W bankach znajdziemy kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty mieszkaniowe i samochodowe, ale skonkretyzowanych kredytów remontowych nie. Ale to nie szkodzi, ponieważ przy mniejszym lub większym remoncie można skorzystać z pożyczki lub kredytu gotówkowego.

kredyty i pożyczki gotówkowe w bankach na remont mieszkania

Przegląd tematów:

Kredyt gotówkowy lub pożyczkę gotówkową można otrzymać najszybciej. Zdecydowanie szybciej niż kredyt konsolidacyjny czy mieszkaniowy. Przy stosunkowo niewielkich kwotach wystarczą zaledwie dane z dowodu osobistego i historia rachunku bankowego. Wiele banków deklaruje dodatkowo, że decyzję kredytową wydadzą natychmiast lub w ciągu 1 dnia roboczego. A pieniądze z kredytu mogą zostać przelane na nasze konto nawet i w tym samym dniu, co złożony wniosek!

Musisz pamiętać o tym, że: każda oferta jest przygotowywana indywidualnie, na podstawie przeprowadzonej analizy kredytowej.

Na remont mieszkania lub domu decydujemy się w okresie marzec – październik, ale nie zawsze jesteśmy przecież przewidzieć koszty które wystąpią. A bardzo często do długo odkładanego remontu skłania nas nieplanowana wymiana instalacji w kuchni czy rur w łazience.

Remont z pewnością nie należy do najtańszych, a ceny za poszczególne usługi mogą być bardzo różne. Malowanie ścian i sufitów to ok. 12 zł za m2, układanie płytek podłogowych i ściennych – ok. 55 zł za m2, paneli podłogowych – 25 zł za m2. I to tylko „robocizna”, a kupno materiałów? Jeżeli nie mamy wystarczających oszczędności, to wówczas sięgamy po pożyczkę bankową.

Średnia pożyczka gotówkowa na remont mieszkanie kształtuje się w granicach 10 tys. zł – 20 tys. zł z okresem kredytowania wynoszącym 2-3 lata.

Ze względu na to, że propozycji pożyczek gotówkowych w bankach jest bardzo dużo, to ważne jest, aby porównać oferty pożyczek i zwrócić uwagę na koszty całkowite. Całkowity koszt kredytu lub pożyczki uwzględnia opłaty pobierane przez bank, tak jak: odsetki (oprocentowanie nominalne), prowizję, ubezpieczenie kredytu, pozostałe (np. opłata administracyjna).

Gdzie po pożyczkę gotówkową na remont mieszkania

Poniżej znajduje się zestawienie banków, kredytów i pożyczek gotówkowych, w których można zapytać o pożyczkę.

Jaka będzie rata w przypadku pożyczki gotówkowej 10 tys. zł?

Pożyczka gotówkowa 10 tys. zł 2 lat (24 miesiące – 24 raty) – wyliczenia szacunkowe:

Miesięczna rata: 494 zł
RRSO: 18,20%
Oprocentowanie nominalne w skali roku: 9,99%
Całkowity koszt kredytu: 1 847,72 zł

Pożyczka gotówkowa 10 tys. zł 3 lata (36 miesięcy – 36 rat) – wyliczenia szacunkowe:

Miesięczna rata: 345 zł.
RRSO: 15,73%
Oprocentowanie nominalne w skali roku: 9,99%
Całkowity koszt kredytu: 2 426,35 zł.

Wyliczenia pozostała (szacunkowe):

Jaka będzie rata w przypadku pożyczki gotówkowej 20 tys. zł?

Pożyczka gotówkowa 20 tys. zł 2 lat (24 miesiące – 24 raty) – wyliczenia szacunkowe:

Miesięczna rata: 983 zł.
RRSO: 17,64%
Oprocentowanie nominalne w skali roku: 9,99%
Całkowity koszt kredytu: 3 584,71 zł.

Pożyczka gotówkowa 20 tys. zł 3 lata (36 miesięcy – 36 rat) – wyliczenia szacunkowe:

Miesięczna rata: 687 zł.
RRSO: 15,35%
Oprocentowanie nominalne w skali roku: 9,99%
Całkowity koszt kredytu: 4 736,56 zł.

Wyliczenia pozostała (szacunkowe):

Jak wybrać najkorzystniejszą propozycję kredytu gotówkowego spośród wielu ofert dostępnych na rynku?

I tutaj pojawia się pytanie: na co zwrócić uwagę przy wyborze pożyczki na remont mieszkania? Jeżeli interesuje nas cena, którą zapłacimy za pożyczkę gotówkową, to oczywiście porównujemy całkowity koszt. Powinniśmy zatem poświęcić trochę czasu, aby to zrobić. Warto to zrobić, ponieważ tańsza pożyczka czy kredyt, to więcej pieniędzy w naszych portfelach w każdym miesiącu.

Poszukiwania kredytu możemy zacząć od banku, który prowadzi nasze konto. Jeżeli oferta nie będzie satysfakcjonująca, możemy wyszukać odpowiednią ofertę z przedstawioną listą banków powyżej (zwłaszcza, że są obecne różne promocje pożyczkowe oraz pożyczki gotówkowe przez internet).

Czy rata kredytowa jest ważna? Tak, ale niska rata oczywiście nie świadczy o taniości kredytu. Nawet można napisać więcej: im dłuższa jest spłata, to droższy kredyt, ponieważ zwiększa się wysokość odsetek do zapłacenia.

2 odpowiedzi

  1. Ja brałam z mężem pożyczkę hipoteczną na 60000 zł na wyremontowanie mieszkania w kamienicy w Łodzi. 12 lat do spłaty. W banku przeprowadzili symulację pożyczki hipotecznej i gotówkowej i opcja, którą wybraliśmy wyszła po prostu taniej. Poza tym pożyczka gotówkowa była dostępna na maksymalnie 10 lat.

  2. Mnie remont mieszkania kosztował ponad 30000 zł, łącznie ze sprzętem kuchenny. Kredyt? Tak, ale na ponad 4 lata.

Możliwość komentowania została wyłączona.