Czy warto zmienić konto bankowe? Oczywiście, że tak

2024-03-16 – ostatnia aktualizacja

Rozpoczął się czas, kiedy można liczyć na zwiększoną ofertę kont bankowych. Nowe promocje na konta bankowe z licznymi premiami do 250 zł i bonusami.
czy warto zmienić konto bankowe
Czy warto zmienić konto bankowe? Źródło: kredytyporownywarka.pl


Największa oferta pojawiła się zakresie rachunków ROR i oszczędnościowych. Znajdziemy zarówno rachunki darmowe całkowicie – bez żadnych warunków, jak i rachunki darmowe, ale po spełnieniu określonych warunków wynikających z regulaminu. Inaczej należy dokładnie sprawdzić tabelę opłat i prowizji.

Konto bankowe w promocji

W okresie promocyjnym, który nastał, banki przez określony czas dopłacają… do nam do rachunku! Tak, doszło już nawet do tego! Należy jednak spełnić dodatkowe warunki. Mogą to być stałe wpływy z pensji lub emerytury, płatności kartę na minimalną kwotę, itp. Wykonując odpowiednią liczbę transakcji zyskamy nawet od kilku do kilkudziesięciu złotych.

Przeczytaj również: Co to jest debet lub limit debetowy w koncie?

Konta oszczędnościowe

Jeszcze nie taka dawno, konta oszczędnościowe nie cieszyły się zbytnią popularnością, klienci szukali innych form oszczędzania i inwestycji, a i same bani nie promowały tak intensywnie takiego rozwiązania. Teraz nastąpiła pewna zauważalna zmiana i banki oferują wysokie oprocentowanie dla nowych klientów w ramach promocji, może to być nawet 3% w skali roku.

Nie jestem nowym klientem, a wręcz długoletnim i nie mogę skorzystać z takiego atrakcyjnego rozwiązania. Co mam zrobić? Fakt, taka sytuacja może trochę zirytować klienta banku, który nie skorzysta z takiej promocji. Ale jest na to bardzo prosta rada. Należy co jakiś czas, np. co 2-3 miesiące, przenosić oszczędności z banku do banku. Wówczas będziemy mogli korzystać z promocji dla nowych klientów.

Bank lepiej traktuje nowego klienta

Jesteśmy bardzo konserwatywni w usługach finansowych, zwłaszcza jeżeli chodzi o konto bankowe. Zakładając rachunek bankowy, potrafimy z niego korzystać latami, nie reagując na rosnące zmiany opłat i zerowe oprocentowanie oszczędności. Nawet jak bank przesyła nam nowy cennik, z podwyższonymi opłatami za korzystanie z rachunku – nie reagujemy. I to jest błąd. W przypadku kredytów i pożyczek, potrafimy zmienić bank i nie skorzystać z oferty banku, w którym ostatnio wzięliśmy kredyt, bo znaleźliśmy lepszą i tańszą opcję. W przypadku rachunków bankowych jest całkowicie inaczej i trzymamy się takiego konta tak długo, aż faktycznie opłaty za korzystanie będą zbyt wysokie lub brak dodatkowych zysków będzie, aż nadto widoczny.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok