10 Najlepszych Kredytów Konsolidacyjnych 2021

10 Najlepszych Kredytów Konsolidacyjnych 2021? Czy jest możliwość, aby znaleźć takie zestawienie? Niestety nie znajdziesz takich rankingów ze względu na fakt, że kredyt konsolidacyjny może być udzielony z zabezpieczeniem (hipoteczny) i bez dodatkowego zabezpieczenia (gotówkowy).

10 Najlepszych Kredytów Konsolidacyjnych 2021

W serwisie natomiast znajdziesz kredyty konsolidacyjne i wiele innych porad i odpowiedzi na najczęściej zadawana pytania dotyczące konsolidacji kredytów bankowych.

Kredyt konsolidacyjny pozwala na „połączenie” (konsolidację) kredytów i pożyczek bankowych w jeden kredyt. Zamiast kilku rat kredytowych w miesiącu, spłacamy tylko jedną ratę. Powinna one być również znacznie mniejsza, niż suma rat kredytów, które płaciliśmy dotychczas. Obniżka wysokości raty zależy od oferty kredytowej, konsolidowanych zobowiązań oraz okresu spłaty nowego kredytu.

Weź kredyt konsolidacyjny i płać jedną ratę! I co dalej? Oprocentowanie tylko 6,48% Jedna lekka rata, zamiast kilku w różnych bankach. Automatyczna spłata kredytów w innych bankach. Kwota kredytu do 200 tys. zł wraz z kredytowanymi kosztami. Maksymalny okres kredytowania do 120 miesięcy. Dodatkowa gotówka na dowolny cel. Możliwość uzyskania gotówki nawet do 100 proc. sumy konsolidowanych kredytów! Konsolidujesz 30 tys. zł to możesz otrzymać dodatkowe 30 tys. zł, które można przeznaczyć na dowolny cel. Fantastyczna propozycja? Na to wygląda… Ale może być całkowicie inaczej.

Konsolidacja co to takiego?

Z konsolidacji kredytów korzystają w większości przypadków, osoby, którym trudno jest płacić terminowo raty z zaciągniętych kredytów, wynikająca z pogorszenia sytuacji finansowej.

Kredyt konsolidacyjny pomaga w odzyskaniu stabilności finansowej, jak również poprawić płynność finansową oraz zwiększyć zdolność kredytową.

Kredyty konsolidacyjne 70000 zł

Jest to kredyt celowy, który przyznawany jest na spłatę kredytów i pożyczek bankowy. Pozwala na spłatę kredytów i pożyczek gotówkowych, kredytu samochodowego, kart kredytowych, jak również i kredytu mieszkaniowego. Polega to na tym, że przedstawiamy kredyty i pożyczki bankowego do konsolidacji, a bank udzielając nam nowego kredytu, spłaca nasze zobowiązania. W ten sposób mamy tylko jeden kredyt w jednym banku i płacimy jedną ratę.

Z dużym prawdopodobieństwem kredytu konsolidacyjnego nie otrzymamy, kiedy przestaniemy terminowo regulować raty naszych dotychczasowych zobowiązań. Bank sprawdzi nie tylko naszą zdolność kredytową, ale również i historię kredytową w BIK. Informacje o nieterminowej spłacie rat lub ich niepłaceniu zostały z pewnością odnotowane.

W najlepszym wypadku, oferta kredytowa będzie mniej korzystna niż dla pozytywnie zweryfikowanych klientów.

Kiedy konsolidacja kredytów będzie korzystna?

Konsolidacja jest korzystna tylko w przypadku, kiedy kredyt konsolidacyjny ma zdecydowane lepsze parametry, niż konsolidowane zobowiązania. Należy dokładnie przeliczyć czy nowa oferta kredytowa jest tańszym rozwiązaniem – należy sprawdzić koszty całkowite nowego kredytu w porównaniu do kosztów całkowitych spłacanych obecnie zobowiązań.

Zwróćmy uwagę jednak na fakt, że założeniem konsolidacji nie jest wcale obniżenie kosztów całkowitych kredytowania! Głównym celem konsolidacji, o czym zostało wspomniane powyżej, jest odzyskanie płynności finansowej i płacenie niższej raty kredytowej. Kredyty konsolidacyjne gotówkowe są tylko nieznacznie niżej oprocentowane w porównaniu do kredytów i pożyczek gotówkowych.

Kredyt konsolidacyjny to nowe zobowiązanie, a z tym wiążą się: odsetki, prowizja oraz koszty dodatkowe, np. ubezpieczenie. Konieczne przy porównywaniu ofert kredytowych jest zwrócenie uwagi na koszt całkowity kredytu oraz jego RRSO.

To w takim razie, jak można obniżyć wysokość raty?! Przede wszystkim poprzez wydłużenie okresu spłaty kredytu. Pozwala to wówczas radykalnie zmniejszyć jej wysokość.

Wydłużenie okresu kredytowania sprawia jednak, że wzrasta całkowity koszt kredytowania. Raty kredytu będą faktycznie mniejsze, ale zapłacimy więcej odsetek. Każdy kolejny miesiąc kredytowania, to dodatkowe odsetki…

Warto jeszcze wspomnieć, że najlepsze warunki kredytowe uzyskamy w przypadku, gdy konsolidacja jest zabezpieczona hipoteką na nieruchomości. Takie kredyty konsolidacyjne hipoteczne mają zdecydowanie niższe oprocentowanie.

Kredyt konsolidacyjny 125 tys zł

Aby dokładnie dowiedzieć się, ile wyniesie rata kredytowa, to należy skontaktować się z wybranym bankiem. Nie należy korzystać z kalkulatorów kredytów konsolidacyjnych, ponieważ tutaj nie dowiemy się prawdy. Podobnie, jak szukając rankingów kredytowych…

Przed podjęciem decyzji o konsolidacji sprawdź także czy umowy kredytowe nie zawierają zapisów dotyczących prowizji związanych z wcześniejszą spłatą kredytu.

10 Najlepszych Kredytów Konsolidacyjnych 2021 i rankingi

I dopiero teraz przechodzimy doi sedna sprawy i odpowiemy na pytanie: dlaczego nie istnieje nic takiego jak 10 Najlepszych Kredytów Konsolidacyjnych 2021, podobnie jak i nie ma żadnych obiektywnych rankingów kredytowych.

Przede wszystkim wszelkiego rodzaju zestawienia i rankingi są tworzone pod konkretne zamówienia. Można w dowolny sposób manipulować czynnikami wg których ustalamy ranking, aby w zestawieniu TOP 10 Najlepszych Kredytów Konsolidacyjnych znajdował się na miejscu pierwszym wybrany bank.

Ostateczna ofert kredytowa zależy bowiem od:

  • oceny naszej zdolności i wiarygodności kredytowej – im lepsza ocena, tym lepsze warunki kredytowe.
  • wysokości kredytu oraz okresu kredytowania.
  • wyboru sytemu rat: malejąc lub stałe.
  • daty wypłaty kredytu oraz płatności pierwszej raty.
  • od naszych umiejętności negocjacyjnych – warunki każdego kredytu można negocjować z bankiem.

Dodatkowe informacje dotyczące kredytów konsolidacyjnych znajdziesz w artykule: Ranking Kredytów Konsolidacyjnych 2021

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok