Gdzie po kredyt hipoteczny w 2023?

2023-04-14 – ostatnia aktualizacja

Gdzie kredyt hipoteczny na zakup mieszkania lub domu w 2023 roku? Można w tym przypadku skorzystać z pomocy pośrednika finansowego albo skorzystać na stronie z porównywarki kredytów hipotecznych i samodzielnie zadecydować o wyborze banku.

gdzie po kredyt hipoteczny w 2023


Pamiętaj o tym, że porównanie ofert kredytowych, to podstawowy klucz do wybrania lepszej oferty.

Szukasz kredytu hipotecznego i nie wiesz jeszcze jaki bank wybrać?

W jaki sposób wybrać kredyt na zakup mieszkania lub kredyt hipoteczny na kupno domu? Dobry kredyt hipoteczny to tańsze źródło finansowania w porównaniu do innych banków.

Taki kredyt hipoteczny można wyszukać zarówno korzystając z porównywarki kredytów hipotecznych, jak i samodzielnie szukając banku lub kontaktując się z pośrednikiem finansowym. I to ten drugi sposób wydaje się najlepszą opcją, ponieważ możemy wówczas skorzystać z pomocy eksperta finansowego.

W 2023 roku wymagany jest obowiązkowy wkład własny na poziomie 20%. Jeżeli nie dysponujesz nim na poziomie 20 procent, to należy szukać banku, w którym jest on obniżony do poziomu 10%, a brakująca część jest ubezpieczona.

Nie można jednak otrzymać kredytu z wkładem poniżej 10%, a wkład własny nie może być sfinansowany z pożyczki gotówkowej.

Gdzie po kredyt hipoteczny w 2023? Jakie bank będzie najlepszy?

Zatem gdzie po kredyt hipoteczny? Jaki jest najlepszy na zakup mieszkania?

Nie ma jednej i szybkiej odpowiedzi, bowiem oferta i warunki kredytowania zależą od wielu czynników: oprocentowania kredytu, wysokości marży, ubezpieczenia, itp. Indywidualna oferta kredytowa zależy również od Twojej zdolności i wiarygodności kredytowej.

Kupno mieszkania na kredyt to wiele formalności i dokumentów. Nie musisz jednak tym zamartwiać, ponieważ pracownik banku lub pośrednik finansowy wszystko Tobie wyjaśni:

  • jakie są wymagania, aby wziąć kredyt hipoteczny,
  • jakie dokumenty należy przedłożyć wraz z wnioskiem kredytowym,
  • jaką masz maksymalną zdolność kredytową,
  • jak prezentuje się najnowsze porównanie kredytów hipotecznych,
  • pomoże wypełnić niezbędne dokumenty.

Spotkanie z pośrednikiem finansowym jest darmowe i nie zobowiązuje do wzięcie kredytu w określonym banku. Wystarczy wysłać wniosek kontaktowy, aby umówić się na spotkanie w dogodnym terminie.

Czy wiesz, że mając kredyt hipoteczny i inne kredyty lub pożyczki bankowe, można je wszystkie skonsolidować w jeden kredyt konsolidacyjny? Kredyt konsolidacyjny zasady.

Kredyt hipoteczny to kredyt na określony cel

Jeżeli już znaleźliśmy odpowiednie mieszkanie (dom czy działkę budowlaną), które chcielibyśmy kupić, ale brakuje nie mniej niż 80-90% wartości nieruchomości, to można wówczas skorzystać z kredytu hipotecznego.

Jest to kredyt celowy i zabezpieczony w postaci roszczenia wierzyciela (banku) wpisanego do działu IV księgi wieczystej nieruchomości.

Kredyt hipoteczny może być wykorzystany nie tylko na zakup nieruchomości, ale i m.in. na jej budowę, remont, modernizację, rozbudowę, przebudowę, zakup spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu.

W praktyce kredyty hipoteczne można również sklasyfikować pod kątem ich przeznaczenia. Wyróżnia się następujące kredyty zabezpieczone hipoteką:

1 komentarz do “Gdzie po kredyt hipoteczny w 2023?”

  1. Jak kto gdzie? Do banku! Pytanie tylko jest takie: kogo będzie na to stać w 2022?

    Malejąca zdolność kredytowa w skutek rosnących stóp procentowych oraz zaostrzenie warunków udzielania kredytów mieszkaniowych postawianych przez Komisję Nadzoru Finansowego – to wszystko sprawi, że mniej ludzi będzie stać na kredy taki, jaki potrzebują.a

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok