Ile wynosi rata kredytu 50 tys zł?

Ile wynosi rata kredytu 50 tys zł dla kredytu gotówkowego? Takiego wyliczenia – DOKŁADNEGO – może dokonać wyłącznie bank. Wszelkiego rodzaju wyliczenia oparte na kalkulatorach i porównywarkach, można potraktować, jako wyliczenia szacunkowe.

ile wynosi rata kredytu 50 tys zł

Dlaczego wyliczenia, np. korzystając z kalkulatorów kredytowych czy z „innych porównywarek” są oszacowane? Nawet wówczas, kiedy posługujemy się nimi na stronach bankowych? Powód jest prosty: oferta indywidualna przedstawiona przez bank uwzględnia ocenę kredytową. A kalkulatory i porównywarki tego nie biorą pod uwagę, bo nie mogą.

I w ten sposób otrzymujemy wyliczenia rat, opartych na podstawie przykładów reprezentatywnych, które w znacznym stopniu odbiegają od tego co otrzymamy w banku.

Nie trzeba dodawać również, że i całkowity koszt kredytu będzie całkowicie inny od tego, co wyliczy bank.

Kalkulator może służyć do symulacji rat i do szybkiego skontaktowania się z wybranym bankiem. A, jeżeli nie ufamy takim narzędziom, to należy: 1. skontaktować się z wybranym bankiem, 2. przedstawi wstępną ofertę, po zbadaniu zdolności kredytowej, 3. wyliczy raty w zależności od wysokości kredytu i ustalonego czasu kredytowania.

Ile wynosi rata kredytu 50 tys zł?

To jak wysoka będzie rata kredytowa z kalkulatorem? 50 tys. zł kredytu gotówkowego to poważna kwota. Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że nikt z potencjalnych kredytobiorców, nie zdecyduje się na spłatę w ciągu 2-3 lat. Bardziej prawdopodobnej jest minimum 5-6 lat (60-72 miesiące / raty kredytowe).

Z kalkulatorem kredytu gotówkowe oszacowane raty kredytowe (równe) mogą wynieść:

  • 5 lat: 920,60 zł – 1288,15 zł,
  • 6 lat: 782,03 zł – 1138,59 zł,
  • 7 lat: 683,21 zł – 1033,64 zł,
  • 8 lat: 609,23 zł – 956,54 zł,
  • 9 lat: 668,95 zł – 897,97 zł,
  • 10 lat: 625,02 zł – 852,33 zł.

Nawet, kiedy powyższe wyliczenia nie mają zbyt dużo wspólnego z rzeczywistymi wyliczeniami banków, to pokazuje jedno: różnice pomiędzy ratami mogą być znaczne. A to oznacza oczywiście różnice w cenie kredytu, co sprowadza się do jednej konkluzji, i być może najważniejszej, że: oferty kredytów gotówkowych, należy porównywać. Jest to jedyny sposób na wybór korzystniejszego kredytu (czyt.: tańszego), niezależnie czy będzie to 50 tys. zł czy „tylko” 5 tys. zł.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok