Pożyczka gotówkowa 70 tys zł. Przeznaczenie: dowolny cel

2022-04-07 – ostatnia aktualizacja

Pożyczka gotówkowa 70 tys zł lub kredyt gotówkowy na dowolny cel? Jeżeli nie wiesz jaki bank wybrać, w którym zapytasz się o taką pożyczkę gotówkową, to poniżej sprawdzisz dostępne propozycje w bankach.

bank pożyczka gotówkowa 70 tys zł

Przy wyborze pożyczki bankowej na 70 tys zł (podobnie zresztą, jak i przy każdej innej), konieczne jest oczywiście porównanie ofert. Poniżej znajduje się zestawienie banków, w których o taką pożyczkę można zapytać. Maksymalny okres kredytowania? W niektórych bankach może wynieść on nawet 10 lat.

Im wyższa jest kwota pożyczki oraz czas spłaty, to i koszty kredytowe będą większe. Reguła to obowiązuje wszystkie produkty kredytowe. Im mniej zapłacisz za udostępniony przez bank kapitał, to więcej pieniędzy zostanie w domowym budżecie i łatwiej poradzisz sobie z regulowaniem rat.

Czy każdy ma szansę, aby uzyskać pożyczkę w takiej wysokości? Bez odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej, ale i wiarygodności kredytowej, nie tylko nie pożyczysz 70 tys. zł, ale i 7 tys. zł. O tym czy masz szansę na uzyskanie pożyczki zadecyduje bank, analizując między innymi wysokość otrzymywanych dochodów i ich źródło, rodzaj umowy o pracy, wydatki w gospodarstwie domowym (w tym i inne spłacana kredyty), wiek, wykształcenie, miejsce zamieszkania, itp.

Bankowa pożyczka gotówkowa na 70 tys zł. Oszacowanie rat

Wysokość raty kredytowej jest pochodną oferty kredytowej oraz wysokości kredytu i czasu jego spłaty. Okres czasu na jaki możesz pożyczyć pieniądze, zależy również od zdolności kredytowej. Lepsza zdolność, to i krótszy możliwy czas regulowania zobowiązania.

Pamiętaj jednak, że im krótszy okres kredytowania, tym większa rata. Ale z drugiej strony, całkowity koszt kredytu będzie mniejszy, a to z tej racji, że zapłacisz mniej odsetek od pożyczonego kapitału.

Poniżej znajdują się szacunkowe wyliczenia rat pożyczki gotówkowej na 70 tys zł:

  • 6 lat – 1228,12 zł,
  • 7 lat – 1089,43 zł
  • 8 lat – 1012,95 zł,
  • 9 lat – 959,09 zł,
  • 10 lat – 890,07 zł.

Jaka pożyczka gotówkowa na 70 tys. zł będzie najlepsza? O tym zadecyduje już koszt takiej pożyczki. Pod warunkiem jednak, że cena pożyczki ma kluczowe znaczenie.


BIK a BIG:
Czym się różni BIG od BIK


Porównanie pożyczek gotówkowych na 70 tys zł, to nie tylko porównanie oprocentowania nominalnego.

Pożyczka gotówkowa na 70 tys zł to nie tylko odsetki

Poza oprocentowaniem nominalnym, o koszcie pożyczki decydują również dodatkowe opłaty, takie jak prowizja, opłaty dodatkowe czy ubezpieczenie.

Najlepszym rozwiązaniem przy porównaniu kredytów i pożyczek jest zwrócenie uwagi na RRSO i koszt całkowity pożyczki. RRSO jest to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, uwzględniająca koszty pożyczki, które musi ponieść pożyczkobiorca. Jest ona prezentowana w ujęciu procentowym.


Jeżeli szukasz banku, w którym można skonsolidować zadłużenie, sprawdź np. kredyt konsolidacyjny 50 tys zł

Jak mogą się rozkładać przykładowe koszty kredytowe, prezentuje przykład kredytu gotówkowego na 72 000 zł na 5 lat (60 rat kredytowych):

RRSO wynosi 11,18 %. Oprocentowanie stałe 7,00% w skali roku. Całkowity koszt kredytu (bez kredytowanych kosztów) 21 154,37 zł, w tym:

  • odsetki 14 746,37 zł,
  • prowizja 6 408 zł.

Całkowita kwota do zapłaty (kapitał + koszty kredytowe) 93 154,37 zł.
Wysokość raty (stałej) wyniesie ok. 1 552,57 zł. Kalkulacja dokonana na dzień 1 lutego 2022 r.

pożyczka 72 000 zł rozkład kosztów

"Pożyczka gotówkowa 70 tys zł"
Wpis zaktualizowany: 7 kwietnia 2022 r.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok