Dobry kredyt konsolidacyjny

Dobry kredyt konsolidacyjnyDobry kredyt konsolidacyjny na skonsolidowanie zadłużania, czyli jaki? Tani przede wszystkim.

Konsolidacja polega przede wszystkim na „połączeniu” kilku kredytów i pożyczek w jeden kredyt. Poprzez wydłużenie okresu spłaty, zmniejsza się wysokość raty kredytowej.

Dobry kredyt konsolidacyjny jest to zatem taki kredyt, który ma najniższe oprocentowanie rzeczywiste (RRSO) oraz koszt całkowity kredytu. Gdzie po taki kredyt? Można się zapoznać z kredytami poniżej.

Co to jest konsolidacja?

Konsolidacja jest to „połączenie” zaciągniętych zobowiązań kredytowych w bankach w jeden kredyt. Nie płacimy już wówczas kilku rat miesięcznie tylko jedną. Średnio, dzięki konsolidacji, raty kredytowe można obniżyć nawet o 20-30%.

Dobry kredyt konsolidacyjny, czyli gdzie skonsolidować kredyty?

Aby wyszukać dobry kredyt na skonsolidowanie zadłużenia, to oczywiście należy takie kredyty porównać. Należy jednak wiedzieć, jakie koszty wpływają na cenę kredytu na konsolidację.

Głównym kosztem są oczywiście odsetki. Bank podaje oprocentowanie w skali roku i może być ono stałe lub zmienne. Poza oprocentowaniem nominalnym dochodzą jeszcze koszty dodatkowe, takie jak prowizja czy ubezpieczenie. Ich wysokość nie jest stała i zależy od oferty konkretnego banku.

Prowizja za przyznanie kredytu konsolidacyjnego jest pobierana po wypłaceniu kredytu. Może zostać doliczona do pierwszej raty lub rozłożona na raty.

Ubezpieczenie nie jest wymagane, ale często banki je oferują. Oferują np. niższe oprocentowanie lub obniżenie prowizji, jeżeli zdecydujemy się na wykupienie ubezpieczenia.

Porównanie dobrych kredytów konsolidacyjnych

W związku z tym co zostało napisane powyżej, kredytów nie porównujemy wg oprocentowania nominalnego, ale wg RRSO lub kosztów całkowitych.

RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania przedstawia w ujęciu procentowy relację między kosztami całkowitymi kredytu a jego kwotą. RRSO zawiera wszystkie koszty kredytu, takie jak oprocentowanie nominalne, prowizję, opłaty przygotowawcze i ubezpieczenie.

Dzięki niemu można porównać kredyty o taki samym okresie kredytowania i samodzielnie znaleźć dobry kredyt konsolidacyjny.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok