Czy można wziąć szybki kredyt gotówkowy w banku?

Redakcja: Marek Kamiński. 2024-04-30 – ostatnia aktualizacja

Czy można wziąć szybki kredyt gotówkowy w banku bez konieczności wychodzenia z domu? Jest to możliwe, ponieważ taką sposobność oferują nie tylko firmy pożyczkowe. W zasadzie w przypadku każdego kredytu gotówkowego formalności są ograniczone do niezbędnego minimum. Możliwe jest uzyskanie pieniędzy na konto, nawet w tym samym dniu, co złożony wniosek kredytowy.
czy można wziąć szybki kredyt gotówkowy w banku
Czy można wziąć szybki kredyt gotówkowy w banku? Źródło: kredytyporownywarka.pl

Szybki kredyt gotówkowy z reguły najłatwiej jest otrzymać w banku, do którego wpływa Twoje wynagrodzenia. Bank posiadając dostęp do rachunku klienta, ma możliwość szybkiego sprawdzenia historii, a to przekłada się na zaproponowanie oferty i wypłatę pieniędzy. Z pewnością doświadczyłeś telefonów ze strony „swojego” banku, z propozycjami kredytów lub pożyczek. To działa właśnie w ten sposób.

Dodatkowo na stronie bankowości mobilnej i internetowej wyszukasz szybie wnioski kredytowe dotyczące kart kredytowych, limitów w koncie lub niewielkich pożyczek gotówkowych. „Niewielka”, to słowo kluczowe w tym przypadku. Tak naprawdę szybki kredyt gotówkowy jest dostępny tylko na małe kwoty z krótkim czasem spłaty (do 12-24 miesięcy).

Kredyt gotówkowy 5 tysięcy – przykładowe wyliczenia rat i kosztów kredytowych.

Szybki kredyt gotówkowy w banku czy szybka pożyczka niebankowa?

Kredyt bankowy to jedna z opcji uzyskania niezbędnego finansowania. Nie jest ona bowiem jedyną dla konsumentów.

Popularne są również pożyczki niebankowe krótkoterminowe dla nowych klientów, które umożliwiają pozyskanie szybkiej gotówki z RRSO 0%.

Oznacza to tyle, że pożyczając 500 zł, należy oddać 500 zł bez dodatkowych kosztów. Wada jest oczywista w tym przypadku: maksymalny czas spłaty nie przekracza z reguły 30 dni (do wyjątków należy 60 dni), a kwota takiej pożyczki to maksymalnie 1500-3000 zł.

Zastanawiając się nad dostępnymi propozycjami zarówno bankowymi, jak i w firmach pożyczkowych, warto wziąć pod uwagę potrzeby, możliwości finansowej oraz gwarancję bezpieczeństwa źródła, z którego zamierzasz skorzystać.

Nie ma najmniejszego sensu działać szybko, pod wpływem impulsu i zbyt pochopnie. Dobry kredyt gotówkowy w banku znajdziesz w każdym tygodniu, ponieważ w ten sposób banki starają się przyciągnąć nowych klientów.

Szybki kredyt gotówkowy. Wady i zalety takiego rozwiązania

Szybki kredyt gotówkowy w banku ma swoje oczywiste zalety, ale i pewne niedogodności.

Zalety:

  • minimalne formalności,
  • procedowanie odbywa się online i telefonicznie,
  • umowa może zostać podpisana elektronicznie lub za pośrednictwem kuriera,
  • możliwość uzyskania lepszych warunków kredytowania,
  • krótki czas oczekiwania na uruchomienia kredytu od momentu złożenie wniosku kredytowego,
  • kredyty dostępne zarówno dla klientów, posiadających konto w danym banku, jak i dla klientów z zewnątrz.

Wady:

  • niewielka kwota kredytu,
  • maksymalny okres kredytowania najczęściej nie przekracza 24 miesięcy,
  • szybki kredyt gotówkowy oferowany jest tylko w kilku bankach.

Szybki kredyt gotówkowy tylko w promocji

Szybkie kredyty gotówkowe internetowe różnią się co do warunków na jakich są udzielane, w stosunku do propozycji standardowej danego banku. Przede wszystkim są oferowane na zdecydowanie mniejsze kwoty i krótsze terminy. W tych dwóch aspektach przypominają propozycje dla kart kredytowych i limitów w koncie.

Ale tylko przypominają. Są to dwa całkowicie różne produkty kredytowe.

To wszystko oznacza, że nie znajdziesz takiego kredytu gotówkowego na duże kwoty z długim okresem spłaty.

Szybkie kredyty online są zaliczane przez banki do działań promocyjnych. Podobnie jak szybkie pożyczki niebankowe za 0 zł, mają one za zadanie przyciągnąć jak największą rzeszę nowych klientów.

Wszelkiego rodzaju promocje kredytowe mają swój ograniczony czas, ponieważ nie można w nieskończoność ograniczać swoich zysków. Jednak im większe korzyści odnosi dana instytucja z podjętych działań marketingowych, to tym chętniej i dłużej (być może w nowej, lekko zmodyfikowanej formie) eksponuje daną ofertę.

Pamiętać i zwracaj uwagę!
1. Im lepsze warunki na jakich jest oferowany kredyt gotówkowy bez dodatkowych zaświadczeń, tym na mniejszą kwotę i na krótszy czas można go uzyskać.
2. Przed podpisaniem umowy, należy dokładnie ją przeczytać, łącznie z regulaminami, jeżeli dotyczącą jakiejkolwiek promocji.

Kredyt gotówkowy to propozycja dla wszystkich?

Nie ma kredytu dla każdego. Szybki kredyt gotówkowy lepiej sprawdzi się w sytuacji, kiedy potrzebujesz niewielkiego finansowania na konkrety cel, np. zakup sprzętu AGD czy zakup taniego samochodu w komisie. Jeżeli planujesz remont mieszkania, to taki kredyt będzie z pewnością niewystarczający.

Niezależenie jak nazwiemy taki kredyt, czy szybki, błyskawiczny czy z minimalnymi formalnościami, to i tak bank musi sprawdzić Twoją zdolność kredytową oraz historię kredytową.

Nie ma kredytów bez BIKu. Każda procedura analizy kredytowej w banku, wymaga, aby sprawdzić potencjalnego kredytobiorcę zarówno w bazie BIK, ale i w BIG i KRD.

Inaczej może być w przypadku firm pożyczkowych, które mają ustawowy obowiązek zbadania zdolności kredytowej klienta, ale już niekoniecznie w bazie BIK (chociaż BIG i KRD z pewnością sprawdzą).

Zdolność kredytowa w przypadku szybkich pożyczek jest przeprowadzana w nieco uproszczony sposób, co pozwala uzyskać stosunkowo niewielkie finansowanie. Mimo wszystko warto więc pamiętać o tym, aby regularnie płacić raty, nie zalegać z wymaganymi płatnościami i nie zaciągać zbyt wielu kredytów.

Jak wnioskować o taki kredyt?

Na początku warto byłoby określić jaką kwotę pieniędzy potrzebujesz i na jaki maksymalny czas. Jeżeli chcesz oszacować raty kredytowe, to skorzystaj z porównywarki kredytów gotówkowych dostępnej w serwisie kredytyporownywarka.pl w zakładce MENU.

W następnym kroku wypełnij wniosek kontaktowy do banku lub wniosek kredytowy online. Przedstawiciel banku skontaktuje się z Tobą w sprawie kredytu.

Podsumowanie

Szybkie kredyty gotówkowe lub internetowe pozwalają zaoszczędzić dużo czasu – nie tylko nie musisz odwiedzać placówki bankowej, ale i oczekiwać na swoja kolejkę. Jeżeli szukasz stosunkowo niewielkiego finansowania dostępnego w banku, bardzo często możesz je uzyskać bez ruszania się z domu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok