Gdzie po kredyt konsolidacyjny 50 tys zł? Rata: 681 zł 8 lat

Gdzie po kredyt konsolidacyjny 50 tys złGdzie po kredyt konsolidacyjny 50 tys zł, kiedy wysokość miesięcznych rat kredytowych jest zbyt wysoka? A może zbyt duża liczba rat kredytowych i zbyt dużo terminów płatności? W takiej sytuacji można zastanowić się nad konsolidacją zobowiązań z kredytem konsolidacyjnym.

Konsolidacja kredytów nie jest metodą na wyjście z długów, ale na odzyskanie płynności finansowej.

W każdym momencie suma miesięcznych zobowiązań kredytowych może okazać się zbyt dużym obciążeniem. Im więcej kredytów mamy do spłacenia, tym nie tylko łatwiej można przegapić termin płatności, ale także niekorzystna zmiana w bilansie domowego budżetu, może spowodować utratę płynności finansowej.

Gdzie po kredyt konsolidacyjny 50 tys zł? Przegląd banków

Gdzie po taki kredyt na skonsolidowanie kredytów? Poniżej zestawienie banków, z którymi możemy się skontaktować się w sprawie kredytu na 50 tys. zł lub inną kwotę.

Decydując się na konsolidację i kredyt konsolidacyjny, należy pamiętać o kilku zasadach.

Konsolidacja to połączenie kilku kredytów i pożyczek bankowych w jeden kredyt

Jak działa konsolidacja? Bierzesz nowy kredyt w banku, który spłaca nim twoje wybrane zobowiązania. W ten sposób zamiast, np. kilku kredytów gotówkowych masz tylko jeden kredyt, z jedną ratą kredytową.

Przeczytaj także: Kredyty konsolidacyjne 15000 zł.

Bank nie wypłaca tobie kredytu, ponieważ spłaca twoje zobowiązania, ale są oferty kredytowe, które pozwalają na uzyskanie dodatkowej gotówki w ramach takiego kredytu, a którą można przeznaczyć na dowolny cel.

Co podlega konsolidacji kredytów?

Konsolidacji kredytów podlegają przede wszystkim kredyty i pożyczki gotówkowe. W zależności od oferty bankowej, mogą to być również:

 • kredyty ratalne,
 • hipoteczne kredyty i pożyczki,
 • samochodowe kredyty i pożyczki,
 • inne kredyty konsolidacyjne,
 • karty kredytowe,
 • debet na koncie bankowym.

Jeżeli wśród konsolidowanych zobowiązań kredytowych jest kredyt hipoteczny (mieszkaniowy), czyli zabezpieczony hipoteką, to nowy kredyt konsolidacyjny również zostanie udzielony pod hipotekę. Jest to tak zwany kredyt konsolidacyjny hipoteczny.

W pozostałych przypadkach są tzw. kredyty konsolidacyjne gotówkowe, które zazwyczaj nie wymagają dodatkowych zabezpieczeń.

Cel kredytu konsolidacyjnego

Celem kredytu konsolidacyjnego nie jest oddłużenie – a taką informację można znaleźć na wielu portalach finansowych. Jest to błędna interpretacja konsolidacji. Głównym założeniem konsolidacji zobowiązań finansowych jest przede wszystkim zmniejszenie wysokości raty kredytowej.

Poniżej znajduje się symulacja kredytu konsolidacyjnego na 50 tys zł w zależności od okresu kredytowania. W ten sposób można oszacować wysokość raty oraz sprawdzić o ile będzie ona mniejsza od sumy obecnie spłacanych.

 • 2 lata – 2279 zł
 • 3 lata – 1550 zł
 • 4 lata – 1207 zł
 • 5 lat – 989 zł
 • 6 lat – 845 zł
 • 7 lat – 754 zł
 • 8 lat – 681 zł
 • 9 lat – 633 zł
 • 10 lat – 585 zł.

Kolejny mit, to taki, że kredyt konsolidacyjny jest tańszy, niż gdybyśmy kredyty spłacali osobno.

Owszem, rata kredytowa będzie mniejsza, ale tylko dlatego, że znacząco wydłużymy czas spłaty. W ogólnym rozrachunku koszt będzie większy, a to przede wszystkim z tego powodu, że zapłacimy więcej odsetek od kredytu – dłuższy czas spłaty, to więcej odsetek od pożyczonego kapitału. Dodatkowo dochodzi również najczęściej prowizja od wysokości udzielonego kredytu oraz niekiedy koszty dodatkowe, np. ubezpieczenie.

Jeżeli decydujesz się na konsolidację kredytów, to musisz to dokładnie przemyśleć. Sprawdź oferty kilku banków, porównaj koszty całkowite i przygotuje wszystkie kredyty, które chciałbyś spłacić.

1 thought on “Gdzie po kredyt konsolidacyjny 50 tys zł? Rata: 681 zł 8 lat”

 1. Katarzyna

  Korzystałem z kalkulatora pożyczki konsolidacyjnej w PKO BP – 8 marca 2022 r. – raty konsolidacyjne wyszyły mi takie:

  120 miesięcy – 675 zł
  102 miesiące – 743 zł
  72 miesiące – 939 zł
  60 miesięcy – 1 075 zł

  Bez dodatkowej gotówki.

  50 000 zł kalkulatora pożyczki konsolidacyjnej

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok