Czy warto zmienić konto bankowe? Oczywiście, że tak

2022-03-09 – ostatnia aktualizacja

Czy warto zmienić konto bankowe?Rozpoczęła się jesień, a co za tym idzie możemy liczyć na zwiększoną ofertę ze strony banków i firm pożyczkowych. Co można już zresztą zauważyć. Nowe promocje kredytowe i pożyczkowe, w tym również konta bankowe.

Największa oferta pojawiła się zakresie rachunków ROR i oszczędnościowych. Znajdziemy zarówno rachunki darmowe całkowicie – bez żadnych warunków, jak i rachunki darmowe, ale po spełnieniu określonych warunków wynikających z regulaminu. Inaczej należy dokładnie sprawdzić tabelę opłat i prowizji.

Konto bankowe w promocji

W okresie promocyjnym, który nastał, banki przez określony czas dopłacają… do nam do rachunku! Tak, doszło już nawet do tego! Należy jednak spełnić dodatkowe warunki. Mogą to być stałe wpływy z pensji lub emerytury, płatności kartę na minimalną kwotę, itp. Wykonując odpowiednią liczbę transakcji zyskamy nawet od kilku do kilkudziesięciu złotych.

Przeczytaj również: Co to jest debet lub limit debetowy w koncie?

Konta oszczędnościowe

Jeszcze nie taka dawno, konta oszczędnościowe nie cieszyły się zbytnią popularnością, klienci szukali innych form oszczędzania i inwestycji, a i same bani nie promowały tak intensywnie takiego rozwiązania. Teraz nastąpiła pewna zauważalna zmiana i banki oferują wysokie oprocentowanie dla nowych klientów w ramach promocji, może to być nawet 3% w skali roku.

Nie jestem nowym klientem, a wręcz długoletnim i nie mogę skorzystać z takiego atrakcyjnego rozwiązania. Co mam zrobić? Fakt, taka sytuacja może trochę zirytować klienta banku, który nie skorzysta z takiej promocji. Ale jest na to bardzo prosta rada. Należy co jakiś czas, np. co 2-3 miesiące, przenosić oszczędności z banku do banku. Wówczas będziemy mogli korzystać z promocji dla nowych klientów.

Bank lepiej traktuje nowego klienta

Jesteśmy bardzo konserwatywni w usługach finansowych, zwłaszcza jeżeli chodzi o konto bankowe. Zakładając rachunek bankowy, potrafimy z niego korzystać latami, nie reagując na rosnące zmiany opłat i zerowe oprocentowanie oszczędności. Nawet jak bank przesyła nam nowy cennik, z podwyższonymi opłatami za korzystanie z rachunku – nie reagujemy. I to jest błąd. W przypadku kredytów i pożyczek, potrafimy zmienić bank i nie skorzystać z oferty banku, w którym ostatnio wzięliśmy kredyt, bo znaleźliśmy lepszą i tańszą opcję. W przypadku rachunków bankowych jest całkowicie inaczej i trzymamy się takiego konta tak długo, aż faktycznie opłaty za korzystanie będą zbyt wysokie lub brak dodatkowych zysków będzie, aż nadto widoczny.

————

Jeżeli szukasz odpowiedniego konta bankowego, to na stronie kredytyporownywarka.pl możesz wyszukać konto bankowe z wyszukiwarką kont bankowych: podajesz wówczas parametry szukanego konta.
Tagi: rachunek bankowy, konto bankowe, nowe konto w banku, porównywarka kont bankowych
darmowe konto bankowe przez internet, promocyjny rachunek bankowy.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok