Gdzie najkorzystniej wziąć kredyt gotówkowy

Gdzie najkorzystniej wziąć kredyt gotówkowy na krótki, jak i na długi okres czasu? Przegląd najnowszych propozycji zarówno kredytów, jak i pożyczek gotówkowych w bankach. Sprawdź, gdzie warto jest pożyczyć.

gdzie najkorzystniej wziąć kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy oferowany jest osobo pełnoletnim, posiadający pełną zdolność do czynności prawnych oraz zdolność i wiarygodność kredytową. Oczywiście konieczne jest uzyskiwanie odpowiedniego dochodu, którego źródłem może być: umowa o pracę | dzieło | zlecenie; prowadzona działalność gospodarcza lub rolnicza; emerytura; renta; wolny zawód lub inne udokumentowane stałe źródła dochodu w Polsce. Wysokość kredytu i jego przyznanie zależy od zdolności i wiarygodności kredytowej.

Gdzie wziąć taki kredyt gotówkowy, jaki bank ma najkorzystniejszą ofertę? Zależy od aktualnych ofert kredytowych, które można porównać poniżej.

Gdzie wziąć kredyt gotówkowy

Szukając kredytu gotówkowego należy zwrócić uwagę na jego cenę. Tylko w ten sposób możliwe jest wyszukanie taniego kredytu. A jaki jest najkorzystniejszy kredyt gotówkowy? Należy porównać kilka ofert kredytowych i z nich stworzyć ranking kredytów gotówkowych, biorąc pod uwagę rrso (wyliczane wg specjalnego wzoru) kredytu oraz koszty całkowite.

Rzeczywista stopa oprocentowania, podobnie jak całkowity koszt, uwzględnia wszystkie koszty kredytu, wliczając odsetki, na które wpływa oprocentowanie nominalne, a także pozostałe koszty, np. prowizję, opłaty dodatkowe czy ubezpieczenie.

Być może w tym roku niewiele osób wyjdzie na dalekie wakacje, ale jeżeli będzie inaczej, to warto jest sprawdzić, jaki wybrać tani kredyt na wakacje: pożyczka gotówkowa czy karta kredytowa?

Mając przygotowanych kilka propozycji (a wystarczy nawet tylko dwie) i formularzy informacyjnych (a każdy bank musi je przekazać), pozwala posortować oferty według kryterium RRSO lub/i kosztów całkowitych i wybrać ten najtańszy.

Czy to jest korzystny kredyt gotówkowy?

Koszty kredytowe mogą prezentować się w różny sposób, a ich poszczególne składowe mieć większy lub mniejszy udział w całkowitym koszcie kredytu gotówkowego.

Kredyt gotówkowy 5 tys. zł na 12 miesięcy

RRSO 17,18%
Oprocentowanie nominalne 0%.
Całkowity koszt kredytu: 410 zł, w tym:

  • prowizja: 350 zł,
  • koszt prowadzenia ROR: 60 zł,
  • odsetki: 0 zł.

Całkowita kwota do zapłaty: 5 410 zł.

korzystny kredyt gotówkowy 5000 zł 12 m-cy

Kredyt gotówkowy 5 tys. zł na 24 miesiące

RRSO 18,16%
Oprocentowanie nominalne 7%.
Całkowity koszt kredytu: 833,53 zł, w tym:

  • prowizja: 350 zł,
  • koszt prowadzenia ROR: 120 zł,
  • odsetki: 363,53 zł.

Całkowita kwota do zapłaty: 5 833,53 zł.

korzystny kredyt gotówkowy 5000 zł 24 m-ce

Kredyt gotówkowy 5 tys. zł na 60 miesięcy

RRSO 14,12%
Oprocentowanie nominalne 7,20%.
Całkowity koszt kredytu: 1 611,23 zł, w tym:

  • prowizja: 400 zł,
  • koszt prowadzenia ROR: 300 zł,
  • odsetki: 911,23 zł.

Całkowita kwota do zapłaty: 6 611,23 zł.

korzystny kredyt gotówkowy 5000 zł 60 m-cy

Warto zwrócić uwagę, że im dłuższy jest czas spłaty kredytu, to większy udział w całkowitym koszcie kredytu mają odsetki.

Porównywarka kredytów gotówkowych

Przedstawiona lista banków to jedno. A jest jeszcze porównywarka kredytów gotówkowych. Pozwala nie tylko wyszukać banki i kredyty gotówkowe, ale także ułatwia oszacowanie wysokości rat kredytowych. Jest to także szybki sposób na kontakt z bankiem w sprawie kredytu. W niektórych przypadkach nie musisz udawać się do placówki bankowej, bowiem pracownik telefonicznie udzieli Tobie informacji czy masz odpowiednią zdolność kredytową, przedstawi ofertę i wyliczy raty kredytowe. Wystarczy tylko wypełnić formularz kontaktowy.

Kontakt z wybranym bankiem nie obliguje do wzięcia kredytu gotówkowego w danym banku. Jeżeli oferta jest mało satysfakcjonująca, to można podziękować i skontaktować się z innym bankiem. Pamiętajmy tylko o tym, aby nie wysyłać zbyt dużo zapytań do banków, ponieważ może to wpłynąć na naszą ocenę wiarygodności kredytowej. Bank zawsze bowiem sprawdza naszą historię kredytową w BIK.

Aktualizacja: styczeń 2022 r.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok