Decyzja o pożyczce lub kredycie musi być przemyślana

Decyzja o pożyczce  lub o kredycie? Najlepiej szybko, bez zastanawiania się, bo przecież taka oferta może się już nie powtórzyć. A co będzie później? A to się zobaczy…

decyzja o pożyczce lub kredycie

Podjąłeś decyzję, że konieczne trzeba „to coś” kupić. Najlepiej na kredyt. Ale czy faktycznie TA rzecz jest Tobie teraz niezbędnie potrzebna?

Pamiętaj, że zamierzasz ją kupić za pieniądze pożyczone w banku lub w firmie pożyczkowej. Być może wart jest zdecydować się na tańszy produkt lub ewentualnie rozważyć czasowe wstrzymanie się z podjęciem decyzji. Być może warto jest poczekać i zakupić dany przedmiot z oszczędności? Czy na przykład wstrzymanie zakupu o 6 miesięcy będzie miało wpływ na Twoje życie? Bo przecież kredyt to nie tylko obciążenie finansów domowych ratą kredytową, ale również cena, którą musisz zapłacić za udostępnione środki finansowe.

Przeczytaj również, co to znaczy, że jakaś wyszukiwarka pożyczek gotówkowych jest najlepsza? 1. Czy warto korzystać z wyszukiwarki kredytów i pożyczek gotówkowych? 2. Czy można znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy z wyszukiwarką kredytów? 3. Jak porównać i wybrać kredyt gotówkowy na podstawie RRSO.

Jednak nie możesz czekać i pożyczka musi być na TERAZ. Nie wybieraj pierwszej lepszej okazji sugerując się reklamą banku lub firmy pożyczkowej. Reklama ma Ciebie skłonić do wyboru tej konkretnej instytucji, bez zastanawiania się. To nie miły aktor lub pacynka będzie spłacać za Ciebie zobowiązanie. To Ty każdego miesiąca, z własnej kieszeni, będziesz oddawać Twoje oszczędności za korzystania z cudzych pieniędzy.

Analiza zdolności kredytowej

Decyzja o zaciągnięciu kredytu lub pożyczki, powinna być poprzedzona wyliczeniem swojej zdolności kredytowej. Tak. Nie tylko bank to robi, Ty musisz również to wykonać. Rzetelnie oblicz czy będziesz miał możliwości jej terminowej spłaty (raty kredytowe) i czy nie będzie ona zbyt dużym obciążaniem dla domowego budżetu.

Bank może stwierdzić, że masz wystarczającą zdolność kredytową i według niego poradzisz sobie ze spłatą, ale nie wie tego, że masz zobowiązania w firmie pożyczkowej. Zestawienie przychodów i kosztów w domowym budżecie pozwala stwierdzić nie tylko, czy „zmieści się” w nim rata kredytowa, ale czy pozostanie również margines gotówki na niespodziewane wydatki. W przeciwnym wypadku możesz wpaść w spiralę zadłużenia, a to oznacza konieczność zaciągania kolejnej pożyczki…

Przeczytaj również:

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok