Gdzie po kredyt gotówkowy 30 tys zł

Gdzie po kredyt gotówkowy 30 tys. zł i oczywiście możliwie jak najtańszy? Bez porównania ofert kredytowych się nie obejdzie. Ale to nic trudnego, ponieważ poniżej znajduje się lista banków, w których o taki kredyt można zapytać.

gdzie po kredyt gotówkowy 30 tys. zł

Porównanie dwóch, trzech ofert kredytowych, to najlepszy klucz do tańszego finansowania.

Z pewnością wiesz, że porównując oferty kredytowe należy sprawdzić całkowity koszt kredytu oraz RRSO. Banki mają obowiązek ich podawania (wynika to z Ustawy o Kredycie Konsumenckim) i korzystając z takich informacji zdecydowanie jest łatwiej porównać kredyty gotówkowe o takich samych parametrach (wysokość kredytu oraz okres kredytowania).

RRSO obejmuje całkowity koszt kredytu, który jest wyrażony jako wartość procentowa całkowitej kwoty kredytu w stosunku rocznym. Im RRSO jest niższe, to oznacza, że kredyt gotówkowy jest tańszy (podobnie zresztą jak koszt całkowity w ujęciu złotówkowym).

Gdzie po kredyt gotówkowy 30 tys. zł, czyli lista banków

Z poniższymi bankami skontaktujesz się w sprawie kredytu na 30 tys. zł.

Koszt kredytu gotówkowego 30 tys. zł.

Koszt oczywiście będzie inny w poszczególnych bankach. Na cenę kredytu wpływa bowiem wiele czynników. Z pośród których możemy wymienić:

Prowizję – jest to opłata, którą bank pobiera za udzielnie kredytu. Rzadko można znaleźć ofertę kredytu gotówkowego na 30 tys. zł bez prowizji, ale jeżeli już taką znajdziemy, to najczęściej banki zrekompensują jej brak ustalając wyższe oprocentowanie nominalne lub wzmagają wykupienia dodatkowych produktów, np.: założenie konta bankowego czy wykupienia ubezpieczenia.

W przypadku konsolidacji, banki bardzo często oferują kredyty konsolidacyjne bez prowizji.

Prowizja od kredytu gotówkowego ma szczególny wpływ na koszt kredytu przy krótkim okresie kredytowania.

Przykład: Prowizja 3% dla kredytu gotówkowego 30 tys. zł wyniesie 900 zł.

Oprocentowanie kredytów konsolidacyjnych

Oprocentowanie nominalne. Od jego wysokości zależeć będzie kwota zapłaconych odsetek od kredytu. Im jest one niższe, tym zmniejsza się koszt kredytu.

Bardzo istotnym jest również wybór oprocentowania kredytu, czy będzie to oprocentowanie stałe czy zmienne.

  • Oprocentowanie stałe – nie zmienia się podczas całego okresu kredytowania, oferowane jest najczęściej przy kredytach krótkoterminowych.
  • Oprocentowanie zmienne – zależy od wysokości stóp procentowych ustalanych przez RPP. Składa się ono ze stałej marży oraz wskaźnika WIBOR. Wzrost oprocentowania powoduje wzrost płaconej raty, spadek oprocentowania oznacza spadek wysokości raty.

Podpisując umowę o kredyt gotówkowy otrzymujemy harmonogram spłat kredytu. W przypadku kredytu gotówkowego o zmiennej stopie oprocentowania obowiązuje on do czasu, gdy oprocentowanie nie ulegnie zmianie. Jeżeli nastąpi zmiana wysokości oprocentowania, bank przekazuje nam nowy harmonogram spłat, z nowo wyliczonymi ratami.

Kredyt gotówkowy 30 tys. zł i pozostałe czynniki

Poza oprocentowaniem, które decyduje o wysokości płaconej raty, należy dodatkowo zwrócić uwagę na wybór rat: czy są to raty równe czy malejące.

Każda rata zawiera część kapitałową i odsetkową. Raty malejące powodują, że koszt kredytu będzie mniejszy, ale musimy dysponować większą zdolnością kredytową. Należy poprosić doradcę bankowego o przeprowadzenie symulacji rat kredytowych, aby wybrać odpowiednią opcję.

Przy kredycie gotówkowym mogą wystąpić dodatkowe opłaty, np. z ubezpieczeniem kredytu. Bardzo często w zamian za wykupienie dodatkowych produktów obniży oprocentowanie lub prowizję. Należy jednak dokładnie przeanalizować ofertę i sprawdzić czy wykupienie tych dodatkowych produktów obniży koszt kredytu.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok