Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń

2023-11-08 – ostatnia aktualizacja

Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń i na czym on polega? Kredyty konsolidacyjne oferowane są przez wiele wiele banków i polega na połączeniu posiadanych zobowiązań w nowy kredyt.

gdzie najłatwiej w banku dostać kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń

Ciężkie czasy dla konsumentów

Wysokie stopy procentowe i wzrastające koszty utrzymania gospodarstw domowych, sprawiają, że znacząca część osób nie zastanawia się nad kredytowaniem wydatków konsumpcyjnych, ale na stabilizacji domowego budżetu.

Czasy prosperity, kiedy korzystanie z produktów kredytowych było mniej ryzykowne niż teraz, skończyły się kilkanaście miesięcy temu. Obecnie zbyt duże zadłużenie dla wielu kredytobiorców jest dużym zagrożeniem.

Pożyczanie pieniędzy samo w sobie nie jest czymś nagannym, ale pod warunkiem, że kontrolujemy nasze domowe finanse. W przeciwnym wypadku kolejna pożyczka może nas wpędzić w duże kłopoty finansowe. Spirala zadłużenia nie jest czymś z czego łatwo się wychodzi, a skutki takiego stanu rzeczy stają się niekiedy bardzo dramatyczne.

Kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń, czyli gotówkowy

Możliwość połączenia kilku kredytów w jeden jest niejednokrotnie koniecznością, aby poprawić sytuację finansową.

Bank spłaca nim przedstawione zobowiązania do konsolidacji, a nowa rata powinna być niższa niż od sumy wszystkich rat, które płaciliśmy przed konsolidacją.

Kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń, to kredyt konsolidacyjny gotówkowy. Z reguły nie są wymagane żadne inne dodatkowe formalności niż te standardowe. Bank może jednak uzależniać udzielenia kredytowania od wykupienie ubezpieczenia.

Gdzie najlepiej skonsolidować kredyty? O kredyt można zapytać poniżej.

Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń? W każdym banku będzie łatwo, o ile wykażemy się odpowiednio wysoką zdolność kredytową i dobrą historią kredytową w BIK.

Jeżeli obecnie zaprzestaliśmy spłacać chociażby jedno zobowiązanie, albo mamy duże zaległości w płatnościach rat (również występowały w przeszłości), to z dużym prawdopodobieństwem wniosek zostanie odrzucony.

Całościowa ocena kredytowa musi być oceniona pozytywnie. Bank zakwalifikuje nas do grupy niskiego ryzyka i nie powinno być problemu z uzyskaniem finansowania. Pozostanie nam tylko sprawdzenie i porównanie ofert kredytowych, aby wybrać najtańszą lub najbardziej korzystną.

Zalety kredytów konsolidacyjnych bez zabezpieczeń

Podstawową zaletą kredytów konsolidacyjnych bez zabezpieczeń jest to, że… nie są wymagane zabezpieczenia kredytu czy poręczenia osób trzecich. Jest to kredyt konsolidacyjny gotówkowy, w przeciwieństwie do kredytu konsolidacyjnego hipotecznego, gdzie kredyt jest zabezpieczony hipoteką na nieruchomości.

Ale zabezpieczenie może być wymagana, np. wspomniane poręcznie czy konieczność ubezpieczenia spłaty kredytu. W większości przypadków związane jest to z gorszą oceną kredytową oraz dużym i długim kredytowaniem.

Konsolidacja pozwala zatem na połączeniu kredytów i pożyczek w jeden kredyt z mniejszą ratą. Mniejszą ratę uzyskujemy poprzez wydłużenie czasu spłaty, ale równocześnie zwiększa się nam koszt kredytu – im dłużej spłacamy zobowiązanie, tym więcej odsetek od kapitału należy zapłacić.

Dodatkowo banki, aby zachęcić do skorzystania z kredytu konsolidacyjnego, mogą zaproponować dodatkową gotówkę. Jest to nic innego jak pożyczka gotówkowa na dowolny cel, która podlega skonsolidowaniu. Możliwe jest uzyskanie jej na 20-30% wartości konsolidowanych zobowiązań, ale są wyjątki i propozycje ze 100% dodatkowej gotówki.

Oczywiście, żeby skorzystać z takiego „bonusu” (?) należy wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową.

KRÓTKIE PODSUMOWANIE

Odpowiadając w skróconej formie gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń:

  • w każdym banku, który ma w ofercie takie produkt, a my dysponujemy odpowiednią zdolnością kredytową,
  • konsolidacja gotówkowa pozwala na połączenie kilku zobowiązań, z wyjątkiem kredytu hipotecznego,
  • nie jest wymagana zabezpieczenie na hipotece nieruchomości, ale może być konieczność wykupienia ubezpieczenia,
  • duży plus konsolidacji, to zmniejszenie raty kredytowej, a tym samym zmniejszenie obciążeń finansowych,
  • im mniejszy jest koszt całkowity takiego kredytu, tym kredyt taki będzie tańszy.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok