Firmy pożyczkowe w internecie

Firmy pożyczkowe w internecie oferuję pożyczki gotówkowe – krótkoterminowe i ratalne – przede wszystkim tym konsumentom, którzy nie mogą otrzymać takiego finansowania w banku.

firmy pożyczkowe w internecie

O to z różnych powodów wybierane są firmy pożyczkowe w internecie. Dla jednych to faktycznie sposób, aby pożyczyć pieniądze, kiedy bank odmówi kredytowania (niewystarczająca zdolność kredytową, nie najlepsza wiarygodność kredytowa) lub chcemy pożyczyć niewielką kwotę na bardzo krótki czas, a nie mamy karty kredytowej czy limitu w koncie.

Kiedy jednak zdecydujemy się na taką pożyczkę w firmie pożyczkowej, to sprawą priorytetową powinien być koszt takiej pożyczki, a nie to, że można szybko uzyskać pieniądze. Podmioty pozabankowe są postrzegane, w przeciwieństwie do banków, jako źródło szybkiej pożyczki i braku zbędnych formalności, ale jednocześnie koszt pożyczenia pieniędzy jest znacząco większy niż w banku (wysokie oprocentowanie -bliskie maksymalnemu oraz wysokie prowizje).

Kiedy pożyczamy w banku, a kiedy w firmie pożyczkowej

Pożyczamy nie dlatego, że zaciekawiła nas oferta (chociaż emocjonalne i impulsywne podejście do przekazu reklamowego nie jest wcale rzadkością), ale dlatego, że musimy – mówi ekspert finansowy Tomasz Stankowski. W przypadku kredytu długoterminowego i na dużą kwotę sięgamy po ofertę bankową. I w tym przypadku, dłużej szukamy korzystnego banku i dłużej podejmujemy decyzję. W przypadku, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy, to wówczas skłaniamy się do skorzystania z pożyczki gotówkowej w firmie pożyczkowej.

Po pożyczkę gotówkową pozabankową sięgamy wówczas, kiedy musimy pilnie zrealizować nagłą płatność, wydatek zdrowotny lub na bieżącą konsumpcję. Niestety również po pożyczki sięgamy również na spłacanie raty w innej firmie pożyczkowej. Z banku korzystamy wówczas kiedy musimy kupić sprzęt na raty, brakuje nam pieniędzy na zakup samochodu lub remont mieszkania.

Pamiętaj! Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z pożyczki niebankowej, zwłaszcza wówczas, kiedy Twoja sytuacje finansowa nie jest najlepsza, zastanów się dwa razy! Pożyczkę taką należy przecież za jakiś czas oddać w całości lub spłacać raty!

Mała rata pożyczki w firmie pożyczkowej

Jest to jeden z ważniejszych czynników dla konsumenta, obok niskiej raty. Ale tych dwóch elementów nie można pogodzić.

Niska rata wynika przede wszystkim z wydłużenia okresu kredytowania. A im dłuższy czas spłaty pożyczki, to:
1. większy koszt odsetkowy i większy całkowity koszt pożyczki, większe zadłużenie,
2. większa zdolność kredytowa, co niestety, sprawia, że pożyczyć można jeszcze więcej (patrz pkt 1).

Szukając kredytu gotówkowego na 10 000 zł na 3 lata, musimy mieć większą zdolność kredytową niż przy kredycie 10 000 zł na lat 8.

Porównaj ceny pożyczek, aby wybrać taniej!

Każdy element kosztów wpływa na całkowity koszt takiej pożyczki. Jeżeli prowizja będzie obniżona lub jej nie będzie wcale, to oznacza, że jest to wówczas tania pożyczka gotówkowa?

Bez porównania kilku ofert pożyczkowych nie jest możliwe stwierdzenie, że ta pożyczka jest tańsza od innych. Na całkowity koszt pożyczki (jej cenę) składają się odsetki i liczne dodatkowe opłaty. Na podstawie otrzymanych od firm formularzy informacyjnych (i to przed podpisaniem umowy), można porównać przedstawione oferty i wskazać tę, którą na korzystniejsze warunki.


Kredyt Skonsolidowany – o konsolidacji kredytów i pożyczek bankowych, aby zmniejszyć liczbę zobowiązań i obniżyć nową ratę.

1 komentarz do “Firmy pożyczkowe w internecie”

  1. Kiedyś to było firm pożyczkowych i chwilówek, a teraz? Niewielki wybór… Pisałem pracę mgr na temat rynku pożyczek pozabankowych, w moim mieście zostały tylko 3 punkty, kiedy 4 lata temu było ich 8!

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok