Gdzie najkorzystniej wziąć kredyt gotówkowy?

2024-03-19 – ostatnia aktualizacja

Gdzie najkorzystniej wziąć kredyt gotówkowy na krótki, jak i na długi czas? Przegląd najnowszych propozycji w bankach: kredyty i pożyczki gotówkowe. Sprawdź, gdzie warto jest pożyczyć.

gdzie najkorzystniej wziąć kredyt gotówkowy
Gdzie najkorzystniej wziąć kredyt gotówkowy? Źródło: kredytyporownywarka.pl

Na pytanie gdzie najkorzystniej wziąć kredyt gotówkowy nie można odpowiedzieć bez odpowiedniej analizy kredytowej. Należałoby porównać bankowe oferty, ale wcale nie oznacza to, że im więcej weźmiemy na tapet, tym lepiej.

Po co się tak męczyć i spędzać godziny lub dni na szukaniu po omacku! Mając dostęp do promocyjnych propozycji, to w zasadzie wystarczą dwie lub trzy, aby wybrać bardzo korzystnie!

Kto może ubiegać się o kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy oferowany jest osobom pełnoletnim posiadającym pełną zdolność do czynności prawnych. To po pierwsze. Jednocześnie muszą wykazywać się odpowiednią zdolnością i wiarygodnością kredytową.

Oczywiście konieczne jest uzyskiwanie odpowiedniego dochodu, który jest elementem badania wspomnianej zdolności kredytowej. Najczęstsze źródła uzyskiwanego dochodu, które są akceptowane przez banki:

 • umowa o pracę, o dzieło, zlecenie,
 • prowadzona działalność gospodarcza lub rolnicza,
 • emerytura,
 • renta,
 • wolny zawód lub inne udokumentowane stałe źródła dochodu w Polsce.

Wysokość kredytu gotówkowego i decyzja kredytowa jest uzależniona od całkowitej oceny kredytowej.

Gdzie wziąć korzystny kredyt gotówkowy

Gdzie najkorzystniej wziąć kredyt gotówkowy? Podstawowa zasada jest taka, że:

Szukając kredytu gotówkowego należy zwrócić uwagę na jego cenę.

Tylko tyle i aż tyle! To jest jedyny sposób umożliwiający wyszukanie taniego kredytu (lub chociażby korzystniejszego w porównaniu do innych ofert). A jaki jest najkorzystniejszy kredyt gotówkowy?

Należy porównać ze sobą kilka ofert kredytowych przedstawionych przez banki i z nich stworzyć swój własny ranking kredytowy.

Taką analizę można przeprowadzić mając do dyspozycji zaledwie dwa formularze informacyjne z banków. Na podstawie RRSO (wyliczane wg specjalnego wzoru) oraz kosztów całkowitych oferty można porównać i wskazać ten tańszy.

Rzeczywista stopa oprocentowania, podobnie jak całkowity koszt, uwzględnia wszystkie koszty kredytu, wliczając oprocentowanie (odsetki są uwzględnione w koszcie całkowitym), jak również i pozostałe koszty, np. prowizję i opłaty dodatkowe ponoszone na rzecz kredytodawcy.

Czy to jest korzystny kredyt gotówkowy?

Koszty kredytowe mogą prezentować się w różny sposób, a ich poszczególne składowe mieć większy lub mniejszy udział w całkowitym koszcie kredytu gotówkowego.

Kredyt gotówkowy 5 tys. zł na 12 miesięcy. RRSO 17,18%. Oprocentowanie nominalne 0%.

Całkowity koszt kredytu: 410 zł, w tym:

 • prowizja: 350 zł,
 • koszt prowadzenia ROR: 60 zł,
 • odsetki: 0 zł.

Całkowita kwota do zapłaty: 5 410 zł.

korzystny kredyt gotówkowy 5000 zł 12 miesięcy
Kredyt gotówkowy 5 tys. zł bez kosztów odsetkowych. Źródło: kredytyporownywarka.pl
Kredyt gotówkowy 5 tys. zł na 24 miesiące. RRSO 18,16%. Oprocentowanie nominalne 7%.

Całkowity koszt kredytu: 833,53 zł, w tym:

 • prowizja: 350 zł,
 • koszt prowadzenia ROR: 120 zł,
 • odsetki: 363,53 zł.

Całkowita kwota do zapłaty: 5 833,53 zł.

korzystny kredyt gotówkowy 5000 zł 24 m-ce
Kredyt gotówkowy 5 tys. zł z kosztami odsetkowymi i pozaodstkowymi. Źródło: kredytyporownywarka.pl
Kredyt gotówkowy 26 000 zł na 48 miesięcy. RRSO 13,63%. Oprocentowanie nominalne 9,99%.

Całkowity koszt kredytu: 7 382,39 zł, w tym:

 • prowizja: 1 430 zł,
 • odsetki: 5 952,39 zł.

Całkowita kwota do zapłaty: 33 382,39 zł.

korzystny kredyt gotówkowy 26000 zł 48 miesięcy
Kredyt gotówkowy na 26000 zł z kosztami odsetkowymi i pozaodstkowymi. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Warto zwrócić uwagę, że im dłuższy jest czas spłaty kredytu, to większy udział w całkowitym koszcie kredytu mają odsetki.

Porównywarka kredytów gotówkowych

Przedstawiona lista banków to jedno. A jest jeszcze porównywarka kredytów gotówkowych. Pozwala ona nie tylko wyszukać kredyty gotówkowe, ale także ułatwia obliczenie rat kredytowych.

Należy jednak wziąć pod uwagę, że są to obliczenia szacunkowe. Z kalkulatorami i porównywarkami nie można wyliczyć nie tylko dokładnie rat, ale i kosztu całkowitego. Jedynym sposobem, aby poznać rzeczywiste wyliczenia, jest skontaktowanie się z bankiem, w którym rozważamy zaciągnięcie zobowiązania.

Porównywarka to przede wszystkim szybki sposób na kontakt z bankiem w sprawie kredytu. Generalnie nie musisz udawać się do placówki bankowej, bowiem pracownik telefonicznie udzieli Tobie informacji:

 • czy masz odpowiednią zdolność kredytową,
 • przedstawi ofertę,
 • wyliczy raty kredytowe.

Wystarczy tylko wypełnić formularz kontaktowy.

Kontakt z doradcą nie obliguje do wzięcia kredytu gotówkowego w danym banku.

Jeżeli oferta jest mało satysfakcjonująca, to można podziękować i skontaktować się z innym bankiem. Pamiętajmy tylko o tym, aby nie wysyłać zbyt dużo zapytań do banków, ponieważ może to wpłynąć na naszą ocenę wiarygodności kredytowej.1 Bank zawsze bowiem sprawdza naszą historię kredytową w BIK.


Gdzie najkorzystniej wziąć kredyt gotówkowy
- aktualizacja: maj 2023 r.

1 Wnioski o ten sam rodzaj kredytu, jeżeli zostały złożone do 14 dni są traktowane jako jedno zapytanie. Można zatem śmiało kontaktować się z bankami, porównywać oferty bez obawy, że zostanie obniżona ocena punktowa. Źródło: https://www.bik.pl.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok