Czy stać Ciebie na kredyt?

2022-06-13 – ostatnia aktualizacja

Pytanie należy postawić sobie już na samym początku, zanim nawet zaczniemy przeglądać oferty kredytów gotówkowych czy pożyczek gotówkowych. Czy stać mnie na kredyt gotówkowy? Czy pożyczka gotówkowa w firmie pożyczkowej, to konieczny wybór?

czy stać Ciebie na kredyt w banku

Zdecydowana większość długów nie rodzi się z tego, że został zaciągnięty bardzo duży kredyt – wręcz przeciwnie: z tego powodu, że był to stosunkowo niewielki kredyt. Kiedy pojawiły się trudności z regulowaniem rat, została zaciągnięta kolejna pożyczka, może nawet i w firmie pożyczkowej z krótkim terminem spłaty. I tak powstała pętla zadłużeniowa. A wszystko zaczęło się od niewielkiej pożyczki gotówkowej na wakacje, kredytu gotówkowego na remont mieszkania lub zakup komputera…

W sytuacji „podbramkowej„, kiedy brakuje pieniędzy na zapłacenie raty, to szukamy kolejnego kredytu gotówkowego w banku lub decydujemy się na „pomoc” w firmach pożyczkowych. To niestety nie jest dobre wyjście i prowadzi do przykrych konsekwencji. Jeżeli wiemy, że będziemy mieli duże trudności w zapłaceniu raty, należy jak najszybciej skontaktować się z bankiem, aby wypracować nowe, wspólne rozwiązanie. Być może będzie trzeba wydłużyć okres kredytowania i podpisać aneks do umowy. Być może lepszym rozwiązaniem w przypadku posiadania kilku takich zobowiązań będzie ich skonsolidowanie w jeden, nowy kredyt.

Tak naprawdę, kredyty są dla ludzi… bogatych: oddają znacznie więcej, niż pożyczyli. Nie zwalnia to jednak nikogo od realnej oceny możliwości finansowych i podjęcia przemyślanej decyzji dotyczącej ewentualnego kredytowania.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok