Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń

Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń i na czym on polega? Kredyty konsolidacyjne oferowane są przez wiele wiele banków i polega na połączeniu posiadanych zobowiązań w jeden, nowy kredyt. Bank spłaca nim przedstawione zobowiązania do konsolidacji, a nowa rata powinna być niższa niż od sumy wszystkich rat, które płaciliśmy przed konsolidacją.

gdzie najlatwiej w banku dostać kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń

Niskie stopy procentowe, propozycje sprzedaży ratalnych oraz ogólna poprawa sytuacji finansowej, wpływa na fakt, że w ostatnich latach Polacy coraz chętniej korzystają z produktów kredytowych. Zadłużenie się zwiększa, co może być dla niektórych osób dużym zagrożeniem. Pożyczanie pieniędzy samo w sobie nie jest czymś nagannym, ale pod warunkiem, że kontrolujemy nasze finanse. W przeciwnym wypadku kolejna pożyczka może nas wpędzić w duże kłopoty finansowe. Spirala zadłużeni nie jest czymś, z czego łatwo się wychodzi, a skutki takiego stanu rzeczy stają się niekiedy bardzo dramatyczne.

Możliwość połączenia posiadanych zobowiązań w jeden kredyt jest niekiedy koniecznością, aby poprawić sytuację finansową. Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń?

Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń, czyli gotówkowy

Kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń, to kredyt konsolidacyjny gotówkowy. Z reguły nie są wymagane żadne inne formalności, niż standardowe. W jakim banku o kredyt można zapytać, sprawdzisz poniżej.

Szukając odpowiedzi na pytanie: gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń, musimy wziąć pod uwagę, że, aby uzyskać taki kredyt, musimy mieć odpowiednio wysoką zdolność kredytową i wiarygodność kredytową. Jeżeli zaprzestaliśmy spłacać nasze obecne kredyty i pożyczki, albo mamy duże zaległości w płatnościach rat, to z dużym prawdopodobieństwem kredytu nie otrzymamy.

Jeżeli natomiast ocena kredytowa wygląda pozytywnie, to nie będzie żadnego problemu z uzyskaniem takiego kredytu. Pozostanie nam tylko sprawdzenie i porównanie ofert kredytowych, aby wybrać najtańszą lub najbardziej korzystną.

Zalety kredytów konsolidacyjnych bez zabezpieczeń

Podstawową zaletą kredytów konsolidacyjnych bez zabezpieczeń jest to, że… nie są wymagane zabezpieczenia kredytu czy poręczenia osób trzecich. Jest to kredyt konsolidacyjny gotówkowy, w przeciwieństwie do kredytu konsolidacyjnego hipotecznego, gdzie kredyt jest zabezpieczony hipoteką na nieruchomości.

Konsolidacja pozwala zatem na połączeniu kredytów i pożyczek w jeden kredyt z mniejszą ratą. Mniejszą ratę uzyskujemy poprzez wydłużenie czasu spłaty, ale równocześnie zwiększa się nam koszt kredytu – im dłużej spłacamy zobowiązanie, tym więcej odsetek od kapitału należy zapłacić.

Dodatkowo banki, aby zachęcić do skorzystania z kredytu konsolidacyjnego, proponują również dodatkową gotówkę. Jest to nic innego jak pożyczka gotówkowa na dowolny cel, która podlega skonsolidowaniu. Możliwe jest uzyskanie przeważnie 20-30% wartości konsolidowanych zobowiązań, ale są wyjątki i ofert ze 100% dodatkowej gotówki… Oczywiście, żeby skorzystać z takiego „bonusu” (?) należy wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową.

Podsumowując „Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń„:

  • w każdym banku, który ma w ofercie takie produkt, a my dysponujemy odpowiednią zdolnością kredytową,
  • konsolidacja gotówkowa pozwala na połączenie kilku zobowiązań, z wyjątkiem kredytu hipotecznego,
  • duży plus konsolidacji, to zmniejszenie raty kredytowej, a tym samym zmniejszenie obciążeń finansowych,
  • im mniejszy jest koszt całkowity takiego kredytu, tym kredyt taki będzie tańszy.

Kredyt na zakup mieszkanie w Toruniu? Kredyty mieszkaniowe, banki i przegląd pośredników finansowych w Toruniu.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok