Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt gotówkowy?

2024-03-15 – ostatnia aktualizacja

Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt gotówkowy w banku? W zależności od tego w jakim banku staramy się o kredyt gotówkowy. Poniżej można sprawdzić propozycje kredytów gotówkowych w różnych bankach.

ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt gotówkowy
Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt gotówkowy? Źródło: kredytyporownywarka.pl


Aby wnioskować o kredyt gotówkowy wystarczy osiągnąć dochód w wysokości minimum 500-600 zł netto miesięcznie. Czy nasz dochód wystarczy, aby taki kredyt gotówkowy uzyskać, konieczne jest skontaktowanie się z wybrany bankiem. Bank sprawdzi jaką mamy zdolność kredytową i dowiemy się w jakiej wysokości i na jaki okres czasu możemy wziąć kredyt.

Dodatkowo, aby zwiększyć zdolność kredytową można połączyć dochody ze współmałżonkiem lub inną dowolną osobą.

Chcesz wiedzieć: Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt gotówkowy? Skontaktuj się z jednym z poniższych banków:

Banki najczęściej akceptują różne źródła dochodu. Może to być zarówno umowę o pracę, dochody z prowadzenia działalności gospodarczej, emeryturę, renta lub nawet umowa cywilno-prawna i umowy najmu/dzierżawy.

Czy kredyt gotówkowy jest możliwy do uzyskania, jeżeli uzyskuje się dochód za granicą?

Istnieje taka możliwość, pod warunkiem jednak, że jest rozliczany w Urzędzie Skarbowym na terytorium Polski. Firma powinna posiadać przedstawicielstwo w Polsce a jednocześnie wymagane jest, aby podmiot posiadał numer NIP i REGON.

Ile dostanę kredytu przy zarobkach 2000 zł

Założenia: pozytywna historia kredytowa, brak innych zobowiązań kredytowych oraz niskie koszty utrzymania. Pamiętajmy, że banki różnie wyliczają zdolność kredytową, stosując jednak tę samą metodologię. Aby dowiedzieć się czy otrzymamy kredyt przy danych dochodach netto, konieczne jest skontaktowanie się z wybranym bankiem. Poniższe wyliczenia mają charakter poglądowy.

Jeżeli dochody nie przekraczają 2000 zł brutto, to przeważnie nie ma co liczyć na więcej niż 4000 zł. I to bez znaczenia na jaki okres czasu zamierzasz zaciągnąć kredyt gotówkowy.

Być może więcej otrzymamy w firmie pożyczkowej (krótkoterminowe i ratalne pożyczki), ale będzie to pożyczka droższa niż w banku. Wyjątek: krótkoterminowa pożyczka promocyjna za 0 zł dla nowych klientów.

Ile dostanę kredytu przy zarobkach 800 zł netto?

Okres kredytowania 6-12 miesięcy: nie więcej niż 1000 zł.
Okres kredytowania powyżej 12 miesięcy: ok. 2000 zł.

Ile dostanę kredytu przy najniższej krajowej

W przypadku wynagrodzenie nie przekraczającego minimalnego wynagrodzenia lub będące niewiele wyższe, można uzyskać maksymalnie ok. 7 tys. zł, z okresem spłaty nieprzekraczającym 12 miesięcy.

Ile dostanę kredytu mając średnią krajową

Średnie krajowe wynagrodzenie wynosi obecnie ok. 3800 zł, co wynosi ok. 2700 zł netto. Przy takich dochodach maksymalna kwota kredytu gotówkowego wynosi ok. 16000 zł z okresem kredytowania nieprzekraczającym 1 roku.

Rekomendacja T KNF: Kredyt nie może przekroczyć więcej niż 50% średnich dochodów netto kredytobiorcy.

Ile dostanę kredytu z wynagrodzeniem powyżej średniej krajowej

Powyżej średniej krajowej maksymalna kwota kredytu gotówkowego to 200 tys. zł.

Pamiętaj, że im lepsza jest twoja zdolność i wiarygodność kredytowa, to nie tylko możesz liczyć na większą kwotę kredytu, ale i na lepsze warunki kredytowania.

Podsumowanie: Kredyt gotówkowy ile dostanę? Wysokość kredytu gotówkowego zależy przede wszystkim od twojej zdolności kredytowej, czyli od tego, ile zostaje tobie pieniędzy po odjęciu wydatków od dochodów. Dłuższy okres kredytowania zwiększa twoja zdolność kredytowa, ponieważ zmniejsza się wysokość raty kredytowej. Oznacza to, że możesz się ubiegać o większy kredyt.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok