Internetowa wyszukiwarka kredytów hipotecznych

2024-03-16 – ostatnia aktualizacja

Internetowa wyszukiwarka kredytów hipotecznych, to popularne narzędzie finansowe, pozwalające nie tylko wyszukać odpowiedni kredyt lub bank, ale i uzyskać podstawowe informacje o produkcie, oszacować wysokość rat i umówić się na spotkanie.
internetowa wyszukiwarka kredytów hipotecznych
Internetowa wyszukiwarka kredytów hipotecznych. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Internetowa wyszukiwarka kredytów jest bardzo prostym narzędziem. Po wpisaniu do wyszukiwarki GOOGLE hasła „kredyt hipoteczny” otrzymamy setki, jeżeli nie tysiące, wyników. Bardzo trudno jest w takiej sytuacji nie tylko porównać kredyty, ale i dokonać odpowiedniego wyboru. Znajdziemy nie tylko propozycje banków, ale i różnego rodzaju portale finansowe, edukacyjne i wiele stron z mało przydatnymi informacjami.

Jak w takiej sytuacji wybrać stronę, która będzie pomocna w wyszukaniu banku? Przecież nie zdecydujemy się na pierwszy lepszy, bez porównania ofert kredytowych?

Poniżej znajduje się internetowa wyszukiwarka kredytów hipotecznych (mieszkaniowych).

Podstawowe pytanie, które nasuwa się natychmiast, brzmi: czy może być ona pomocna w podjęciu najlepszej decyzji o wyborze kredytu i banku? Czy warto z takich narzędzi skorzystać?

Jak działa wyszukiwarka kredytów hipotecznych

Zanim skorzystasz z wyszukiwarki, należy wiedzieć, że jest to wyłącznie wskazówka lub dodatkowa informacje pomocna w podjęciu odpowiedniej decyzji kredytowej.

Po wpisaniu do niej parametrów kredytu otrzymamy różne propozycje kredytowe. Nie oznacza to wcale, że jest to ranking kredytów według najlepszych propozycji. Na podstawie tak otrzymanych wyników trudno jest wybrać naprawdę najkorzystniejszy kredyt hipoteczny.

Wyszukiwarki mają ograniczone możliwości, różne funkcjonalności i nie biorą pod uwagę naszej zdolności i wiarygodności kredytowej. Dlatego nie sortują wyników według najlepszych kryteriów, ale tylko i wyłącznie na podstawie RRSO reprezentatywnego przykładu.

Z tego powodu wyniki, które otrzymujemy, należy traktować przede wszystkim orientacyjnie, głównie jako możliwość oszacowanie rat kredytowych.

To w takim razie w jakim celu skorzystać z internetowej wyszukiwarki kredytów hipotecznych? Tylko do oszacowania rat? Nie. Taka wyszukiwarka daje możliwość sprawdzenia oprocentowania, prowizji, marży i kosztów, których można się spodziewać. Odpowiednio zmieniając parametry kredytowe, można dowiedzieć się, jak wpływają na wysokość comiesięcznej raty.

Zanim zatem udamy się do banku, warto jest przejrzeć propozycje, żeby nie być zaskoczonym i wiedzieć o co zapytać doradcę kredytowego.

Parametry, które można zastosować w wyszukiwarce kredytów hipotecznych

W zależności z jakiej wyszukiwarki kredytowej korzystamy, można zastosować następujące parametry:

 • cel kredytu (np. zakup mieszkania, domu, budowa nieruchomości, remont),
 • rynek (pierwotny lub wtórny), na którym chcemy dokonać zakupu,
 • przedmiot zakupu (działka/mieszkanie/dom),
 • wartość nieruchomości,
 • wysokość i waluta kredytu (najczęściej jedyna możliwa waluta, to polski złoty),
 • okres kredytowania podawany w latach,
 • rodzaj rat kredytowych (równe lub malejące),
 • wiek najstarszego kredytobiorcy (podawany w latach),
 • możliwość skorzystania z innych produktów bankowych w celu obniżenia raty kredytowej.

Na przykład możemy zaznaczyć, interesuje nas kredyt hipoteczny na zakup mieszkania na rynku pierwotnym o wartości 300 tys. zł, spłacany w ratach stałych przez 30 lat. Otrzymamy wówczas nie tylko zestawienie banków, ale także możliwość skontaktowania się z pośrednikiem finansowym.

Najczęściej wyniki są przedstawione w tabeli: nazwa banku – wysokość raty – oprocentowanie rzeczywiste (RRSO) – oprocentowanie nominalne – marża oraz kontakt do wybranego podmiotu.

Jak porównywać kredyty hipoteczne stosując kryterium, jaki jest cena?

Czy powinniśmy porównywać kredyty hipoteczne według poszczególnych kosztów kredytowych? Najlepiej jest patrzeć na ogólny koszt kredytowy. Na przykład wysokość marży kredytu hipotecznego można negocjować w banku i w ten sposób jeszcze bardziej obniżyć koszt zobowiązania.

Podstawowym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę porównując oferty kredytów hipotecznych jest oprocentowanie rzeczywiste, czyli tzw. RRSO. RRSO uwzględnia całkowity koszt kredytu w ujęciu procentowym (sumę opłat wstępnych i odsetek). W ujęciu kwotowym jest to Całkowity Koszt Kredytu (CKK).

Pamiętajmy, aby w banku (lub u pośrednika finansowego) zapytać między innymi o:

 • wysokość wymaganego wkładu własnego (10-20%) – przeczytaj: Co oznacza wkład własny przy kredycie hipotecznym?,
 • wysokości ubezpieczenia pomostowego. Do momentu dostarczenia do banku odpisu z księgi wieczystej z prawomocnym wpisem hipoteki na rzecz banku oprocentowanie kredytu bywa najczęściej powiększane o ok. 1-2 punkty procentowe (wpływa to na wzrost raty kredytu).
 • wymaganą polisę na życie,
 • kosztach związanych z przyznaniem kredytu,
 • ubezpieczenia niskiego wkładu własnego, jeżeli jest on poniżej 20%,
 • koszty związane z wyceną nieruchomości. Bank udzielając kredyt hipoteczny, wymaga wyceny kredytowanej nieruchomości, które jest sporządzona przez rzeczoznawcę. Koszty poniesie klient. Jest to ok. 500-600 zł w przypadku mieszkania i ok. 1000 zł w przypadku
  domu jednorodzinnego.

Kontakt z bankiem w sprawie kredytu hipotecznego

Z listą produktów kredytowych hipotecznych wraz z podstawowymi parametrami zapoznasz się również na portalu kredytowym. W wygodny sposób skontaktujesz się z doradcami kredytowymi w banku lub pośrednikiem finansowym w Twoim mieście.

Poniżej znajduje się zestawienie banków oraz pośredników finansowych, którzy udzielą szczegółowych informacji na temat finansowania zakupu konkretnej nieruchomości, uwzględniając bardzo dokładnie Twoją sytuację finansową. Poprzez zamieszczone hiperłącze można przejść do szyfrowanego formularza kontaktowego i podając podstawowe dane osobowe (nie są one w żaden sposób widoczne dla portalu kredytyporownywarka.pl) umówić się na spotkanie w sprawie danego kredytu.

Serwis kredytowy kredytyporownywarka.pl prezentuje wyłącznie porady i artykuły poruszające tematykę kredytową i finansową. Na portalu można znaleźć rankingi kredytowe, analizy i komentarze dotyczące aktualnych wydarzeń na rynku finansowym.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok