Gdzie najkorzystniej wziąć kredyt gotówkowy

Gdzie najkorzystniej wziąć kredyt gotówkowy na krótki, jak i na długi czas? Przegląd najnowszych propozycji w bankach: kredyty i pożyczki gotówkowe. Sprawdź, gdzie warto jest pożyczyć.

gdzie najkorzystniej wziąć kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy oferowany jest osobom pełnoletnim, posiadający pełną zdolność do czynności prawnych, które wykażą się odpowiednią zdolnością i wiarygodnością kredytową. Oczywiście konieczne jest uzyskiwanie odpowiedniego dochodu, którego źródłem może być:

 • umowa o pracę | dzieło | zlecenie,
 • prowadzona działalność gospodarcza lub rolnicza,
 • emerytura,
 • renta,
 • wolny zawód lub inne udokumentowane stałe źródła dochodu w Polsce.

Wysokość kredytu gotówkowego i decyzja kredytowa jest uzależniona od wspomnianej już zdolności i wiarygodności kredytowej.

Gdzie wziąć taki kredyt gotówkowy, jaki bank ma najkorzystniejszą ofertę? Zależy od aktualnych ofert kredytowych, które można porównać poniżej.

Gdzie wziąć korzystny kredyt gotówkowy

Szukając kredytu gotówkowego należy zwrócić uwagę na jego cenę. ZAWSZE. Tylko w ten sposób możliwe jest wyszukanie taniego kredytu. A jaki jest najkorzystniejszy kredyt gotówkowy? Należy porównać ze sobą kilka ofert kredytowych przedstawionych przez banki i z nich stworzyć swój własny ranking kredytów gotówkowych.

Taką analizę można przeprowadzić na podstawie otrzymanych Formularzy Informacyjnych, biorąc pod uwagę RRSO (wyliczane wg specjalnego wzoru) kredytu oraz koszty całkowite.

Rzeczywista stopa oprocentowania, podobnie jak całkowity koszt, uwzględnia wszystkie koszty kredytu, wliczając odsetki, na które wpływa oprocentowanie nominalne, a także pozostałe koszty, np. prowizję, opłaty dodatkowe czy ubezpieczenie.


Być może w tym roku niewiele osób wyjdzie na dalekie wakacje, ale jeżeli będzie inaczej, to warto jest sprawdzić, jaki wybrać tani kredyt na wakacje: pożyczka gotówkowa czy karta kredytowa?

Czy to jest dobry kredyt gotówkowy?

Koszty kredytowe mogą prezentować się w różny sposób, a ich poszczególne składowe mieć większy lub mniejszy udział w całkowitym koszcie kredytu gotówkowego.

Kredyt gotówkowy 5 tys. zł na 12 miesięcy

RRSO 17,18%
Oprocentowanie nominalne 0%.
Całkowity koszt kredytu: 410 zł, w tym:

 • prowizja: 350 zł,
 • koszt prowadzenia ROR: 60 zł,
 • odsetki: 0 zł.

Całkowita kwota do zapłaty: 5 410 zł.

korzystny kredyt gotówkowy 5000 zł 12 m-cy

Kredyt gotówkowy 5 tys. zł na 24 miesiące

RRSO 18,16%
Oprocentowanie nominalne 7%.
Całkowity koszt kredytu: 833,53 zł, w tym:

 • prowizja: 350 zł,
 • koszt prowadzenia ROR: 120 zł,
 • odsetki: 363,53 zł.

Całkowita kwota do zapłaty: 5 833,53 zł.

korzystny kredyt gotówkowy 5000 zł 24 m-ce

Kredyt gotówkowy 5 tys. zł na 60 miesięcy

RRSO 14,12%
Oprocentowanie nominalne 7,20%.
Całkowity koszt kredytu: 1 611,23 zł, w tym:

 • prowizja: 400 zł,
 • koszt prowadzenia ROR: 300 zł,
 • odsetki: 911,23 zł.

Całkowita kwota do zapłaty: 6 611,23 zł.

korzystny kredyt gotówkowy 5000 zł 60 m-cy

Warto zwrócić uwagę, że im dłuższy jest czas spłaty kredytu, to większy udział w całkowitym koszcie kredytu mają odsetki.

Porównywarka kredytów gotówkowych

Przedstawiona lista banków to jedno. A jest jeszcze porównywarka kredytów gotówkowych. Pozwala nie tylko wyszukać banki i kredyty gotówkowe, ale także ułatwia obliczenie rat kredytowych.

Należy jednak wziąć pod uwagę, że są to obliczenia szacunkowe. Z kalkulatorami i porównywarkami nie można wyliczyć nie tylko dokładnie rat, ale i kosztu całkowitego. Jedynym sposobem, aby poznać rzeczywiste wyliczenia, jest skontaktowanie się z bankiem, w którym rozważamy zaciągnięcie zobowiązania.

Porównywarka to przede wszystkim szybki sposób na kontakt z bankiem w sprawie kredytu. W niektórych przypadkach nie musisz udawać się do placówki bankowej, bowiem pracownik telefonicznie udzieli Tobie informacji czy masz odpowiednią zdolność kredytową, przedstawi ofertę i wyliczy raty kredytowe. Wystarczy tylko wypełnić formularz kontaktowy.

Kontakt z wybranym bankiem nie obliguje do wzięcia kredytu gotówkowego w danym banku. Jeżeli oferta jest mało satysfakcjonująca, to można podziękować i skontaktować się z innym bankiem. Pamiętajmy tylko o tym, aby nie wysyłać zbyt dużo zapytań do banków, ponieważ może to wpłynąć na naszą ocenę wiarygodności kredytowej. Bank zawsze bowiem sprawdza naszą historię kredytową w BIK.

Spłacasz obecnie kilka kredytów z wysokimi ratami? Zastanów się nad ich skonsolidowaniem w jeden nowy z mniejszą ratą: Czy warto wziąć kredyt konsolidacyjny?
Aktualizacja: sierpień 2022 r.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok