Kredyt na zakup mieszkania 200 tys zł

kredyt na zakup mieszkania 200 tys złKredyt na zakup mieszkania 200 tys zł – w jakim banku? Możliwość oszacowania rat kredytowych z porównywarką kredytową, sprawdzenie informacji dot. kredytu oraz możliwość skontaktowania się z wybranym ekspertem finansowym.

W połowie 2014 roku KNF wprowadziła rekomendację, która wymaga posiadanie wkładu własnego przy zakupie nieruchomości. W 2020 roku wkład własny wynosi min. 20%. Należy jednak brać pod uwagę, że kupującego czekają również opłaty transakcyjne, prowizyjne i inne związane z kredytem. Uwzględniając całości kosztów, to należy zagospodarować kolejne 10%.

Z wyliczeń wychodzi, że decydując się na kupno mieszkanie na rynku wtórnym za 200 tys. zł, należy dysponować około 30 tys. zł na koszty okołokredytowe, transakcyjne i prowizję dla pośrednika. Biorąc pod uwagę rynek pierwotny kwota ta może być niższa nawet o 6-7 tys zł.

Przy porównaniu kredytów mieszkaniowych warto jest korzystać z pomocy wyspecjalizowanych doradców finansowych, których listę znajdziesz kalkulatora rat.

Kredyt na zakup mieszkania 200 tys zł. Banki oraz eksperci finansowi

Porównanie kredytów hipotecznych Kredyt Hipoteczny 700 Tys Zł.

Kredyt na zakup mieszkania 200 tys zł
4.6 (91.25%) 32 votes