Pożyczka gotówkowa 70 tys zł. Przeznaczenie: dowolny cel

Pożyczka gotówkowa 70 tys zł lub kredyt gotówkowy na dowolny cel? Jeżeli nie wiesz jaki bank wybrać, w którym zapytasz się o taką pożyczkę gotówkową, to poniżej sprawdzisz dostępne propozycje w bankach.

bank pożyczka gotówkowa 70 tys zł

Przy wyborze pożyczki bankowej na 70 tys zł (podobnie zresztą, jak i przy każdej innej), konieczne jest oczywiście porównanie ofert. Poniżej znajduje się zestawienie banków, w których o taką pożyczkę można zapytać. Maksymalny okres kredytowania? W niektórych bankach może wynieść on nawet 10 lat.

Im wyższa jest kwota pożyczki oraz czas spłaty, to i koszty kredytowe będą większe. Reguła to obowiązuje wszystkie produkty kredytowe. Im mniej zapłacisz za udostępniony przez bank kapitał, to więcej pieniędzy zostanie w domowym budżecie i łatwiej poradzisz sobie z regulowaniem rat.

Czy każdy ma szansę, aby uzyskać pożyczkę w takiej wysokości? Bez odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej, ale i wiarygodności kredytowej, nie tylko nie pożyczysz 70 tys. zł, ale i 7 tys. zł. O tym czy masz szansę na uzyskanie pożyczki zadecyduje bank, analizując między innymi wysokość otrzymywanych dochodów i ich źródło, rodzaj umowy o pracy, wydatki w gospodarstwie domowym (w tym i inne spłacana kredyty), wiek, wykształcenie, miejsce zamieszkania, itp.

Bankowa pożyczka gotówkowa na 70 tys zł. Oszacowanie rat

Wysokość raty kredytowej jest pochodną oferty kredytowej oraz wysokości kredytu i czasu jego spłaty. Okres czasu na jaki możesz pożyczyć pieniądze, zależy również od zdolności kredytowej. Lepsza zdolność, to i krótszy możliwy czas regulowania zobowiązania.

Pamiętaj jednak, że im krótszy okres kredytowania, tym większa rata. Ale z drugiej strony, całkowity koszt kredytu będzie mniejszy, a to z tej racji, że zapłacisz mniej odsetek od pożyczonego kapitału.

Poniżej znajdują się szacunkowe wyliczenia rat pożyczki gotówkowej na 70 tys zł:

  • 6 lat – 1228,12 zł,
  • 7 lat – 1089,43 zł
  • 8 lat – 1012,95 zł,
  • 9 lat – 959,09 zł,
  • 10 lat – 890,07 zł.

Jaka pożyczka gotówkowa na 70 tys. zł będzie najlepsza? O tym zadecyduje już koszt takiej pożyczki. Pod warunkiem jednak, że cena pożyczki ma kluczowe znaczenie.


BIK a BIG:
Czym się różni BIG od BIK


Porównanie pożyczek gotówkowych na 70 tys zł, to nie tylko porównanie oprocentowania nominalnego, którego maksymalna wysokość obecnie (luty 2021 r.) i tak nie może przekroczyć 7,20% w skali roku.

Pożyczka gotówkowa na 70 tys zł to nie tylko odsetki

Poza oprocentowaniem nominalnym, o koszcie pożyczki decydują również dodatkowe opłaty, takie jak prowizja, opłaty dodatkowe czy ubezpieczenie.

Najlepszym rozwiązaniem przy porównaniu kredytów i pożyczek jest zwrócenie uwagi na RRSO i koszt całkowity pożyczki. RRSO jest to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, uwzględniająca koszty pożyczki, które musi ponieść pożyczkobiorca. Jest ona prezentowana w ujęciu procentowym.


Jeżeli szukasz banku, w którym można skonsolidować zadłużenie, sprawdź np. kredyt konsolidacyjny 50 tys zł

Jak mogą się rozkładać przykładowe koszty kredytowe, prezentuje przykład kredytu gotówkowego na 72 000 zł na 5 lat (60 rat kredytowych):

RRSO wynosi 11,18 %. Oprocentowanie stałe 7,00% w skali roku. Całkowity koszt kredytu (bez kredytowanych kosztów) 21 154,37 zł, w tym:

  • odsetki 14 746,37 zł,
  • prowizja 6 408 zł.

Całkowita kwota do zapłaty (kapitał + koszty kredytowe) 93 154,37 zł.
Wysokość raty (stałej) wyniesie ok. 1 552,57 zł. Kalkulacja dokonana na dzień 1 lutego 2021 r.

pożyczka 72 000 zł rozkład kosztów

"Pożyczka gotówkowa 70 tys zł"
Wpis zaktualizowany: 1 sierpień 2021 r.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok