Do jakiego banku po kredyt gotówkowy na 25000 zł?

2023-05-09 – ostatnia aktualizacja

Do jakiego banku po kredyt gotówkowy na 25000 zł? Jak znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy na dowolny cel? Zwróć uwagę na koszty kredytu, bowiem jest to w zasadzie najważniejszy czynnik, który wpływa na atrakcyjność oferty kredytowej.

kredyt gotówkowy 15000 złotych

Kredyt gotówkowy z małą ratą na 25000 zł? To raczej nie jest możliwe przy tym kredycie. Co innego, kiedy byłby to kredyt dziesięciokrotnie mniejszy. Ale za to koszt kredytowy może być mniejszy, jeżeli dokonamy porównania przedstawionych ofert.

Popularny kredyt na dowolny cel, ale pamiętaj!

Czy jest to najpopularniejszy produkt kredytowy w bankach? Z pewnością tak, obok limitów w kontach i kartach kredytowych. Ale kredyt gotówkowy pozwala skorzystać ze środków finansowych na znacznie większą kwotę i to również bez jakiś szczególnie dużych wymagań i formalności.

Wzięcie kredytu nigdy nie jest najlepszym rozwiązaniem, nawet wówczas, kiedy potrzebne są nam pieniądze. W końcu środki są wydawana na konsumpcję – nie ma znaczenia czy na bieżącą czy zaplanowaną.

Ale jeżeli przeprowadzamy z kredytu gotówkowego remont mieszkania, to można postrzegać taki kredyt – w pewnym sensie oczywiście – jako kredyt inwestycyjny. Nie jest to oczywiście taki kredyt, jaki zaciąga przedsiębiorca, ale przeprowadzana modernizacja nieruchomości powinna zwiększyć jego wartość rynkową.

Minusem zasadniczym takiego wyboru jest oczywiście koszt takiego finansowania. Nie jest za darmo i oddajemy więcej, a zwłaszcza przy kredycie na 25000 zł, niż to co zostało pożyczone.

Kredyt gotówkowy 25000 zł

Oferty kredytów gotówkowych są niezwykle zróżnicowane, ale w dobie wysokich stóp procentowych oraz wysokiego oprocentowania nominalnego tych produktów, różnice w kosztach mogą być znaczące.

Warto zatem w miarę możliwości, nie tylko zapoznać się z propozycjami w bankach, ale i w następnych krokach porównać już same oferty.

Kto by nie chciał od razu znaleźć najlepszy i najtańszy kredyt? Bez niepotrzebnego tracenia czasu na przeglądanie i analizowanie ofert, których liczba może przyprawiać o lekki ból głowy. Niestety, pewien wysiłek należy podjąć.

Nawet wówczas, kiedy korzystasz z rankingów kredytów gotówkowych, to musisz zdawać sobie sprawę, że niekoniecznie nr 1 będzie najkorzystniejszym wyborem.

Gdzie najkorzystniej wziąć kredyt?

Nie tylko należy wziąć pod uwagę to, że propozycje kredytowe bardzo często się zmieniają i są dostosowywane do aktualnych warunków rynkowych. Również zdolność kredytowa kredytobiorców zmniejszyła się, a wiarygodność kredytowa pogorszyła się. A to są czynniki decydujące nie tylko o ocenie kredytowej, ale i możliwościach uzyskania kredytu i warunkach kredytowania.

Jest wiele możliwości, aby wybrać lepszy i korzystniejszy kredyt gotówkowy. Wszystko się sprowadza do wyselekcjonowania najlepszej oferty, poprzez ich porównanie.

Sprawa jest prosta, jeżeli chodzi o cenę, bo w takim przypadku należy zwrócić uwagę na koszt całkowity kredytu. Takie porównanie należy zrobić samodzielnie, ponieważ żadne narzędzie lub ranking kredytów, nie zrobi tego za Ciebie.

Kiedy korzystasz z wyszukiwarki lub porównywarki kredytowej i wpiszesz parametry kredytu, to i tak otrzymasz tylko szacunkowe wyliczenia.

Na podstawie kosztów całkowitych – a których DOKŁADNE wyliczenia znajdą się w przekazanym przez bank Formularzu Informacyjnym – i porównując zaledwie dwie oferty, można wybrać tańszy kredyt.

Koszt całkowity kredytu składa się głównie z odsetek (oprocentowanie nominalne kredytu), ale i może być doliczona prowizja czy inne koszty. Dokonując porównania z uwzględnieniem ceny (koszt całkowity i RRSO), to należy pamiętać, że kredyty muszą być jednakowe co do wysokości, czasu kredytowania i rat kredytowych – stałe lub malejące.

Gotówkowy kredyt 25000 zł. Jaka rata?

Jaka będzie rata przy kredycie 25 tys. zł? Rata kredytowa jest pochodną kilku czynników. Zależy on między innymi od wysokości kredytu i okresu kredytowania, ale również i od tego czy wybrane zostały raty stałe czy malejące.

W skrócie: rata uzależniona jest od parametrów kredytu i warunków kredytowania.

Uwaga! Ostateczny kształt oferty opiera się na indywidualnej analizie sytuacji kredytobiorcy i jest decyzją banku. Obliczenia wysokości rat i kosztów całkowitych przy pomocy kalkulatorów kredytowych mogą się różnić od tych, które przedstawi bank. Należy mieć to zawsze na uwadze.

Dobra wiadomość jest taka, że ratę można obliczyć przy przyjęciu określonych założeń. I tak też zrobimy.

Założenia dla kredytu gotówkowego na 25000 zł. Oprocentowania roczne nominalne 11,99%. Nie ma prowizji i ubezpieczenia. Koszt odsetkowy jest kosztem całkowitym.

W takiej sytuacji wysokość rat równych i kosztu odsetkowego wyniosą:

3 lata: 830,24 zł – 4 888,58 zł,
4 lata: 658,22 zł – 6 594,71 zł,
5 lat: 555,98 zł – 8 359,09 zł,
6 lat: 488,62 zł – 10 180,99 zł,
7 lat: 441,18 zł – 12 059,51 zł,
8 lat: 406,18 zł – 13 993,63 zł.

Korzyści z dłuższego czasu spłaty

Rata kredytowa maleje im bardziej wydłużamy liczbę miesięcy kredytowania. Największa dynamika zmian w wysokości rat zachodzi w początkowym etapie wydłużania okresu spłaty. Z każdymi dalszymi dwunastoma miesiącami (taki został przyjęty podział) różnice są coraz mniejsze, a koszt całkowity coraz większy.

Pokazuje to jasno, że nie ma sensu wydłużać w nieskończoność czasu spłaty, bo korzyści z każdym dodatkowym miesiącem są coraz mniejsze.

kredyt gotówkowy 25000 różnica wysokości raty do okresu poprzedniego

Różnice w wysokości raty kredytu 25000 zł w stosunku do poprzedniego okresu kredytowania. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Pożyczki i kredyty gotówkowe można „połączyć”, czyli skonsolidować w nowy kredyt i uzyskać dodatkową gotówkę, bez potrzeby zaciągania nowego kredytu w innym banku. Więcej informacji:

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok