Oblicz kredyt gotówkowy

Oblicz kredyt gotówkowyOblicz kredyt gotówkowy z kalkulatorem kredytowym. Jaki kredyt jest najbardziej popularny i najchętniej wybierany przez konsumentów? Tutaj oczywiście nie powinno być wątpliwości, że jest to kredyt gotówkowy lub pożyczka gotówkowa.

Kredyt gotówkowy w porównaniu z innymi kredytami oferowanymi przez banki, pozwala na uzyskanie stosunkowo szybko, niezbędnych środków finansowych na realizację określonego celu. Może to być zakup nowej pralki, wyjazd na wakacje lub taka pożyczka gotówkowa może być przeznaczona na remont mieszkania.

Przeglądając oferty bankowe możemy korzystać z pomocy, jaką jest porównywarka kredytów. Bardzo często jest ona również nazywana kalkulatorem czy wyszukiwarką kredytową. Dlatego często do wyszukiwarki wpisujemy „oblicz raty kredytowe„, aby sprawdzić jakie będą raty kredytu.

Tak naprawdę, jak nazywamy takie narzędzie finansowe – nie ma znaczenia. Najważniejsze jest to, aby znaleźć korzystny kredyt.

Oblicz kredyt gotówkowy z kalkulatorem

Rata kredytowa i jej wysokość ma bardzo duże znaczenie dla naszych finansów domowych, bowiem to od jej wysokości zależy, ile zostanie nam wolnych środków w budżecie domowym. Ale rata, którą zapłacimy bankowi zależy od wielu czynników.

Jeżeli bierzemy kredyt gotówkowy na 10 000 zł, to niezależnie jaki to będzie bank, rata kredytowa przy okresie kredytowania 8 lat, będzie mniejsza niż przy spłacie na 3 lata. Ponieważ jej wysokość zależy również od kosztu kredytu, dlatego konieczne jest porównanie kredytów gotówkowych, np. właśnie korzystając z porównywarki kredytowej.

Koszt kredytu gotówkowego

Na ten koszt składa się oprocentowanie nominalne, prowizja, ubezpieczenie (jeżeli jest obligatoryjne lub sami chcemy z niego skorzystać) oraz koszty około kredytowe (może to być konieczność założenia płatnego konta bankowego, aby otrzymać niższe oprocentowanie kredytu).

Co zrobić, jeżeli posiadamy kilka kredytów gotówkowych i jest trudno spłacać raty? Połącz je w jeden kredyt konsolidacyjny!

Sprawdzając i porównując oferty kredytowe możemy oczywiście sprawdzić je z porównywarką finansową. Zwracamy uwagę na rrso kredytu, czyli na rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Zawiera ona bowiem poza oprocentowaniem nominalnym również wszystkie inne koszty kredytowe, między innymi: prowizję, koszty ubezpieczenia, itp.

Zwróćmy jednak uwagę, że porównywarka kredytowa nie służy do tego, aby znaleźć jak najtańszy kredyt gotówkowy, ale do sprawdzenia ofert. Indywidualną ofertę kredytową przedstawi bank po wyliczeniu zdolności kredytowej i sprawdzeniu naszej wiarygodności kredytowej. Im lepsza ocena, tym na bardziej korzystną propozycję kredytową możemy liczyć.

Dlaczego rata kredytowa jest tak istotna

Wysokość płaconej, każdego miesiąca, raty kredytowej powinna być dopasowana do naszych możliwości finansowych. Oszacować jej wysokość możemy z udostępnioną porównywarką. Nie może ona obciążać zbyt mocno naszych dochodów i powinna umożliwiać swobodne regulowanie zobowiązania. Zbyt wysoka, nawet jeżeli wynika z obliczeń banku, że mamy w tym przypadku zdolność kredytową, może spowodować, że przy niewielkich zawirowaniach finansowych, możemy mieć trudności z jej uregulowaniem. Lepiej zapłacić za kredyt trochę więcej, wydłużając okres kredytowania (płacimy więcej odsetek), niż narazić się na kłopoty finansowe.

Decydując się na kredyt, warto dodatkowo zastanowić się nad innymi aspektami, np.:

  • czy zależy nam na szybkim uruchomieniu kredytu? Szukamy wówczas banku, w którym taka procedura będzie uproszczona i pieniądze z kredytu uzyskamy w tym samym dniu co złożony wniosek.
  • a może jesteśmy skłonni skorzystać z obniżonego oprocentowania przy założeniu rachunku w tym banku? Porównywarka kredytowa pozwala znaleźć takie banki.

Przeczytaj również co powinna zawierać umowa o kredyt.