Gdzie po kredyt gotówkowy na 7 tys zł z bardzo małą ratą?

2022-03-09 – ostatnia aktualizacja

Gdzie po kredyt gotówkowy na 7 tys złGdzie po kredyt gotówkowy na 7 tys zł w banku? Zawsze przed dokonaniem wyboru banku, konieczne jest nie tylko zapoznanie się z najnowszymi propozycjami banków, ale także porównanie kredytów. Bez porównania kredytów gotówkowych nie wiemy czy kredyt, który zamierzamy wziąć jest tani czy drogi.

Przy wyborze kredytu powinniśmy zwrócić uwagę na koszt całkowity takiego kredytu, jeżeli najważniejsza jest cena kredytu. Przy wyszukiwaniu kredytów gotówkowych na 7 zł, można skorzystać z wyszukiwarki kredytów gotówkowych i oszacować raty.

Gdzie po kredyt gotówkowy na 7 tys zł na 3 lata? Jeżeli potrzebny jest inny kredyt gotówkowy, to wystarczy zmienić tylko parametry w wyszukiwarce.

Banki kuszą klientów promocjami i każdy z nich ma korzystne warunkami… Ale czy to prawda? Zanim zdecydujemy się o zaciągnięciu kredytu, warto dobrze naszą decyzję przemyśleć. Kredyt gotówkowy w tym czy w innym banku, to jednak konieczność oddania nie tylko pożyczonego kapitału, ale także dodatkowych kosztów.

Tani kredyt gotówkowy na 7 tys. zł, to nie niska rata

30 zł za każde pożyczone 500 zł czy 50 zł za 1000 zł? Który kredyt gotówkowy będzie tańszy? Czy rata kredytowa decyduje o tym, czy dany kredyt jest tani?

Wystarczy pamiętać, że im dłuższy okres kredytowania tym rata będzie mniejsza. Ale koszt kredytowy wzrasta. Dlaczego tak się dzieje? Spłat pożyczonego kapitału wraz z kosztami jest rozbity na większą liczbę miesięcy, dlatego rata jest mniejsza. Ale z drugiej strony zapłacimy za kredyt więcej odsetek, ponieważ przez dłuższy okres spłacamy kredyt.

Niska rata + długi okres kredytowania oznacza to wysokie koszty kredytu.

Koszt kredytu gotówkowe 7 tys zł

Koszt każdego kredytu nie zależy tylko do oprocentowania nominalnego. Oprocentowanie może być niskie, ale należy pamiętać, że mogą wystąpić inne, dodatkowe koszty, takie jak: prowizja czy konieczne jest wykupienie ubezpieczenia.


Sprawdź porównanie kredytów gotówkowych:
Porównanie Kredytów Gotówkowych 10 tys zł.


Dodatkowo przeglądając oferty promocyjne, należy sprawdzić jakie są warunki promocji, czy przypadkiem promocja nie wiąże się z koniecznością otworzenia konta bankowego lub zdecydowania się na kartę kredytową. Ważne jest, aby sprawdzić czy poniesione koszty z tytułu dodatkowych produktów nie przekroczą kwoty zaoszczędzonej w promocji. W ogólnym rozrachunku może być bowiem tak, że standardowy kredyt będzie tańszy niż promocyjny.

Porównanie kredytów gotówkowych na 7 tys. zł

Aby skorzystać z kredytu gotówkowego w banku konieczne jest posiadania odpowiedniej zdolności kredytowej i pozytywnej historii kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Oba elementy są dla banku podstawowym kryterium, który decyduje o przyznaniu kredytu.

Wiemy już, że na kredyt gotówkowy wpływa oprocentowanie nominalne, prowizja i koszty dodatkowe (np. ubezpieczenie). Jak można porównać kredyty gotówkowe na 7 tys zł biorąc pod uwagę, że każda propozycja bankowa ma różne parametry?

Należy zwrócić uwagę na całkowity koszt kredytu oraz na RRSO. Jest to obecnie najlepsza możliwość, aby porównać kredyty i pożyczki gotówkowe. RRSO przedstawia w ujęciu procentowym w stosunku rocznym, całkowite koszty kredytu. Im mniejszy jest koszt, tym oczywiście tańsze finansowanie.

Porównanie kredytów z uwzględnieniem RRSO i kosztów całkowitych musi uwzględniać takie same warunki. Tzn. np. kredyt gotówkowy 7 tys zł na 5 lat w banku A może być porównany z kredytem gotówkowym 7 tys. zł na 5 lat w banku B, C i każdym innym.

Na co zwrócić uwagę przy krótkim okresie kredytowania

Krótki okres kredytowania to mniejsze odsetki od kredytu. O tym już pisaliśmy powyżej. Warto zwrócić uwagę, przy okazji niewielkich kredytów gotówkowych, na prowizję i oprocentowanie.

Prowizja od kredytu gotówkowego jest liczona jako procent od wysokości udzielonego kredytu. I tak przy kredycie gotówkowym na 7 tys. zł, prowizja w wysokości 5% to koszt w wysokości 350 zł, a 10% to już 700 zł. Ważne: wysokość prowizji jest niezależna od długości kredytowania. Czy bierzemy kredyt gotówkowy na 2 lata czy na 7 lat, to i tak zapłacimy taką samą prowizję.

Niekiedy zatem wyjdzie taniej, przy krótkim okresie kredytowania, wziąć kredyt gotówkowy z niższą prowizją, a wyższym oprocentowaniem, niż odwrotnie. Przy długim okresie kredytowania, sytuacja jest odwrotna. To odsetki będą głównym kosztem kredytowym, dlatego im mniejsze będzie oprocentowanie nominalne kredytu, tym lepiej.

Oczywiście, ponownie należy powtórzyć, że porównanie kredytów gotówkowych pod względem ceny dokonujemy uwzględniając koszt całkowity i RRSO, ale negocjując ofertę kredytową w zależności od okresu kredytowania, powinniśmy wiedzieć na jakie elementy kredytu w szczególności powinniśmy zwrócić uwagę.


Kolejne porównanie, czyli w jakim banku wziąć kredyt gotówkowy (porównanie kredytów gotówkowych 32 tys zł) oraz kilka słów na temat rankingu kredytów gotówkowych.

A co w sytuacji, kiedy spłacasz kilka kredytów? To może je połączyć i obniżyć ratę?

1 komentarz do “Gdzie po kredyt gotówkowy na 7 tys zł z bardzo małą ratą?”

  1. Przy tak małym kredycie gotówkowym, to nie ma sensu nawet chodzić po banach i wnioskować o kredyt online.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok