Pożyczka pozabankowa przez internet. To dobry wybór?

2022-03-09 – ostatnia aktualizacja

Czy pożyczka pozabankowa przez internet, to dobry wybór? Zwłaszcza obecnie, kiedy serfując po internecie, praktycznie na każdym kroku możemy się natknąć na pożyczki pozabankowe gotówkowe, pożyczki na dowód czy pożyczki internetowe krótkoterminowe i na raty. Czy warto jest z nich skorzystać?

Czy pożyczka pozabankowa przez internet, to dobry wybór?

Pożyczki pozabankowe cieszyły się (cieszą się nadal?) dużą popularnością ze względu na minimalne formalności. Dodatkowo mamy wciąż możliwość wnioskowania o nie przez internet. Ze względu na mniejsze wymagania dotyczące zdolności kredytowej, z takiej formy finansowania korzystały nie tylko osoby, których wiarygodność kredytowa nie pozwalała na uzyskanie pożyczki w banku, ale i również osoby na umowach cywilnoprawnych.

Pożyczki pozabankowe można generalnie podzielić na:

  • krótkoterminowe z okresem spłaty nie przekraczającym 60 dni,
  • ratalne do 48 miesięcy,
  • pod zastaw ruchomości.

Największą popularnością oczywiście cieszą się pożyczki krótkoterminowe i na raty, a obecnie przede wszystkim udzielane przez internet.

Aby uzyskać taką pożyczkę w firmie pożyczkowej ONLINE (WAŻNE: bez wychodzenia z domu), nie trzeba przedstawiać różnorodnych dokumentów i zaświadczeń. Przeważnie wystarczą dane z dowodu osobistego i skan z rachunku bankowego za ostatnie 3 miesiące. Oczywiście każda z firm pożyczkowych prowadzi inną politykę udzielania pożyczek. Dlatego ze szczegółowymi warunkami, na jakich jest udzielana, należy zapoznać się na stronie wybranej firmy.


Dlaczego pożyczki pozabankowa są drogie i dlaczego się to nie zmieni, przeczytasz w artykule: „Najlepsza pożyczka pozabankowa w 2021 r.”

Internetowa pożyczka niebankowa

Należy wziąć pod uwagę również to, że pomimo tego, że jest to szybka pożyczka gotówkowa, to należy liczyć się z dużymi kosztami i należy podchodzić do nich z dużą rozwagą. W firmach pożyczkowych internetowych z pewnością powinno być nieco taniej, niż w firmie stacjonarnej, ale jeżeli nie potrzebujesz pilnie pieniędzy lub możesz poczekać z zakupem kilka tygodni – poczekaj.

Nie przepłacaj:

  • w żadnym przypadku nie spłacaj długów, pożyczkami pozabankowymi. Prowadzi to tylko do narastania zadłużenia, a tym samym popadania w spiralę długów. Zdecydowanie lepiej jest skontaktować się z wierzycielem i znaleźć wspólne wyjście z trudnej sytuacji.
  • pożyczaj tylko tyle, ile potrzebujesz -im więcej pożyczasz i na dłuższy czas, tym większy będzie całkowity koszt pożyczki,
  • darmową pożyczkę w ramach promocji również musisz oddać w terminie – 30 dni to nie jest wcale długi termin,
  • masz czas, to porównaj kilka ofert pożyczek i wybierz tańszą.

Kredyty bez zaświadczeń?

Kredytu bez zaświadczeń nie otrzymamy w banku, który nie prowadzi naszego konta osobistego. Bank musi obliczyć naszą zdolność kredytową w oparciu o uzyskiwane dochody i wydatki. Podobnie jest z firmami pożyczkowymi.

To, że formalności są ograniczone do niezbędnego minimum i szybko przeprowadzają procedurę kredytową, to nie oznacza wcale, że każda osoba po złożeniu wniosku, pożyczkę otrzyma. Wiele wniosków jest odrzucanych już w pierwszym etapie selekcji. Poza tym coraz więcej firm pożyczkowych korzysta z raportów BIK i bierze je pod uwagę przy analizie kredytowej. Dodatkowo, jeżeli znajdujemy się w jakiejkolwiek bazie dłużników, to pożyczki, prawie ze 100% pewnością, nie otrzymamy.

Ze względu na obecną sytuację pandemiczną, wiele firm pożyczkowych nie tylko ograniczyły wysokość pierwszej pożyczki dla nowych klientów. Niektóre nawet i zrezygnowały z pierwszej darmowej pożyczki. Dodatkowo sytuacja jest na tyle zmienna (np. kolejne obniżki stóp procentowych), że firmy pożyczkowe internetowe muszą na bieżąco aktualizować swoje oferty. Z tego też powodu aktualna lista firm pożyczkowych podlega dynamicznym zmianom.

Kredyt na dowód lub paszport

Tylko i wyłącznie dla osób mających już historię kredytową w instytucji, w której ubiegają się o kredyt. Jeżeli na rachunek bankowy klienta, wpływają co miesiąc środki z tytułu umowy o pracę, to na ich podstawie bank przygotowuje ofertę kredytową.

Nie oznacza to oczywiście, że będzie to najlepsza dostępna propozycja kredytowa. Oznacza to tylko, że wszelkie formalności zostają zredukowane do niezbędnego minimum. Obecnie tym bardziej istotne jest, aby zwracać uwagę na koszt pożyczki, podejmując wysiłek polegający na porównaniu co najmniej dwóch ofert.

Podobnie jest w firmach pożyczkowych internetowych, w których mamy założone konto i już wcześniej korzystaliśmy z pożyczki. Możliwe jest wówczas uzyskanie pożyczki w 15 minut, mając ze sobą tylko dowód osobisty.

Przeglądając, a w następnym kroku wybierając pożyczkę pozabankową należy koniecznie zwrócić uwagę na wiele czynników. Przede wszystkim są to koszty pożyczki: prowizja, ubezpieczenie, opłata przygotowawcza, itp.

Należy poznać całkowity kosz zobowiązania oraz sprawdzić tabelą opłat i przeczytać umowę – DOKŁADNIE i ZE ZROZUMIENIEM – zanim zostanie złożony na niej nasz podpis.

1 komentarz do “Pożyczka pozabankowa przez internet. To dobry wybór?”

  1. Pingback: Damian

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok