Czym jest kredyt konsolidacyjny? Warto, nie warto? Dla kogo?

czym jest kredyt konsolidacyjnyPosiadanie dużej ilości zobowiązań kredytowych może być kłopotliwe z kliku powodów: różne terminy spłat, zbyt duża łączna wysokość rat, utrata płynności finansowej, itp . W takiej sytuacji można skorzystać z oferty kredytu konsolidacyjnego.

Konsolidacja zobowiązań, to inaczej zamiana kilku kredytów i pożyczek bankowych na jeden kredyt. Możemy wyróżnić kredyt konsolidacyjny hipoteczny i gotówkowy. W przypadku konsolidacji hipotecznej wśród konsolidowanych zobowiązań znajduje się kredyt hipoteczny i taki kredyt jest zabezpieczony hipoteką na nieruchomości.

Poniżej sprawdzisz najnowsze oferty kredytów i pożyczek konsolidacyjnych:

Bardziej popularny jest kredyt konsolidacyjny gotówkowy. W zależności od wybranego banku, skonsolidować można zarówno kredyty i pożyczki gotówkowe, jak i zadłużenie na kartach kredytowych, jak i limity ROR. Maksymalna kwota kredytu również nie jest mała, bo może to być kredyt do 200 tys. zł z okresem spłaty wynoszącym nawet i 10 lat! Co więcej, o taki kredyt możemy się ubiegać zarówno w sposób standardowy, udając się do placówki bankowej, jak i przez internet.

Główne zalety kredytów konsolidacyjnych

Na pewno kredyt konsolidacyjny umożliwia dostosowanie obciążenia z tytułu płaconych rat kredytowych do naszej bieżącej sytuacji. Poprzez możliwość konsolidacji zobowiązań obniżamy (niekiedy w znaczny sposób) wysokość nowej raty. Jest to możliwe poprzez rozłożenia spłaty nowego kredytu na długi okres.

Co jest również istotne, aby skonsolidować stare kredyty i pożyczki wystarczy przeważnie zdolność i wiarygodność kredytowa. W przypadku kredytów gotówkowych konsolidacyjnych przeważnie nie jest wymagane dodatkowe zabezpieczenie.

Dodatkowo banki w ramach pożyczki konsolidacyjnej oferują opcją skorzystania z dodatkowej gotówki. Jest to po prostu nowa pożyczka gotówkowa, która jest konsolidowana w ramach nowego kredytu.

Słabe punkty konsolidacji kredytów i pożyczek

Jak każdy kredyt, również i kredyty konsolidacyjne mają swoje wady. Główną wadę jest fakt, że konsolidacja jest droższym rozwiązaniem niż gdybyśmy kredyty spłacali osobno. Nowa rata kredytowa, owszem będzie niższa, ale jest to konsekwencją wydłużenia okresu spłaty. A tym samym zapłacimy więcej odsetek. Im dłuższy okres spłaty, to oczywiście większa kwota odsetek.

Przeczytaj również: Promocje kredytów, pożyczek i kont bankowych. Przegląd propozycji

Zaciągając kredyt czy pożyczkę konsolidacyjną, to również inne dodatkowe opłaty: prowizja, ewentualne ubezpieczeni, inne opłaty. Ważne jest zatem, aby porównać pożyczki konsolidacyjne pod względem kosztów całkowitych, zanim zdecydujemy się na wybór banku.


W serwisie, poza kredytami i pożyczkami bankowymi, znajdziesz także WYSZUKIWARKĘ POŻYCZEK POZABANKOWYCH NA RATY oraz pożyczek krótkoterminowych.

2 komentarze do “Czym jest kredyt konsolidacyjny? Warto, nie warto? Dla kogo?”

  1. Również skonsolidowałam 2 kredyty kredytem konsolidacyjnym. Zostało mi jeszcze 2 lata spłaty, ale faktycznie ratę obniżyłam.

  2. Jak dla mnie konsolidacja była wybawieniem. Znacznie obniżełem raty, o ponad 160 zł. Spłata dłuższa, na 5 lat.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok