Czy można wziąć szybki kredyt gotówkowy w banku?

Czy można wziąć szybki kredyt gotówkowy w banku bez konieczności wychodzenia z domu? Jest to możliwe, ponieważ taką sposobność oferują nie tylko firmy pożyczkowe. W zasadzie w przypadku każdego kredytu gotówkowego formalności są ograniczone do niezbędnego minimum i niekiedy pieniądze otrzymasz na konto nawet w tym samym dniu, co złożony wniosek kredytowy.

czy można wziąć szybki kredyt gotówkowy w banku

Szybki kredyt gotówkowy z reguły najłatwiej jest otrzymać w banku, do którego wpływa Twoje wynagrodzenia. Posiadacz takiego rachunku, z dostępną dla banku historią rachunku, jest zdecydowanie bardziej wiarygodny, co ma przełożenie na dostępność oferty, jak i szybkość uzyskania pieniędzy. Z pewnością doświadczyłeś telefonów ze strony „swojego” banku, z propozycjami kredytów lub pożyczek. To działa właśnie w ten sposób.

Dodatkowo na stronie bankowości mobilnej i internetowej znajdziesz szybie wnioski kredytowe dotyczące kart kredytowych, limitów w koncie lub niewielkich pożyczek lub kredytów gotówkowych. „Niewielka”, to słowo kluczowe w tym przypadku. Tak naprawdę bowiem szybki kredyt gotówkowy jest dostępny tylko na małe kwoty kredytowe z krótkim czasem kredytowania (do 12-24 miesięcy).

Szybki kredyt gotówkowy w banku czy szybka pożyczka niebankowa?

Kredyt bankowy to jednak z opcji uzyskania niezbędnego finansowania. Nie jest to jedyna opcja dostępna dla konsumentów. Popularne są również pożyczki niebankowe krótkoterminowe dla nowych klientów, które umożliwiają pozyskanie szybkiej gotówki z RRSO 0%. Oznacza to, tyle, że pożyczając 500 zł, należy oddać 500 zł bez dodatkowych kosztów. Wada jest oczywista w tym przypadku: maksymalny czas spłaty nie przekracza z reguły 30 dni (do wyjątków należy 60 dni), a kwota takiej pożyczki to maksymalnie 1000-1500 zł.

Zastanawiając się nad dostępnymi propozycjami zarówno bankowymi, jak i w firmach pożyczkowych, warto wziąć pod uwagę potrzeby, możliwości finansowej oraz gwarancję bezpieczeństwa źródła, z którego zamierzasz skorzystać. Nie ma najmniejszego sensu działać szybko, pod wpływem impulsu i zbyt pochopnie. Oferty promocyjne znajdziesz w każdym tygodniu, ponieważ w ten sposób podmioty oferujące produkty kredytowe i pożyczkowe, starają się przyciągnąć nowych klientów.

Szybki kredyt gotówkowy. Wady i zalety takiego rozwiązania

Szybki kredyt gotówkowy w banku ma swoje oczywiste zalety, ale i pewne niedogodności.

Zalety:

 • minimalne formalności,
 • procedowanie odbywa się online i telefonicznie,
 • umowa może zostać podpisana elektronicznie lub za pośrednictwem kuriera,
 • możliwość uzyskania lepszych warunków kredytowania,
 • krótki czas oczekiwania na uruchomienia kredytu od momentu złożenie wniosku kredytowego,
 • kredyty dostępne zarówno dla klientów, posiadających konto w danym banku, jak i dla klientów z zewnątrz.

Wady:

 • niewielka kwota kredytu,
 • maksymalny okres kredytowania najczęściej nie przekracza 24 miesięcy,
 • szybki kredyt gotówkowy oferowany jest tylko w kilku bankach.

Uproszczony system ubiegania się o kredyt gotówkowy

Szybkie kredyty gotówkowe internetowe różnią się co do warunków na jakich są udzielane, w stosunku do propozycji standardowej danego banku. Przede wszystkim są oferowane na zdecydowanie mniejsze kwoty i krótsze terminy. W tych dwóch aspektach przypominają propozycje dla kart kredytowych i limitów w koncie (oczywiście to są dwa całkowicie różne produkty kredytowe!). To wszystko oznacza, że nie znajdziesz szybkiego kredytu gotówkowego na kwotę 50 tys. zł lub 100 tys. zł na 8 lat.

Szybkie kredyty online są zaliczane przez banki do działań promocyjnych (podobnie jak szybkie pożyczki w firmach pożyczkowych) i pełnią podobną funkcję, jak w przypadku pożyczek z obniżonym oprocentowaniem i brakiem prowizji: mają za zadanie przyciągnąć jak największą rzeszę nowych klientów.

Wszelkiego rodzaju promocje kredytowe mają swój ograniczony czas, ponieważ nie można w nieskończoność ograniczać swoich zysków (dotyczy to banków), ale im większe korzyści odnosi dana instytucja z podjętych działań promocyjnych, tym chętnie i dłużej (być może w nowej, lekko zmodyfikowanej formie) eksponuje daną ofertę.

Należy jednak zawsze pamiętać, że:

 • im lepsze warunki na jakich jest oferowany szybki kredyt gotówkowy bez dodatkowych zaświadczeń, tym na mniejszą kwotę i na krótszy czas można go uzyskać,
 • przed podpisaniem umowy, należy dokładnie ją przeczytać, łącznie z regulaminami, jeżeli dotyczącą jakiejkolwiek promocji.

Szybki kredyt gotówkowy to propozycja dla wszystkich?

Nie ma kredytu dla każdego. Szybki kredyt gotówkowy lepiej sprawdzi się w sytuacji, kiedy potrzebujesz niewielkiego finansowania na konkrety cel, np. zakup sprzętu AGD czy zakup taniego samochodu w komisie. Jeżeli planujesz remont mieszkania, to taki szybki kredyt będzie z pewnością niewystarczający.

Niezależenie jak nazwiemy taki kredyt, czy szybki, błyskawiczny czy z minimalnymi formalnościami, to i tak bank musi sprawdzić Twoją zdolność kredytową oraz historię kredytową. Nie ma takiego produktu jak kredyt bez BIK. Każda procedura analizy kredytowej w banku, wymaga, aby sprawdzić potencjalnego kredytobiorcę zarówno w bazie BIK, ale i w BIG i KRD.

Inaczej może być w przypadku firm pożyczkowych, które mają ustawowy obowiązek zbadania zdolności kredytowej klienta, ale już niekoniecznie w bazie BIK (chociaż BIG i KRD z pewnością sprawdzą).

Zdolność kredytowa w przypadku szybkich pożyczek jest przeprowadzana w nieco uproszczony sposób, co skutkuje udostępnianiem w przypadku szybkich kredytów zdecydowanie niższych kwot. Mimo wszystko warto więc pamiętać o tym, aby regularnie płacić raty, nie zalegać z wymaganymi płatnościami i nie zaciągać zbyt wielu kredytów.

Co zrobić, kiedy spłacasz kilka różnych zobowiązań bankowych, a suma rat kredytowych jest zbyt duża i obawiasz się, że nie poradzisz sobie z płatnościami w najbliższych miesiącach? Skorzystaj z kredytu konsolidacyjnego i obniż wysokość nowej raty.

Jak wnioskować o taki kredyt? Na początku warto byłoby określić jaką kwotę pieniędzy potrzebujesz i na jaki maksymalny czas. Jeżeli chcesz oszacować raty kredytowe, to skorzystaj z porównywarki kredytów gotówkowych dostępnej w serwisie kredytyporownywarka.pl. W następnym kroku wypełnij wniosek kontaktowy do banku lub wniosek kredytowy online. Przedstawiciel banku skontaktuje się z Tobą w sprawie kredytu.

Szybkie kredyty gotówkowe lub internetowe pozwalają zaoszczędzić dużo czasu – nie tylko nie musisz odwiedzać placówki bankowej, ale i oczekiwać na swoja kolejkę. Jeżeli szukasz stosunkowo niewielkiego finansowania dostępnego w banku, bardzo często możesz je uzyskać bez ruszania się z domu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok