100 tys zł kredyt konsolidacyjny

100 tys zł kredyt konsolidacyjny, czyli najlepsza konsolidacja kredytów i zamiast kilku kredytów możesz mieć tylko jeden. Konsolidacja kredytowa bowiem pozwala połączyć kilka zobowiązań w jeden, nowy kredyt. Wydłużając czas kredytowania można znacznie obniżyć wysokość miesięcznej raty.

100 tys zł kredytu konsolidacyjnego

Najczęściej zaciągane kredyty bankowe? Pożyczki i kredyty gotówkowe. W różnych wysokościach i na różny czas. Ale nie tylko te.

Bo przecież są jeszcze kredyty mieszkaniowe czy samochodowe.

W sytuacji, kiedy mamy podpisanych kilka umów kredytowych, ich spłata może stać się w końcu dużym obciążeniem finansowym. I co wówczas można zrobić? Można wziąć pod uwagę konsolidacją kredytów. Jest to sposób na to, aby spłacić nasze zobowiązania i dysponować tylko jednym kredytem.

Do jakiego banku złożyć wniosek o konsolidację 100000 zł? Przegląd kredytów konsolidacyjnych.

Sprawdź również kredyt 120 tys na 10 lat – gotówkowe (wyszukiwarka) i konsolidacyjne.

Na czym polega konsolidacja kredytów?

Konsolidacja kredytów, to inaczej „połączenie” dwóch lub więcej uprzednio zaciągniętych kredytów i pożyczek w jeden kredyt. Jest to nowa umowa, zatem będą to nowe warunki kredytowania – stopa oprocentowania, warunki i harmonogram spłat.

Konsolidacja polega przede wszystkim na tym, że nowym kredytem spłacamy wszystkie zaległości finansowe – a właściwie robi to bank, na podstawie np. przedstawionych umów kredytowych.

Czy kredyt konsolidacyjny jest korzystnym rozwiązaniem? Tak, ale należy spojrzeć na to z dwóch punktów.

Wiemy już, że konsolidacja kredytów to połączenie wielu zobowiązań bankowych w jeden kredyt. Jest to duże ułatwienie dla kredytobiorców, ponieważ muszą pamiętać tylko o płatności jednej raty, a nie o kilku terminach.

Poza tym, konsolidacja kredytowa umożliwia dość znaczne obniżenie raty kredytowej – może być mniejsze nawet i o 20% od sumy rat, które płaciliśmy dotychczas.

Banki oferują również możliwość uzyskania dodatkowej gotówki (pożyczka gotówkowa), którą można przeznaczyć na dowolny cel i taka pożyczka jest automatycznie konsolidowana.

Konsolidacja kredytów do 100 000 zł

Pięknie, pięknie. A są jakieś wady konsolidacji kredytów? Podobnie jak w przypadku każdego kredytu, również i w przypadku kredytów konsolidacyjnych takie znajdziemy.

Przede wszystkim ogólny koszt kredyt będzie droższy, niż gdybyśmy kredyty spłacali osobno. Dlaczego? Po pierwsze: jest to nowy kredyt, a zatem pojawią się:

  • odsetki,
  • prowizja,
  • koszty dodatkowe (np. ubezpieczenie).

Po drugie: bardzo duża obniżka raty kredytowej jest możliwa tylko poprzez wydłużenie okresu spłaty.

Kredyt konsolidacyjny 100000 zł wysokość raty

Ile wyniesie rata kredytowa, jeżeli zdecydujemy się na 100 tys. zł konsolidacji? Dużo. Niezależnie od okresu spłaty. Poniżej znajduje się symulacja rat kredytowych kredytu konsolidacyjnego na 100000 zł.

4 lata – 2414 zł
5 lat – 1979 zł
6 lat – 1704 zł
7 lat – 1508 zł
8 lat – 1362 zł
9 lat – 1266 zł
10 lat – 1170 zł

Jakie kredyty bankowe można skonsolidować? Najczęściej konsolidowane są:

  • kredyty i pożyczki gotówkowe.

Poza tym, ale to już zależy od konkretnej propozycji banku, skonsolidować można również:

  • kredyty ratalne,
  • kredyty hipoteczne (mieszkaniowe),
  • pożyczki/kredyty samochodowe,
  • karty kredytowe i debet w ROR.

Jak wziąć kredyt konsolidacyjny?

Powyżej znajduje się zestawienie dostępnych kredytów konsolidacyjnych. I są to zarówno kredyty internetowe, jak i standardowe. Wystarczy wysłać krótki formularz kontaktowy i poczekać na telefon ze strony banku. Przedstawiciel banku sprawdzi naszą wstępną zdolność kredytową, i jeżeli ją mamy, to przedstawi ofertę.

Pamiętajmy, aby zapytać nie tylko co można skonsolidować, ale czy wymagane jest dodatkowe zabezpieczenie, jaki jest maksymalny okres spłaty, jaki jest całkowity koszt kredytu, itp. Jeżeli chcemy porównać kilka ofert kredytów konsolidacyjnych na 100000 zł, to należy sprawdzić zarówno całkowity koszt kredytu, jak i jego RRSO.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok