Firmy pożyczkowe w internecie

Na wybór banku wskazują te osoby, które mają zdolność kredytową i szukają większego kredytu gotówkowego rozłożonego na kilkanaście lub nawet i kilkadziesiąt rat. Rata musi być przede wszystkim niska.

Przy wyszukiwaniu kredytów gotówkowych, bardzo często wówczas, korzystamy z porównywarek kredytów gotówkowych.

Kiedy klient decyduje się na firmę pożyczkową, to nie jest wówczas dla niego sprawą priorytetową koszt takiej pożyczki, co może wydawać się nieco dziwne. Ponieważ z tych pożyczek korzystają głównie ludzie, którzy nie mają wystarczającej zdolności kredytowej. Podmioty pozabankowe są postrzegane, w przeciwieństwie do banków, jako źródło szybkiej pożyczki.

Kiedy pożyczamy w banku, a kiedy w firmie pożyczkowej

Firmy pożyczkowe w interneciePożyczamy nie dlatego, że zaciekawiła nas oferta (chociaż emocjonalne i impulsywne podejście do przekazu reklamowego nie jest wcale rzadkością), ale dlatego, że musimy – mówi doradca Tomasz Stankowski. W przypadku kredytu długoterminowego i na dużą kwotę sięgamy po ofertę bankową. I w tym przypadku, dłużej szukamy korzystnego banku i dłużej podejmujemy decyzję. W przypadku, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy, to wówczas skłaniamy się do skorzystania z pożyczki gotówkowej w firmie pożyczkowej.

Na co kredyt, na co pożyczka?

Po pożyczkę gotówkową pozabankową sięgamy wówczas, kiedy musimy pilnie zrealizować nagłą płatność, wydatek zdrowotny lub na bieżącą konsumpcję. Niestety również po pożyczki sięgamy również na spłacanie raty w innej firmie pożyczkowej. Z banku korzystamy wówczas kiedy musimy kupić sprzęt na raty, brakuje nam pieniędzy na zakup samochodu lub remont mieszkania.

Brak prowizji przy pożyczce

Jest to jeden z ważniejszych czynników dla konsumenta, obok niskiej raty. Tylko, że niska rata wynika przede wszystkim z wydłużenia okresu kredytowania. Im dłuższy okres płatności raty, tym większą mamy zdolność kredytową. Szukając kredytu gotówkowego na 10 000 zł na 3 lata, musimy mieć większą zdolność kredytową niż przy kredycie 10 000 zł na lat 8.

Gdzie najlepiej wziąć kredyt. Jaki kredyt i jaki bank?

Natomiast prowizja ma zasadniczy wpływ na koszt kredytu gotówkowego. Kredyt gotówkowy będzie tańszy, jeżeli prowizja będzie obniżona lub jej nie będzie wcale. Jest to bardzo widoczne w ofercie firm pożyczkowych, gdzie w wielu przypadkach oprocentowanie nominalne wynosi 0%. Natomiast prowizja jest za udzielenie pożyczki jest na bardzo wysokim poziomie.


Kredyt Skonsolidowany – o konsolidacji kredytów i pożyczek bankowych, aby zmniejszyć liczbę zobowiązań i obniżyć nową ratę.

1 komentarz “Firmy pożyczkowe w internecie”

  1. Magister z pożyczek niebankowych

    Kiedyś to było firm pożyczkowych i chwilówek, a teraz? Niewielki wybór… Pisałem pracę mgr na temat rynku pożyczek pozabankowych, w moim mieście zostały tylko 3 punkty, kiedy 4 lata temu było ich 8!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok