Czy można dobrać kredyt gotówkowy?

2023-11-10 – ostatnia aktualizacja

Jeżeli została podpisana umowa i wypłacone środki z kredytu, to możliwość zwiększenia kwoty finansowania w zakresie tej samej umowy nie jest możliwe.

czy można dobrać kredyt gotówkowy

Bank nie może ot tak, na naszą mailową lub telefoniczną prośbę, np. przelać dodatkowe 1200 zł, bo źle oszacowaliśmy wydatki.

Przyczyna jest jedna i ta sama: w momencie wnioskowania o jakiekolwiek środki, bank musiałby po raz kolejny wyliczać zdolność kredytową kredytobiorcy. Każda dodatkowa złotówka kredytu i wydłużenie lub zmniejszenie czasu kredytowania, to INNA rata i zdolność kredytowa.

Teoretycznie, rozwiązaniem mogłoby być podpisanie aneksu do umowy, ale i wówczas, bank musi obliczyć zdolność kredytową (obowiązek wynikający z przepisów prawa). Inną możliwością jest odstąpienie od umowy kredytu w ciągu 14 dni od jej podpisania i zaciągnięcie nowego kredytu na inną kwotę.

Dotyczy to również pożyczek pozabankowych: Odstąpienie od umowy pożyczki pozabankowej przez internet).

Dobranie kredytu gotówkowego z kredytem konsolidacyjnym

To czy są jakieś inne możliwości uzyskania dodatkowych środków? Może to być oczywiście kolejny kredyt lub pożyczka gotówkowa, uzyskanie limitu w koncie, podpisanie umowy o wydanie karty kredytowej lub… konsolidacja kredytów.

O konsolidacja kredytów znajdziesz więcej informacji w serwisie (chociażby ostatni artykuł Co to jest konsolidacja kredytów?), niemniej warto nadmienić, że konsolidacja jest połączeniem kilku zobowiązań w jeden nowy kredyt. Dzięki konsolidacji możliwe jest wydłużenie czasu kredytowania, obniżenie raty kredytowej czy dobranie dodatkowej gotówki.

Jednak i w tych wymienionych przypadkach niezbędne będzie złożenie wniosku kredytowego (osobiście, telefonicznie lub online) wraz z wymaganymi dokumentami.

Bank, jak w każdym innym przypadku, kiedy wnioskujemy o produkt kredytowy, przeprowadzi odpowiednią weryfikację, sprawdzi zdolność i wiarygodność kredytową. Jeśli i tym razem ocena kredytowa będzie pozytywna, to bank pozytywnie zaopiniuje nasz wniosek.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok