Gdzie najłatwiej i najtaniej dostać kredyt konsolidacyjny

Gdzie najłatwiej i najtaniej dostać kredyt konsolidacyjny na skonsolidowanie kredytów i pożyczek? Odpowiedź jest prosta: w każdym banku jest łatwo kredyt taki otrzymać, o ile mamy zdolność i wiarygodność kredytową.

gdzie najłatwiej i najtaniej dostać kredyt konsolidacyjny

Jest to dobry sposób na to, aby zamiast kilku kredytów i pożyczek płacić jeden kredyt w jednym banku. Dodatkowo wydłużając czas kredytowania można w znaczący sposób obniżyć wysokość raty i zwiększyć zdolność kredytową.

UWAGA! Jeżeli korzystasz z porównywarki kredytów konsolidacyjnych, to należy zdawać sobie sprawę, że wyliczone raty kredytowe mają charakter tylko i wyłącznie orientacyjny. Prawdziwe parametry i wyliczenia rat kredytu konsolidacyjnego poznasz, dopiero wówczas, kiedy złożysz zapytanie o taki kredyt i zostanie przeprowadzona ocena kredytowa.

Gdzie najłatwiej i najtaniej dostać tani kredyt na konsolidację

Przede wszystkim należy zapoznać się z propozycjami, które są obecnie dostępne w bankach. Znajdziemy zarówno kredyty, jak i pożyczki konsolidacyjne, tradycyjne i przez internet.

Który z kredytów konsolidacyjnych będzie tańszy? Oferty kredytowe zaprezentowane przez banki (wystarczą nawet dwa), należy porównać na podstawie RRSO kredytu (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) lub kosztów całkowitych.

Oba wyliczenia znajdziesz w Formularzu Informacyjnym, który musisz otrzymać z banku.

RRSO jest wskaźnikiem procentowym kosztów całkowitych kredytów w ujęciu rocznym w stosunku do wysokości kredytu. W przeciwieństwie do kosztu całkowitego w RRSO jest ujęte oprocentowanie nominalne (w koszcie całkowitym są to odsetki).

Jakie są podstawowe zalety z przeprowadzanej konsolidacji?

Korzyści z kredytu konsolidacyjnego? Żadne! W ogólnym rozrachunku wyjdzie, że należy oddać więcej niż suma przeprowadzanej konsolidacji. Niestety, jest to specyfika każdego kredytu. Nie pożyczysz np. 20 tys. zł i nie oddasz po 5 latach takiej samej kwoty.

Całkowita kwota do zwrotu, to pożyczony kapitał i koszty kredytowe. I te właśnie koszty decydują o cenie kredytu, czy jest on tani czy drogi w stosunku do innych ofert.

Najczęstszym kosztem kredytowym są odsetki, ale oczywiście mogą zostać naliczone i inne opłaty, np. prowizja czy konieczne będzie wykupienie ubezpieczenia.

Ale już sama konsolidacja kredytowa, to same plusy!

Po pierwsze: jedno zobowiązanie zamiast kilku – jeżeli skonsolidujemy wszystkie zobowiązania.

A zakres konsolidacji jest szeroki. Obejmuje ona zarówno kredyty i pożyczki gotówkowe, jak i kredyty samochodowe, aż po zadłużenie w limitach na ROR-ach i kartach kredytowych.

Po drugie: wygoda i niższa rata – nie trzeba pamiętać o spłacie wielu zobowiązań, ale o jednym terminie i o jednej niższej racie.

Niższa rata kredytowa jest osiągana poprzez wydłużenie czasu kredytowania.

Po trzecie: zwiększenie zdolności kredytowej. No właśnie z tego powodu, że jest niska rata.
Po czwarte: oprocentowanie jest z reguły niższe niż dla podobnego kredytu gotówkowego, co jest istotne, jeżeli skorzystamy z dodatkowej gotówki (w ramach konsolidacji).

Sprawdzać i porównywać kredyty konsolidacyjne?

Na pewno warto zapoznać się z aktualnymi propozycjami, a w następnym kroku porównać, przynajmniej dwie, oferty z uwzględnieniem ceny.

Banki nie tylko, ustalają inne oprocentowanie nominalne kredytów, ale i są oferty promocyjne dla nowych klientów. Zakres konsolidacji również może być inny, to znaczy, w niektórych bankach z „łączenia” mogą być wyłączone niektóre produkty kredytowe. Także minimalna i maksymalna kwota konsolidacji może być inna, podobnie jak i czas kredytowania.

ZAWSZE ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej klienta, daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty.

To wszystko o czym zostało napisane powyżej jest jednocześnie odpowiedzią na pytanie: Gdzie najłatwiej i najtaniej dostać kredyt konsolidacyjny? Z uzyskaniem kredytu nie będzie żadnego problemu w żadnym banku, o ile ocena kredytowa będzie pozytywna. A gdzie najtaniej? Tam gdzie koszt całkowity będzie najmniejszy.

Kredyt konsolidacyjny w w Santander Bank do 300 tys. zł

gdzie najłatwiej i najtaniej dostać kredyt konsolidacyjny Santander Bank

1. Decyzja kredytowa, 2. wysokość oprocentowania, 3. maksymalna kwota kredytu oraz 4. maksymalny okres kredytowania uzależnione są od wyniku indywidualnego badania zdolności kredytowej potencjalnego kredytobiorcy oraz oceny ryzyka kredytowego, dokonanych przez Santander Bank.

  • minimalny okres spłaty wynosi 3 miesiące,
  • maksymalny okres spłaty do 120 miesięcy dla kwoty kredytu od 5000 zł,
  • minimalna kwota kredytu to 1000 zł,
  • maksymalna kwota kredytu to nawet 300 000 zł (aby otrzymać kredyt w wysokości 300000 zł, zaangażowanie kredytowe w niezabezpieczonych produktach kredytowych w całym sektorze bankowym i pozabankowym nie może przekraczać pięćdziesięciokrotności dochodu netto i kwoty 500000 zł),
  • wypłata gotówki nawet w 1 dzień (wypłata kredytu w dni robocze banku i jest liczona od chwili złożenia wniosku),
  • minimalne formalności.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) kredytu gotówkowego wynosi 18,89%. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 36 500 zł, całkowita kwota do zapłaty 61 771,30 zł. Oprocentowanie zmienne w skali roku 13,99%. Całkowity koszt kredytu 25 271,30 zł (w tym: prowizja 3 605,48 zł, odsetki 21 665,82 zł). Umowa zawarta na okres 82 miesięcy. Raty równe: 81 miesięcznych w kwocie 753,64 zł, ostatnia 726,46 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 4 października 2021 r. na reprezentatywnym przykładzie. Źródło: santander.pl.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok