Czy można skonsolidować limit w koncie i karty kredytowe?

Konsolidacja kredytów kojarzy się nam najczęściej z kredytami i pożyczkami ratalnymi. Istnieje jednak możliwość skonsolidowania również naszych zależności wynikających z limitów w kartach i kontach ROR.

czy można skonsolidować limit w koncie i karty kredytowe

Odpowiadając zatem na pytanie: Czy można skonsolidować limit w koncie osobistym, limit kredytowy, kredyt w koncie bankowym lub zadłużenie na kartach kredytowych, odpowiedź jest pozytywna.

Zadłużenia w rachunkach i na kartach kredytowych są traktowane przez banki jak kredyty (a właściwie są to pożyczki, ponieważ można je przeznaczyć na dodatkowy cel).

Po spłaceniu takiego zadłużenia można zrezygnować z oferowanych produktów i zmniejszyć w ten sposób koszt obsługi zadłużenia.

Karta kredytowa spłacona z pożyczką konsolidacyjną

Karta kredytowa jest powszechnie używana, ponieważ, spełniając ściśle określone warunki użytkowania, można korzystać z darmowego kredytowania. Jednak w przypadku pogorszenia się sytuacji finansowej w domowym budżecie, może doprowadzić do powstania zadłużenia, które będzie „wisiało” w portfelu.

Karty kredytowe są wydawane przez banki i nie musimy zakładać konta osobistego w banku, w którym chcemy wyrobić kartę kredytową. W przypadku limitu w ROR, posiadanie konta bankowego jest konieczne.

W razie wystąpienia problemów ze spłatą zadłużenie na karcie, warto zastanowić się nad jego włączeniem do konsolidacji.

Jak działa karta kredytowa?

Warto dobrze zrozumieć „działanie” karty kredytowej. Karta kredytowa to karta płatnicza z określonym limitem kredytowym. Dokonując transakcji kartą i płacąc nią za zakup towarów lub usług, obciążamy przyznany limit, czyli de facto korzystamy z kredytu przyznanego do wysokości limitu.

Czy takie korzystanie z kredytu jest lepsze od pożyczki gotówkowej? Niekoniecznie. Po pierwsze, wysokość limitu jest stosunkowo mały, a po drugie zadłużenie jest wysoko oprocentowane (zaraz to wyjaśnimy).

Ale z drugiej strony, to gotówkę mamy w zasadzie pod ręką i do tego jeszcze dochodzi tzw. okres bezodsetkowy. Jest to ważne, ponieważ, kiedy spłacimy dług na karcie w określonym terminie, to bank nie naliczy odsetek za wykorzystaną kwotę. Ale jeżeli tak nie będzie, to niestety, będziemy musieli zapłacić koszty odsetkowe. I tu jest bardzo ważna rzecz: oprocentowanie kart kredytowych należy do najwyższych na rynku! Nawet pożyczki gotówkowe są niżej oprocentowane!

Problemy ze spłatą limitu w karcie kredytowej staje się coraz bardziej powszechne. Mając na uwadze właśnie wysoki koszt odsetkowy, to należy jak najszybciej spłacić zadłużenie. Wysokich odsetek wówczas nie unikniemy i które będą naliczane tak długo, aż dług nie zostanie w całości uregulowany.

Limit w koncie ROR spłacona z pożyczką konsolidacyjną

Podobny problem jest z limitami w kontach ROR. Bardzo często dochodzi do sytuacji, kiedy nasze środki zostają wykorzystane i „jedziemy” na limicie. Wynagrodzenie wpływa na konto, częściowo zadłużenie zostaje spłacone, a odsetki naliczane.

I taka sytuacja może trwać przez wiele miesięcy. Jeszcze raz należy powtórzyć: stopy procentowe są na wysokich poziomach, oprocentowanie nominalne kredytów i pożyczek również, przede wszystkim limitów i kart kredytowych.

Warto zastanowić się wówczas nad konsolidacją zadłużeń i zamknięciem limitów i zrezygnowania z kart kredytowych. Można to zrobić z pożyczką konsolidacyjną, ponieważ daje ona największe możliwości wyboru produktów kredytowych, które zamierzamy wcześniej spłacić.

Co jeszcze o konsolidacji zadłużenia?

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok