Kredyt konsolidacyjny 30 tys zł z małą ratą po 397 zł

Kredyt konsolidacyjny 30 tys złKredyt konsolidacyjny 30 tys zł, który możemy przeznaczyć na skonsolidowanie zadłużenia bankowego. Gdzie dokonać konsolidacji naszych kredytów i pożyczek bankowych?

Kredyt konsolidacyjny, to oczywiście konsolidacja wyłącznie zadłużenia bankowego. Skutecznie pozwala na zmniejszenie raty kredytowej. Zamiast kilku rat, mamy tylko jedną i najczęściej jest ona mniejsza od sumy rat, które płaciliśmy dotychczas.

Skonsolidowanie zadłużenia polega na przeniesieniu wszystkich „starych kredytów” do jednego banku, czyli bank spłaca nasze zobowiązania naszym, nowym kredytem. Rozłożenie spłat na dłuższy okres pozwala na znaczne obniżenie raty kredytowej.

Kredyt konsolidacyjny pozwala na spłatę kredytów gotówkowych, pożyczek ratalnych, kredytów hipotecznych i samochodowych. Jak również zadłużenie na kartach kredytowych czy w rachunkach ROR. Bank nie spłaci pożyczek pozabankowych, ale możliwe jest ich uregulowanie, dodatkową gotówką, którą możemy otrzymać w ramach kredytu konsolidacyjnego. Jest to nowa pożyczka, która jest automatycznie konsolidowana.

Kredyt konsolidacyjny 30 tys zł w jakim banku?

Kredyt konsolidacyjny 30000 zł, niezależnie od okresu kredytowania, to duża konsolidacja, dlatego tak bardzo istotne jest, aby wybrać jak najlepszy kredyt. Z pewnością konsolidacja i wydłużenie okresu spłaty pozwala na obniżenie rat kredytowych. Przy tak wysokiej konsolidacji możemy skorzystać z praktycznie tylko z kredytu konsolidacyjnego gotówkowego. Jeżeli konsolidacja byłaby znacznie wyższa i dotyczyła również kredytu hipotecznego, to wówczas mamy do czynienia z kredytem konsolidacyjnym hipotecznym.

W przypadku jednak konsolidacji hipotecznej, zabezpieczeniem kredytu jest hipoteka na nieruchomości. Poza tym taki kredyt jest niżej oprocentowany. Jeżeli zdecydujemy się na kredyt konsolidacyjny gotówkowy nie są wymagane zazwyczaj dodatkowe zabezpieczenia. Jednakże zależeć to będzie od naszej zdolności kredytowej.

Nie zapomnijmy jednak i o minusach konsolidacji. To nie tylko mniejsza rata kredytowa i znaczne odciążenie budżetu domowego (rata może być bowiem niższa nawet o 20-30% od sumy dotychczasowych), ale to także większe koszty kredytowe. Ponieważ spłacamy dłużej kredyt, to suma odsetek od kredytu będzie większa. Dodatkowo, jak to bywa z kredytem, z pewnością zapłacimy prowizję od kredytu i być może inne koszty.

Kredyt konsolidacyjny 30 tys zł – z cyklu Porównanie kredytów konsolidacyjnych. Następne porównanie dotyczy kredytów gotówkowych 8000 zł na 4 lata: Kredyt gotówkowy 8000 zł 8 lat.