Gdzie najłatwiej i najtaniej dostać kredyt konsolidacyjny

2023-05-05 – ostatnia aktualizacja

Pytanie, które bardzo często pojawia się w kontekście konsolidacji, dotyczy tego gdzie najłatwiej i najtaniej dostać kredyt konsolidacyjny? Odpowiedź nie jest skomplikowana: w każdym banku łatwo taki kredyt otrzymać, o ile mamy odpowiednią zdolność kredytową i dobrą historię kredytową.

gdzie najłatwiej i najtaniej dostać kredyt konsolidacyjny

Konsolidacja kredytów? Jest to dobry sposób na to, aby zamiast kilku kredytów i pożyczek spłacać jeden kredyt i to w jednym banku. Wydłużając natomiast czas kredytowania, można w znaczący sposób zmniejszyć wysokość raty i jednocześnie zwiększyć zdolność kredytową.

UWAGA! Jeżeli korzystasz z porównywarki kredytów konsolidacyjnych, to należy zdawać sobie sprawę, że wyliczone raty mają charakter tylko i wyłącznie orientacyjny. Prawdziwe parametry i wyliczenia poznasz dopiero wówczas, kiedy złożysz zapytanie o taki kredyt i zostanie przeprowadzona ocena kredytowa.

Gdzie po tani kredyt na konsolidację

Przede wszystkim należy zapoznać się z propozycjami, które można znaleźć w kilkunastu bankach. Ale tylko niewielka część z nich ma kredyty promocyjne, np. dla nowych klientów z atrakcyjnym oprocentowaniem (udostępnione poniżej).

Produktem dedykowany konsolidacji, obok kredytu, jest również pożyczka konsolidacyjna.

Który z powyższych kredytów konsolidacyjnych będzie najtańszy? Prostej i szybkiej odpowiedzi nie będzie.

Podobnie zresztą, jak wtedy, kiedy korzystasz z rankingów kredytowych lub wyszukiwarek.

Są dwa ważne warunki, które determinują cenę kredytu:

1. Oferta kredytowa przedstawiona indywidualnie, a której warunki uwzględniają ocenę kredytową potencjalnego kredytobiorcy.
2. Parametry kredytu konsolidacyjnego konkretnego banku.

Porównaj przynajmniej dwie oferty przedstawione przez bank

Należy skontaktować się z wybranym bankiem. Po wstępnej ocenie zdolności kredytowej, doradca przedstawi ofertę.

Końcowa analiza jest przeprowadzana przez analityka bankowego i wówczas jest podejmowana decyzja ostateczna.

Po złożeniu wniosku kredytowego, jeżeli będziesz zainteresowany podpisaniem umowy, bank przekaże Tobie formularz informacyjny. Jest on bardzo ważny, ponieważ znajdziesz w nim nie tylko wyliczenia raty kredytowej, ale również całkowitego kosztu dla przyjętych założeń.

Idźmy dalej. Mając dwa takie formularze, z dwóch różnych banków (a może być również z takiego samego na takie same kwoty, czas spłaty oraz rodzaj rat), może je łatwo porównać. Nie powinieneś mieć kłopotów ze wskazaniem tego banku, który jest tańszy. Łatwe jest to porównanie, prawda?

I zauważ, że nie musisz być specjalistą od finansów, aby wybrać korzystniejszy kredyt!

Jakie są podstawowe zalety z przeprowadzanej konsolidacji?

Korzyści z kredytu konsolidacyjnego? Żadne! W ogólnym rozrachunku najczęściej wychodzi, że oddasz więcej niż suma konsolidacji. Niestety, jest to specyfika każdego kredytu. Nie pożyczysz np. 20 tys. zł i nie oddasz po 5 latach takiej samej kwoty.

Całkowita kwota do zwrotu, to pożyczony kapitał i koszty kredytowe. I te właśnie koszty decydują o cenie kredytu, czy jest on tani czy drogi w stosunku do innych ofert.

Najczęstszym kosztem kredytowym są odsetki, ale oczywiście mogą zostać naliczone i inne opłaty, np. prowizja czy konieczne będzie wykupienie ubezpieczenia.

Ale już sama konsolidacja kredytowa, to same plusy!

Po pierwsze: jedno zobowiązanie zamiast kilku – jeżeli skonsolidujemy wszystkie zobowiązania.

A zakres konsolidacji jest szeroki. Obejmuje ona zarówno kredyty i pożyczki gotówkowe, jak i kredyty samochodowe, aż po zadłużenie w limitach na ROR-ach i kartach kredytowych.

Po drugie: wygodna i niższa rata – nie trzeba pamiętać o spłacie wielu zobowiązań, ale o jednym terminie i o jednej niższej racie.

Niższa rata kredytowa jest osiągana poprzez wydłużenie czasu kredytowania.

Po trzecie: zwiększenie zdolności kredytowej. No właśnie z tego powodu, że jest niska rata.
Po czwarte: oprocentowanie jest z reguły niższe niż dla podobnego kredytu gotówkowego, a co jest istotne, jeżeli skorzystamy z dodatkowej gotówki (w ramach konsolidacji).

Na kredycie można zaoszczędzić, jeżeli nowy kredyt jest tańszy od kredytów konsolidowanych. Wymaga to jednak przeprowadzenia analizy kosztów.

KRÓTKIE PODSUMOWANIE

Pytanie: gdzie najłatwiej i najtaniej dostać kredyt konsolidacyjny? składa się z dwóch części. Na każde z nich znalazła się krótka odpowiedź.

Gdzie najłatwiej uzyskamy kredyt na konsolidację? W każdym banku, jeżeli mamy odpowiednio wysoką zdolność kredytową oraz pozytywną historię kredytową w BIK. Jest to warunek konieczny.

A gdzie dostaniemy najtaniej kredyt konsolidacyjny, to zależy od porównania ofert, które przedstawią banki. Nie jest możliwe, aby na podstawie jednej oferty autorytatywnie oświadczyć: To jest tani kredyt! Ale przy dwóch ofertach jest to już możliwe, bo jedna z nich powinna być tańsza.

Dodatkowe informacje o konsolidacji: Czy można skonsolidować tylko jeden kredyt?
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok