Czy stać Ciebie na kredyt?

Pytanie należy postawić sobie już na samym początku, zanim nawet zaczniemy przeglądać oferty kredytów gotówkowych czy pożyczek gotówkowych. Czy stać mnie na kredyt gotówkowy? Czy pożyczka gotówkowa w firmie pożyczkowej, to konieczny wybór?

czy stać Ciebie na kredyt w banku

Zdecydowana większość długów nie rodzi się z tego, że został zaciągnięty bardzo duży kredyt – wręcz przeciwnie: z tego powodu, że był to stosunkowo niewielki kredyt. Kiedy pojawiły się trudności z regulowaniem rat, została zaciągnięta kolejna pożyczka, może nawet i w firmie pożyczkowej z krótkim terminem spłaty. I tak powstała pętla zadłużeniowa. A wszystko zaczęło się od niewielkiej pożyczki gotówkowej na wakacje, kredytu gotówkowego na remont mieszkania lub zakup komputera…

W sytuacji „podbramkowej„, kiedy brakuje pieniędzy na zapłacenie raty, to szukamy kolejnego kredytu gotówkowego w banku lub decydujemy się na „pomoc” w firmach pożyczkowych. To niestety nie jest dobre wyjście i prowadzi do przykrych konsekwencji. Jeżeli wiemy, że będziemy mieli duże trudności w zapłaceniu raty, należy jak najszybciej skontaktować się z bankiem, aby wypracować nowe, wspólne rozwiązanie. Być może będzie trzeba wydłużyć okres kredytowania i podpisać aneks do umowy. Być może lepszym rozwiązaniem w przypadku posiadania kilku takich zobowiązań będzie ich skonsolidowanie w jeden, nowy kredyt.

Tak naprawdę, kredyty są dla ludzi… bogatych: oddają znacznie więcej, niż pożyczyli. Nie zwalnia to jednak nikogo od realnej oceny możliwości finansowych i podjęcia przemyślanej decyzji dotyczącej ewentualnego kredytowania.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok