Czy można połączyć kredyt gotówkowy z hipotecznym?

Publikacja: 2022-06-28. Redakcja: Marek Kamiński. 2024-03-18 – ostatnia aktualizacja

Czy można połączyć kredyt gotówkowy z hipotecznym? Można łączyć zarówno kredyt gotówkowy z kredytem hipotecznym, jak i odwrotnie, kredyt hipoteczny z gotówkowych.
czy można połączyć kredyt gotówkowy z hipotecznym
Czy można połączyć kredyt gotówkowy z hipotecznym? Źródło: kredytyporownywarka.pl


Jeżeli mamy na myśli wzięcie kredytu hipotecznego w sytuacji, kiedy spłacamy na bieżąco kredyt gotówkowy, to nic nie stoi na przeszkodzie.

Pozytywna ocena wniosku kredytowego zależy oczywiście od oceny kredytowej (zdolności i wiarygodności kredytowej) dokonywanej przez kredytodawcę. Można ją szybko wyliczyć i dokładnie przede wszystkim, jeżeli skontaktujesz się z jednym z wybranych banków.

czy można otrzymać kredyt hipoteczny, kiedy spłacam gotówkowy
Spłacając kredyt gotówkowy można uzyskać kredyt hipoteczny. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Przegląd kredytów hipotecznych

Z inną sytuacją mamy do czynienia, kiedy rozważane jest „połączenie” kredytu gotówkowego z hipotecznym w jedno zobowiązanie. O „połączeniu” mówimy potocznie, a w rzeczywistości mamy uwadze kredyt konsolidacyjny hipoteczny (dodatkowe informacje konsolidacja kredytu gotówkowego z hipotecznym). W odróżnieniu od kredytów konsolidacyjnych gotówkowych, zabezpieczeniem jego spłaty jest nieruchomość, pod hipotekę której, został wzięty kredyt hipoteczny.

Co daje takie połączenie kredytu gotówkowego z hipotecznym? Przede wszystkim po przeprowadzonej konsolidacji, do regulowania pozostaje tylko jedno zobowiązanie – kredyt konsolidacyjny hipoteczny. Jednocześnie pozwala to na wydłużenie czasu kredytowania (jest możliwe nawet 25-30 lat) i obniżenie nowej raty.

Przegląd kredytów gotówkowych

Co więcej, przy dobrej zdolności kredytowej, konsolidacja umożliwia również ubieganie się o dodatkową gotówkę (w ramach kredytu konsolidacyjnego), która jest niczym innym, jak pożyczką gotówkową, którą można przeznaczyć na dowolny cel i podlega również konsolidacji.

czy można otrzymać kredyt gotówkowy, kiedy spłacam hipoteczny

Kredyty gotówkowe w propozycjach banków, nawet wówczas, kiedy regulujesz kredyt hipoteczny, zostały zaprezentowane poniżej:

Odpowiadając zatem na pytanie: czy można skonsolidować kredyt gotówkowy z hipotecznym?, odpowiedź jest twierdząca.

Dodatkowe informacje znajdziesz również w artykule: Czy dostanę kredyt hipoteczny jak mam kredyt gotówkowy?

4. Czy można połączyć kredyt gotówkowy z hipotecznym – aktualizacja 10 kwiecień 2023 r.

Dodaj komentarz

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok