Najlepsza porównywarka kredytów gotówkowych

Najlepsza porównywarka kredytów gotówkowychNajlepsza porównywarka kredytów gotówkowych w bankach. Czy jest taka porównywarka kredytów gotówkowych, która pokazuje najlepsze kredyty gotówkowe i najtańsze?

Porównywarka kredytów gotówkowych ma pomóc w znalezieniu banku, w którym weźmiemy kredyt gotówkowy. Każda najlepsza porównywarka kredytów gotówkowych jest jednocześnie i wyszukiwarką, i kalkulatorem kredytowy. Co prawda nie wylicza ona dokładnie rat kredytu (żaden kalkulator tego nie robi, ponieważ wysokość rat zależy od indywidualnej oceny wiarygodności kredytowej klienta), ale pozwala na oszacowanie takiej raty.

W opcjach porównywarki można zaznaczyć:

 • wysokość kredytu gotówkowego,
 • czas kredytowania podany w miesiącach,
 • rodzaj rat,
 • czy jesteś klientem banku,
 • kredyt gotówkowy bez zabezpieczeń, bez zaświadczeń, bez zgody współmałżonka oraz kredyt bez ubezpieczenia,
 • możliwość skorzystania z innych produktów banku, aby obniżyć oprocentowanie.

 

Najlepsza porównywarka kredytów gotówkowych? Czy warto korzystać?

Jeżeli szukasz najtańszego kredytu gotówkowego lub pożyczki gotówkowej, to żadna porównywarka kredytów gotówkowych nie pokazuje rankingu kredytowego. Pozwala zapoznać się z informacji na temat najnowszych propozycji kredytowych w bankach, które mają charakter ogólny.

Jak również ŻADNA porównywarka kredytowa nie zawiera wszystkich banków, a ich liczba jest maksymalnie ograniczona na kilku (kilkunastu).

Najlepszą porównywarkę kredytów gotówkowych wyróżnia:

 • dane dotyczące propozycji kredytowych są na bieżąco aktualizowane,
 • wyliczenie szacunkowe rat kredytowych,
 • oferty sponsorowane są zaznaczone i widoczne,
 • istnieją możliwości różnych opcji wyszukiwań,
 • szybkie wygenerowanie formularz kontaktowego do wybranego banku.

 

Najtańszy kredyt gotówkowy z porównywarką kredytów

Powyżej zostało wspomniane, że porównywarka kredytów nie jest rankingiem najtańszych kredytów gotówkowych. Co to właściwie oznacza, że kredyt gotówkowy jest tani?

Tani kredyt gotówkowy, to nie ten kredyt, który ma oprocentowanie nominalne na 0%, bo to nie jest jedyny koszt kredytu. Oprocentowanie może być ustalone na 0%, ale prowizja na 30% od wartości kredytu. I pożyczamy 5000 zł na 9 miesięcy… Czy będzie to tani kredyt gotówkowy?

Szukając taniego kredytu gotówkowego należy zwracać uwagę na wszystkie koszty związane z kredytem: odsetkowe i pozaodsetkowe.

 

Porównanie kredytów gotówkowych na podstawie RRSO

Najlepszą metodą na porównanie kredytów jest porównanie RRSO kredytów. Jest to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania uwzględniająca zarówno wysokość oprocentowania, jak i prowizję, ubezpieczenie oraz pozostałe koszty. Im niższe jest RRSO tym tańszy kredyt.

Wskaźnik RRSO uzależniony jest od wysokości kredytu oraz okresu kredytowania. Korzystając z rankingów i najlepszych porównywarek kredytów gotówkowych nie znajdziemy dokładnych wyliczeń RRSO. Dlaczego?

Każda propozycja kredytowa w banku ma charakter ogólny. Kontaktując się z bankiem w sprawie kredytu, bank bada naszą zdolność kredytową, wiarygodność kredytową i tworzy ocenę scoringową. Dopiero wówczas przedstawia nam indywidualną ofertę kredytową. Lepsza ocena = lepsza oferta. Dodatkowo jeszcze propozycję kredytową możemy negocjować.

Na całkowity koszt kredytu gotówkowego wpływa jeszcze dodatkowo rodzaj rat (równe malejące), data wypłaty kredytu oraz data płatności rat kredytowych. A jeżeli mamy oprocentowanie zmienne, to w przypadku zmiany wysokości stóp procentowych, zmieni się również koszt zobowiązania.

W przypadku, kiedy szukasz kredytu hipotecznego, to skorzystaj z wyszukiwarki i kalkulatora kredytów hipotecznych – oszacowanie rat, zestawienie banków oraz kontakt z ekspertem finansowym.

Najlepsza porównywarka kredytów gotówkowych
4.6 (91.18%) 68 votes