DZ BANK Polska SA 1989-2015

Redakcja: Marek Kamiński. 2024-03-16 – ostatnia aktualizacja

DZ BANK Polska S.A. (wcześniej Bank Amerykański w Polsce S.A. powołany do życia już w 1989 r.) rozpoczął działalność operacyjną w 1991 roku, jako jeden z pierwszych prywatnych banków z dominującym kapitałem zagranicznym.
dz bank Polska 1989 2015
DZ BANK Polska SA 1989-2015. Źródło: kredytyporownywarka.pl


Bank obsługiwał duże i średnie przedsiębiorstwa oraz zamożnych klientów indywidualnych (tzw. private banking). Specjalizował się również w doradztwie korporacyjnym i bankowości inwestycyjnej dla klientów instytucjonalnych oraz instytucji finansowych.

W 1998 roku do grona akcjonariuszy wszedł niemiecki DG BANK, później przekształcony w DZ BANK AG.

Do października 2003 roku funcjonuje jako Bank Amerykański w Polsce S.A., a następnie nastąpiło przekształcenie banku w DZ BANK Polska S.A., a inwestorem strategicznym został DZ BANK AG.

30 listopada 2015 roku bank zakończył prowadzenie działalności w Polsce.

DZ BANK AG Deutsche Zentral-Genossenschaftsbank

Właścicielem Dz Bank Polska był DZ BANK AG Deutsche Zentral-Genossenschaftsbank, z siedzibą we Frankfurcie nad Menem, należy do jednej z największych, europejskich grup finansowych, zarządzających aktywami o wartości ponad 400 mld euro. Bank powstał we wrześniu 2001 roku w wyniku fuzji dwóch banków niemieckich.

Bank pełni funkcję centrali dla niemieckich banków spółdzielczych jak i banku korporacyjnego oraz spółki wiodącej Grupy DZ BANK.

DZ BANK AG obsługuje około 1200 lokalnych banków spółdzielczych, jest odpowiedzialny za zarządzanie ich płynnością oraz ich refinansowaniem.

DZ BANK AG jako międzynarodowy bank korporacyjny, obsługuje firmy, oferując produkty w zakresie finansowania przedsiębiorstw – zarówno działalności operacyjnej jak i inwestycyjnej. W sektorze bankowości inwestycyjnej skupia się przede wszystkim na usługach związanych z dłużnymi papierami wartościowymi. Międzynarodowa sieć Banku obejmuje placówki w centrach finansowych Europy, Ameryki i Azji.

DZ BANK AG koordynuje działania wyspecjalizowanych dostawców usług finansowych, działających w takich branżach jak ubezpieczenia, asset management, private banking, leasing, finansowanie nieruchomości, czy faktoring.

Członkami Grupy DZ BANK są między innymi: Bausparkasse Schwäbisch Hall, R+V Versicherung, Union Investment, DG HYP i VR Leasing.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok