Aktualne porównania kredytów gotówkowych 2022

2022-03-09 – ostatnia aktualizacja

Aktualne porównania kredytów gotówkowych 2022 roku. Pamiętaj, że kredyt lub pożyczka gotówkowa w banku jest zawsze tańsze niż pozabankowa pożyczka.

Jedynym wyjątkiem jest niebankowa pożyczka w promocji, jeżeli jest udzielana bez kosztów. Dotyczy one przeważnie chwilówek do 30 dni, udzielanych nowym klientom. W pozostałych przypadkach kredyt lub pożyczka w banku będzie zdecydowanie tańszym rozwiązaniem.

Kredyt hipoteczny 170 tys zł

Jeżeli w banku znajdziemy ofertę promocyjną (najczęściej sugerując się reklamą), to taką ofertę również dokładanie przeglądamy. Może się okazać, że wcale nie jest to najlepsza oferta kredytowa na rynku. Należy zatem porównać kilka banków i spośród nich wybrać najbardziej korzystną.

Jak szybko sprawdzić oferty kredytowe oraz oszacować wysokość rat kredytowych? Możemy skorzystać z porównywarek kredytowych: poniżej znajduje się porównywarka kredytów gotówkowych, natomiast w innym dziale skorzystasz z porównywarki kredytów hipotecznych.

Porównanie kredytów gotówkowych 2022

Przeglądając kredyty, zwracamy uwagę, podobnie jaka w przypadku pożyczek pozabankowych na oprocentowanie, prowizję i koszty dodatkowe kredytu. Aby szybciej i łatwiej porównać kredyty korzystamy z wyliczonego RRSO. Pamiętajmy, że należy porównywać kredyty o takich samych wartościach (np. kredyt gotówkowy 25 000 zł na 48 miesięcy w banku A i B).

RRSO – Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania – wlicza się do niej odsetki oraz opłaty, prowizje, marże. Koszty usług dodatkowych są wliczane tylko wówczas, kiedy ich poniesienie jest konieczne do uzyskania kredytu. RRSO kredytu jest różne dla różnych okresów spłaty zobowiązania.

RRSO pomaga porównać koszty kredytów bankowych, ale i pożyczek pozabankowych.

Pożyczka pozabankowa zawsze będzie droższa niż taka sama pożyczka w banku. Przyczyn jest kilka:

  • są to zwykłe podmioty gospodarcze, a nie banki,
  • istnieje większe ryzyko udzielania pożyczki konsumentowi z problemami finansowymi.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok