Gdzie jest najlepszy kredyt konsolidacyjny w banku? Tutaj!

Gdzie jest najlepszy kredyt konsolidacyjny w banku. Pożyczka konsolidacyjna? Oferty kredytów konsolidacyjnych w bankach. Sprawdź, gdzie najlepiej skonsolidować zadłużenia w bankach.

gdzie jest najlepszy kredyt na konsolidację

Szukając odpowiedzi na pytanie: Gdzie jest najlepszy kredyt konsolidacyjny w banku należałoby na początku sprawdzić i porównać propozycje banków. A to można zrobić poniżej, gdzie znajduje się lista banków i kredytów konsolidacyjnych.

Spłata kilku kredytów, stanowi z pewnością znaczne obciążenie finansowe, konieczność pamiętania terminów płatności oraz mniejszą zdolność kredytową. W takiej sytuacji można zastanowić się nad ich „połączeniem” w jeden kredyt. Jedna rata możne być niższa, niż suma rat płaconych dotychczas i jest wygodniejsza w obsłudze. Masz tylko jeden bank i jeden termin płatności.

Gdzie jest najlepszy kredyt konsolidacyjny porównanie banków

Juże wiesz, że kredyt konsolidacyjny umożliwia połączenie kilku zobowiązań kredytowych w banku, w jedno nowe zobowiązanie. Dodatkowo konsolidacja powoduje obniżenie miesięcznej raty. Co to oznacza? A to, że w budżecie domowy zostaje w każdym miesiącu więcej pieniędzy.

Pamiętaj! Wydłużenie czasu kredytowania wiąże się z większym kosztem odsetek. Każdy dodatkowy miesiąc spłaty, to wzrost kosztów odsetkowych, a tym samym wzrasta całkowity koszt kredytu.

Bank sumuje wartości kredytów i pożyczek pozostających do spłaty i przedstawionych do konsolidacji, i proponuje nowe warunki spłaty nowego kredytu. Rata zostaje dostosowana do twoich możliwości finansowych.

Jakie zobowiązania można skonsolidować? W praktyce zależy to od konkretnej oferty banku. W teorii konsolidacji podlegają następujące kredyty i pożyczki:

Z kredytu konsolidacyjnego należy sięgać wówczas, gdy zaistnieją określone okoliczności.

Kiedy wziąć pod uwagę konsolidację i skorzystać z kredytu konsolidacyjnego?

Najczęściej po kredyt konsolidacyjny sięgamy w momencie, kiedy wystąpią określone okoliczności.:

 • posiadamy zbyt dużo różnych zobowiązań kredytowych,
 • płacone raty stały się zbyt dużym obciążeniem dla domowych finansów,
 • została zachwiana płynność finansowa,
 • bank nie chce udzielić nam kolejnej pożyczki lub kredytu ze względu na ograniczoną zdolność kredytową.

Jeżeli spłacamy dwa (stosunkowo niewielkie) kredyty, to alternatywą dla kredytu konsolidacyjnego i zmniejszenia raty jest podpisanie aneksu do umowy i renegocjowanie warunków spłaty, np. wydłużając czas spłaty, wnioskowanie o karencję w spłacie bądź wakacje kredytowe.

Niekiedy „zaciągając pas” -poprzez ograniczenie wydatków –  damy radę spłacać kredyty i pożyczki, to nie ma co konsolidować zadłużenia. Nawet najlepszy kredyt konsolidacyjny, to dodatkowe koszty:

  • prowizja za jego udzielenie.
   • można jednak znaleźć propozycje promocyjne, z prowizją 0 zł.
  • większe odsetki: wydłużenie okresu spłaty, aby obniżyć ratę kredytową wiąże się ze wzrostem kosztów odsetkowych.
  • być może konieczność wykupienia ubezpieczenie.

Dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych

Banki mogą oferować dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych:

 • gotówkowy (najczęściej wybierany) oraz
 • hipoteczny.

Pierwszy z nich nie obejmuje kredytów hipotecznych i udzielany jest najczęściej bez dodatkowego zabezpieczenia (przy wysokich kwotach kredytu lub słabej ocenie scoringowej, bank może wymagać wykupienia ubezpieczenia bądź przedstawienia poręczyciela kredytu). Kredyt konsolidacyjny gotówkowy udzielany jest maksymalnie na 10 lat i nie przekracza 200 tys. zł.

Natomiast kredyt konsolidacyjny hipoteczny wymaga już zabezpieczenia w postaci hipoteki na nieruchomości należącej do kredytobiorcy. Udzielany jest nawet i na 20-30 lat, a jego maksymalna kwota jest przeważnie ograniczona do wartości zabezpieczenia hipotecznego.

Jak mogą się kształtować raty kredytowe dla kredytu konsolidacyjnego gotówkowego i hipotecznego? Oczywiście zależy to wysokości oferty banku, wysokości kredytu i okresu kredytowania. Poniżej znajduje się symulacja rat kredytowych:

Kredyt konsolidacyjny 100 tys. zł

gdzie jest najlepszy kredyt konsolidacyjny w banku - oszacowanie rat kredyt konsolidacyjny 100 tys. zł

Dla każdego wybór, czy konsolidować czy nie, jest autonomiczną decyzję. Kredyt konsolidacyjny ułatwia życie, ale nigdy nic na siłę.

Decyzja o konsolidacji, powinna być podjęta świadomie i dokładnie przemyślana. Zwłaszcza wówczas kiedy decydujemy się jeszcze na dodatkową gotówkę w ramach takiego kredytu – zwiększa to wartość posiadanego zadłużenia. Szukanie najlepszego kredytu konsolidacyjnego z pewnością zajmie Tobie trochę czasu, ale ważne jest, jeżeli zależy Tobie na najlepszym produkcie, dopasowanym do Twoich potrzeb.

Przeczytaj również: Na co mogę przeznaczyć pożyczkę gotówkową z banku? Na dowolny cel – nie jest to przecież kredyt celowy.

Pamiętaj, aby nie tylko dokonać szczegółowo analizy obecnej sytuacji finansowej, ale także, aby porównać kredyty konsolidacyjne pod względem kosztów całkowitych. Tylko wówczas możesz znaleźć najlepszy kredyt konsolidacyjny w banku.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok