniem, stałym lub zmiennym i z elastycznym harmonogramem spłat.

Banki dbają o bezpieczeństwo swoich klientów i przestrzegają rygorystycznych standardów bezpieczeństwa przetwarzania danych. Twój wniosek i informacje finansowe są chronione i przetwarzane w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami dotyczącymi prywatności.

Internetowy kredyt gotówkowy przynosi wiele korzyści dla klientów. Dostępność 24/7, szybkość aplikowania i procesowania przyciąga dużą liczbę osób chętnych do skorzystania z takiej możliwości pozyskania pieniędzy. Jeżeli potrzebujesz gotówki, warto rozważyć skorzystanie z kredytu online gotówkowego dostępnego w bankach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok