Co to jest PWIP?

Co to jest PWIP? Jest to Platforma Wymiany Informacji Pożyczkowej pomiędzy firmami pożyczkowymi działającymi w kanale ecommerce. Wymiana informacji jest poufna.

Zgodnie z regulaminem PWIP w §3 RODZAJ I ZAKRES USŁUG w pkt 1 możemy przeczytać, że za pośrednictwem PWIP Uczestnik, czyli np. firma pożyczkowa korzysta z usług w celu dokonywania oceny zdolności kredytowej konsumentów. Co to oznacza? Że firmy pożyczkowe zaczęły się wymieniać informacjami na temat swoich klientów. I jest to bardzo dobra wiadomość zarówno dla firm pożyczkowych, jak i dla klientów. Firmy pożyczkowe będą miały możliwość jeszcze lepszego zweryfikowania klienta i oceny jego zdolności kredytowej. Natomiast klient może liczyć szybszą akceptację wniosku pożyczkowego.

Obecnie do PWIP należą: VIVUS Finance Sp. z o.o., Wonga.pl Sp. z o.o., Creamfinance Poland Sp. z o.o. (retino.pl, lendon.pl, extraportfel.pl, finto.pl), Zaplo Sp. z o.o., Axcess Financial Poland Sp. z o.o. (supercredit.pl), Forial Sp. z o.o., ID Finance Poland Sp. z o.o. (moneyman.pl), Prosperial Sp. z o.o.,SuperGrosz Sp. z o.o., TAKTO Finanse Sp. z o.o., TF Bank AB.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.deltavista.pl/produkty/PWIP


Gdzie po pożyczkę pozabankową przez internet? Poniżej zestawienie firm pożyczkowych internetowych, udzielających zarówno pożyczek krótkoterminowych, jak i na raty.

Przeczytaj również Pożyczka Pozabankowa Przez Internet Krok po Kroku – między innymi o współpracy przedstawicieli branży pożyczkowej w wymianie informacji o wnioskach i pożyczkach.