2023-04-14 – ostatnia aktualizacja
Pamiętaj o tym, że porównanie ofert kredytowych, to podstawowy klucz do wybrania lepszej oferty.
Szukasz kredytu hipotecznego i nie wiesz jeszcze jaki bank wybrać?
W jaki sposób wybrać kredyt na zakup mieszkania lub kredyt hipoteczny na kupno domu? Dobry kredyt hipoteczny to tańsze źródło finansowania w porównaniu do innych banków.
Taki kredyt hipoteczny można wyszukać zarówno korzystając z porównywarki kredytów hipotecznych, jak i samodzielnie szukając banku lub kontaktując się z pośrednikiem finansowym. I to ten drugi sposób wydaje się najlepszą opcją, ponieważ możemy wówczas skorzystać z pomocy eksperta finansowego.
W 2023 roku wymagany jest obowiązkowy wkład własny na poziomie 20%. Jeżeli nie dysponujesz nim na poziomie 20 procent, to należy szukać banku, w którym jest on obniżony do poziomu 10%, a brakująca część jest ubezpieczona.
Gdzie po kredyt hipoteczny w 2023? Jakie bank będzie najlepszy?
Zatem gdzie po kredyt hipoteczny? Jaki jest najlepszy na zakup mieszkania?
Nie ma jednej i szybkiej odpowiedzi, bowiem oferta i warunki kredytowania zależą od wielu czynników: oprocentowania kredytu, wysokości marży, ubezpieczenia, itp. Indywidualna oferta kredytowa zależy również od Twojej zdolności i wiarygodności kredytowej.
Kupno mieszkania na kredyt to wiele formalności i dokumentów. Nie musisz jednak tym zamartwiać, ponieważ pracownik banku lub pośrednik finansowy wszystko Tobie wyjaśni:
- jakie są wymagania, aby wziąć kredyt hipoteczny,
- jakie dokumenty należy przedłożyć wraz z wnioskiem kredytowym,
- jaką masz maksymalną zdolność kredytową,
- jak prezentuje się najnowsze porównanie kredytów hipotecznych,
- pomoże wypełnić niezbędne dokumenty.
Spotkanie z pośrednikiem finansowym jest darmowe i nie zobowiązuje do wzięcie kredytu w określonym banku. Wystarczy wysłać wniosek kontaktowy, aby umówić się na spotkanie w dogodnym terminie.
Kredyt hipoteczny to kredyt na określony cel
Jeżeli już znaleźliśmy odpowiednie mieszkanie (dom czy działkę budowlaną), które chcielibyśmy kupić, ale brakuje nie mniej niż 80-90% wartości nieruchomości, to można wówczas skorzystać z kredytu hipotecznego.
Jest to kredyt celowy i zabezpieczony w postaci roszczenia wierzyciela (banku) wpisanego do działu IV księgi wieczystej nieruchomości.
W praktyce kredyty hipoteczne można również sklasyfikować pod kątem ich przeznaczenia. Wyróżnia się następujące kredyty zabezpieczone hipoteką:
- kredyty mieszkaniowe, budowlane, remontowe,
- kredyty konsolidacyjne – Kredyt konsolidacyjno-hipoteczny proces ubiegania się o kredyt,
- kredyty refinansowe.
Jak kto gdzie? Do banku! Pytanie tylko jest takie: kogo będzie na to stać w 2022?
Malejąca zdolność kredytowa w skutek rosnących stóp procentowych oraz zaostrzenie warunków udzielania kredytów mieszkaniowych postawianych przez Komisję Nadzoru Finansowego – to wszystko sprawi, że mniej ludzi będzie stać na kredy taki, jaki potrzebują.a