Czy można dobrać kredyt gotówkowy?

Publikacja: 2022-06-27. Redakcja: Marek Kamiński. 2024-03-18 – ostatnia aktualizacja

Jeżeli została podpisana umowa i wypłacone środki z kredytu, to możliwość zwiększenia kwoty finansowania w zakresie tej samej umowy nie jest możliwe.
czy można dobrać kredyt gotówkowy
Czy można dobrać kredyt gotówkowy? Źródło: kredytyporownywarka.pl

Bank nie może ot tak, na naszą mailową lub telefoniczną prośbę, np. przelać dodatkowe 1200 zł, bo źle oszacowaliśmy wydatki.

Przyczyna jest jedna i ta sama: w momencie wnioskowania o jakiekolwiek środki, bank musiałby po raz kolejny wyliczać zdolność kredytową kredytobiorcy. Każda dodatkowa złotówka kredytu i wydłużenie lub zmniejszenie czasu kredytowania, to INNA rata i zdolność kredytowa.

Teoretycznie, rozwiązaniem mogłoby być podpisanie aneksu do umowy, ale i wówczas, bank musi obliczyć zdolność kredytową (obowiązek wynikający z przepisów prawa). Inną możliwością jest odstąpienie od umowy kredytu w ciągu 14 dni od jej podpisania i zaciągnięcie nowego kredytu na inną kwotę.

Dotyczy to również pożyczek pozabankowych: Odstąpienie od umowy pożyczki pozabankowej przez internet).

Dobranie kredytu gotówkowego z kredytem konsolidacyjnym

To czy są jakieś inne możliwości uzyskania dodatkowych środków? Może to być oczywiście kolejny kredyt lub pożyczka gotówkowa, uzyskanie limitu w koncie, podpisanie umowy o wydanie karty kredytowej lub… konsolidacja kredytów.

O konsolidacja kredytów znajdziesz więcej informacji w serwisie (chociażby ostatni artykuł Co to jest konsolidacja kredytów?), niemniej warto nadmienić, że konsolidacja jest połączeniem kilku zobowiązań w jeden nowy kredyt. Dzięki konsolidacji możliwe jest wydłużenie czasu kredytowania, obniżenie raty kredytowej czy dobranie dodatkowej gotówki.

Jednak i w tych wymienionych przypadkach niezbędne będzie złożenie wniosku kredytowego (osobiście, telefonicznie lub online) wraz z wymaganymi dokumentami.

Bank, jak w każdym innym przypadku, kiedy wnioskujemy o produkt kredytowy, przeprowadzi odpowiednią weryfikację, sprawdzi zdolność i wiarygodność kredytową. Jeśli i tym razem ocena kredytowa będzie pozytywna, to bank pozytywnie zaopiniuje nasz wniosek.

Dodaj komentarz

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok