C, jak często zadawane pytania dotyczące kredytów i pożyczek

Co to jest kredyt konsolidacyjny? Czy można otrzymać pożyczkę gotówkową przez internet? Co i jak? Czy i dlaczego? Ważne pytania i krótsze lub dłuższe odpowiedzi. Serwis Kredyty Porównywarka odpowiada na wszystkie pytania jakie mogą się pojawić w segmencie kredytów, pożyczek, banków i instytucji pożyczkowych.

kredyty porównywarka c

Chcę wziąć kredyt gotówkowy. OK. Tylko w jakim banku? Najważniejsze elementy, na które należy zwrócić uwagę. I to niezależnie czy jest to kredyt gotówkowy przez internet czy tradycyjny.

Co daje konsolidacja kredytów? Kto z niej może skorzystać, kto nie może i dlaczego czasami warto to zrobić, a dlaczego nierzadko jest to wręcz konieczne.

Co lepsze? Kredyt gotówkowy? Pożyczka, a może limit w koncie? Przegląd oferowanych przez banki produktów kredytowych: od pożyczek i kredytów gotówkowych, aż po limity w koncie osobistym.

Co oznacza kredyt konsolidacyjny? Czy takki kredyt można przeznaczyć na dowolny cel i wnioskować np. w firmie pożyczkowej oferującej pożyczki?

Co oznacza wkład własny przy kredycie hipotecznym? Czy jest on ważnym elementem przy obliczaniu zdolności kredytowej? Jak banki patrzą na potencjalnego kredytobiorcę z zerowym wkładem i czy można wówczas dostać kredyt?

Co to jest bankowy tytuł egzekucyjny. Pojęcie kredytowe i pożyczkowe, z którymi możesz się spotkać przy ubieganiu się o kredyt bankowy. Czy wiesz co to jest klauzula abuzywna?

Co to jest BIK – Biuro Informacji Kredytowej? Jeżeli po raz pierwszy ubiegasz się o kredyt lub pożyczkę, to możesz nie wiedzieć czym jest BIK. Przy kolejnym zobowiązaniu będziesz już wiedział.

Co to jest debet lub limit debetowy w koncie? Krótko na temat popularnych form kredytowania w koncie osobistym. Jest pewna różnica pomiędzy limitem debetowym a debetem w koncie.

Co to jest faktoring i kto może skorzystać? Prowadzisz firmę? Jednoosobową działalność gospodarczą? Możesz być zainteresowany faktoringiem – rozwiązanie szybkiej gotówki dla biznesu.

Co to jest kredyt hipoteczny i w jakim banku wziąć kredyt? Czy kredyt hipoteczny to to samo co kredyt mieszkaniowy? Czy można wziąć kredyt hipoteczny na zakup mieszkania lub kredyt mieszkaniowy na zakup domu?

Co to jest kredyt konsolidacyjny? Kredyt celowy, który staje się coraz bardziej popularny i poszukiwaną formą kredytowania. Dlaczego? Ze względu na rosnące raty kredytów i zmniejszenie się dochodu rozporządzalnego wielu gospodarstw domowych.

Co to jest kredyt konsumencki? Jakie kredyty i ewentualnie pożyczki można wliczyć do kredytu konsumenckiego. Czy tylko kredyty bankowe, czy może również pożyczki pozabankowe. Co daje, że dany kredyt jest kredytem konsumenckim?

Co to jest kredyt samochodowy? Kredyt samochodowy jest kredytem celowym udzielanym na zakup ruchomości, czyli nie tylko na samochód, ale np. motor czy motorower.

Co to jest lokata bankowa? Podstawowe zalety i wady takiej formy oszczędzania. Czy przy niskim oprocentowaniu, a wysokiej inflacji, warto jeszcze odkładać pieniądze do banków? W jakim banku można założyć lokatę na 1 lub 3 miesiące.

Co to jest prowizja bankowa za udzielenie kredytu? Jakie instytucje pobierają prowizję za udzielenie kredytu. Czy jest to konieczne i w jaki sposób wpływa na całkowity kosz kredytu.

Co to jest restrukturyzacja kredytu? Kiedy z restrukturyzacji kredytu skorzystać? Czy można zrestrukturyzować kredyt gotówkowy lub hipoteczny?

Co to jest scoring kredytowy? Pojęcie scoringu kredytowego jest ściśle związane z oceną kredytową potencjalnego kredytobiorcy. Zdolność kredytowa i wiarygodność kredytowa decydują właśnie o wysokości oceny kredytowej.

Co to jest ubezpieczenie pomostowe? Pojęcie występujące przy kredytach hipotecznych. Pamiętaj, że każde ubezpieczenie powoduje wzrost całkowitego kosztu kredytowego. Czy ubezpieczenie pomostowe jest obligatoryjne czy można uniknąć jego wykupienia?

Co wpływa i jak poprawić zdolność kredytową. Warto to zrobić! Poprawa zdolności kredytowej ma kluczowe znaczenie, jeżeli starasz się o finansowanie z banku. Niska zdolność kredytowa może oznaczać brak możliwości uzyskania kredytu lub w zdecydowanej mniejszej wysokości, niż potrzebujesz.

Czy i kiedy opłaca się wziąć kredyt refinansowy? Co to jest kredyt refinansowy? Czy ma więcej wspólnego z kredytem hipotecznym czy konsolidacyjnym?

Czy kredyt konsolidacyjny się opłaca? Zadajmy sobie nieco inne pytanie: czy opłaca się brać jakikolwiek kredyt? Z pewnością nie, ale z kredytem konsolidacyjnym jest nieco inna sytuacja…

Czy masz pojęcie o kredycie? Pojęcia kredytowe od B do Z. Co to jest prowizja, odsetki, raty annunitowe, koszt kredytowy. Prawie wszystko co musisz wiedzieć o kredytach nie będąc ekonomistą.

Czy można przenieść kredyty do innego banku? Oczywiście, że można i to nie tylko kredyty, ale nawet jeden kredyt z jedną co dopiero zapłaconą ratą kredytową. Jeżeli zdecydujesz się przenieść kilak kredytów do innego banku, to z pewnością na myśli będziesz miał konsolidację kredytów.

Czy można wziąć szybki kredyt gotówkowy w banku? Tak. Jeżeli szybki kredyt gotówkowy oznacza kredyt gotówkowy przez internet. Ale nie tylko. Środki z kredytów i pożyczek gotówkowych można uzyskać bardzo często nawet w tym samym dniu, co złożony wniosek kredytowy.

Czy opłaca się brać kredyt konsolidacyjny? To ważne pytanie, na które należy odpowiedzieć z uwzględnieniem zarówno kwestii ekonomicznej, jak i sytuacji finansowej kredytobiorcy.

Czy opłaca się konsolidacja kredytów Kwestia powiązana nieco z powyższym pytaniem: jeżeli konsolidacja kredytowa nie jest opłacalna, to tym samym i kredyt konsolidacyjny nie jest opłacalny. I odwrotnie: jeżeli konsolidacja się opłaca, to i opłaca się wziąć kredyt.

Czy porównywarki kredytów manipulują użytkownikami? Bez znaczenia czy świadomie czy nie świadomie. Konieczne jest znalezienie odpowiedzi, czy warto jest korzystać z porównywarek kredytowych w celu wyszukania najtańszego kredytu i porównania rat kredytowych.

Czy pożyczka pozabankowa to lichwa? A jeżeli nie, to dlaczego bardzo często w mowie potocznej mówi się „lichwiarskich pożyczkach„. Korzystaj ze sprawdzonych i rzetelnych instytucji pożyczkowych.

Czy tani kredyt gotówkowy, to kredyt z małą ratą? Nie. No, w każdym bądź razie nie zawsze mała rata automatycznie oznacza, że mamy do czynienia z tanim kredytem. To łatwy sposób na manipulowanie konsumentami.

Czy warto brać kredyt gotówkowy? Nie za bardzo, ponieważ jest obecnie dość drogi. W I kwartale 2023 oprocentowanie kredytów gotówkowych jest w większości powyżej 12% (RSO).

Czy warto konsolidować kredyty bankowe? Jeżeli występuje z wymienionych przesłanek, to warto konsolidację wziąć pod uwagę: 1. konieczność poprawy płynności finansowej, 2. zwiększenie zdolności kredytowej, 3. ubieganie się o nowy kredyt lub pożyczkę.

Czy warto zmienić konto bankowe? Jeżeli pojawiły się nowe, duże lepsze oferty rachunków bankowych, to z pewnością tak. Nie ma co czekać i należy przejrzeć co nowego mają do zaproponowania banki.

Czym jest kredyt konsolidacyjny i konsolidacja? Więcej na temat kredytów konsolidacyjnych i samej konsolidacji kredytowej oraz przegląd banków i propozycji kredytów.

Czyszczenie BIK na czym polega? Nie korzystaj! Nie jest to oddłużenie czy pomoc w spłacie kredytów. Nic nie zmieni w Twojej sytuacji finansowej, a będziesz musiał tylko dodatkowo zapłacić pieniądze.


Poprzednia strona: B jak banki. Następna strona: D, jak DLACZEGO?

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok