Bez wchodzenia z domu: pożyczki pozabankowe

2023-11-22 – ostatnia aktualizacja

Bez wchodzenia z domu: pożyczki pozabankowe – przez internet na konto bankowe. Wybór jest szeroki, zarówno pod względem ofert pożyczkowych, jak i podmiotów, które je udzielają. Dostępne są zarówno pożyczki niebankowe krótkoterminowe do 30-60 dni, jak i pożyczki ratalne do kilkunastu miesięcy.

Bez wchodzenia z domu: pożyczki pozabankowe

Pamiętajmy, że firmy pożyczkowe nie podlegają prawu bankowymi i nie udzielają kredytów, tylko i wyłącznie pożyczki gotówkowe.

Możemy wyróżnić firmy pożyczkowe stacjonarne i internetowe. Te pierwsze wypłacają pieniądze do ręki (chyba, że chodzi o dużą kwotę pieniędzy, to następuje przelew pieniędzy na rachunek), drugie wypłacają pieniądze na konto lub ewentualnie jest realizowana płatność GIRO.

Firm pożyczkowych jest bardzo dużo dlatego zawsze pojawia się pytanie: jaką firmę pożyczkową wybrać? Odpowiedź jest bardzo prosta: sprawdzoną. Poniżej znajduje się zestawienie firm pożyczkowych, w których o taką pożyczkę możemy zapytać:

Bez wchodzenia z domu: pożyczki pozabankowe internetowe

Ponieważ bardzo często słyszy się o firmach pożyczkowych, które oszukały klientów, w świadomości społecznej utrwalił się obraz firmy pożyczkowej, jako podmiotu, który żeruje na biednych ludziach i robi wszystko, aby zabrać im wszystkie pieniądze. Warto zdawać sobie sprawę, że media nagłaśniają niechlubne wyjątki, a nie piszą o zadowolonych klientach. Dlatego nie należy niczego generalizować, ale nie oznacza to wcale, że nie należy zachować ostrożności.

Korzystać należy tylko i wyłącznie z zaufanych i sprawdzonych firm pożyczkowych, które cieszą się dobrą marką i zyskały popularność na rynku pożyczek pozabankowych.

Poniżej bez wchodzenia z domu: pożyczki pozabankowe internetowe na raty.

Dlaczego pożyczka ratalna jest lepsza od chwilówki? Przede wszystkim dlatego, że pożyczka jest podzielana na raty i nie trzeba oddawać jej jednorazowo. Ale z drugiej strony, podobnie jak w przypadku pożyczek bankowych, im więcej pożyczymy i im dłużej będziemy spłacać, to więcej kosztów zapłacimy.

Pieniądze oddajemy w ratach miesięcznych, niekiedy można nawet i przez 48 miesięcy spłacać taką pożyczkę. W przypadku pożyczek krótkoterminowych na jej zwrot mamy przeważnie 30 dni, maksymalnie 60. Ale pożyczki krótkoterminowe na niewielkie kwoty, możemy w niektórych firmach pożyczkowych, jako nowi klienci wziąć za 0 zł w promocji. Z pożyczką na raty nie ma takiej możliwości.

Pożyczka ratalna pozwala sfinansować duże wydatki, bo można pożyczyć przez internet nawet i 25 tys. zł. W przypadku chwilówek wysokość pożyczek nie przekracza obecnie ok. 2 tys. zł.

A może pożyczka bez wychodzenia z domu krótkoterminowa?

Minusem takiego rozwiązania jest oczywiście termin jej spłaty, który najczęściej nie przekracza 30 dni. Poza tym ograniczenia dotyczą również wysokości pożyczki. Plusy? W kilka minut można złożyć wniosek przez internet oraz wyszukać firmy pożyczkowe z darmową pierwszą pożyczką dla nowych klientów.

Sprawdź: Krótkoterminowe pożyczki pozabankowe do 60 dni przez internet.

Każda pożyczka, niezależnie czy jest to mała kwota czy wysoka, na krótki lub długi czas, z pewnością jest znacznym obciążeniem dla domowych finansów i należy podchodzić do takiej decyzji z należytą rozwagą. Nie powinniśmy pożyczać większej kwoty niż potrzebujemy (w myśl zasady, że „może się później przyda”).

W żadnym przypadku nie powinniśmy pożyczać, aby spłacić inną pożyczkę lub wiemy, że nie będziemy mieli z czego oddać.

Jeżeli zdecydujemy się na wybór pożyczki pozabankowej, to nie tylko sprawdzamy firmę, z której zamierzamy skorzystać z takiej pożyczki, ale i porównujemy różne pożyczki. Porównanie pożyczek pozabankowych nie jest trudne – wystarczy podać kwotę szukanej pożyczki, wybrać oferty, sprawdzić na stronie pożyczkodawcy koszt całkowity i porównać je wszystkie razem. Wówczas będziemy wiedzieć, w jakiej firmie pożyczkowej jest taniej.

Pamiętaj! Pożyczka pozabankowa ratalna nie jest konkurencją dla bankowych pożyczek gotówkowych. W banku również złożysz wniosek bez wchodzenia z domu – przez internet i bez kolejek. Propozycji kredytów w bankach nie wymagają wypełnienia skomplikowanych dokumentów.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok