Kredyt 50 tys ile trzeba oddać? Dużo… Wybierz taniej!

Kredyt 50 tys ile trzeba oddaćKredyt 50 tys ile trzeba w banku? Dużo. Niezależnie od tego, gdzie pożyczymy i jaki kredyt weźmiemy.

Kredyt w takiej wysokości możemy w każdym banku, i może to być kredyt gotówkowy, hipoteczny, konsolidacyjny i samochodowy.

Koszt kredytu na 50 tys. zł zależy od:

  • kredytu (gotówkowy, hipoteczny, konsolidacyjny, samochodowy),
  • czasu kredytowania,
  • rodzaju rat (stałe lub malejące),
  • oceny zdolności i wiarygodności kredytowej klienta,
  • daty wypłaty kredytu oraz płatności pierwszej raty.

Poniżej znajdują się wyliczenie szacunkowe rat kredytu gotówkowego 50 tys zł na 10 lat. Propozycje banków:

Kredyt 50 tys ile trzeba oddać w banku

Przykład reprezentatywny: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) : 6,63%. Okres kredytowania: 120 miesięcy. Całkowita kwota kredytu: 50 tys. zł. Całkowity koszt kredytu, spłacanego w ratach równych: 17 799,04 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 67 799,04 zł. Kalkulacja na dzień 17 grudzień 2018 roku.

W jakim banku można wziąć kredyt gotówkowy w wysokości 50 tys. zł sprawdzisz również poniżej. Z bankiem skontaktujesz się wysyłając krótki formularz kontaktowy do banku. Przedstawiciel banku skontaktuje się z tobą telefonicznie.

Zanim weźmiesz kredyt bankowy

Kredyt w wysokości 50 tys. zł to kredyt na wysoką kwotę i musimy wywiązać się ze wszystkich postanowień umowy. Nie pożyczajmy więcej niż potrzebujemy. W przypadku pożyczek gotówkowych, cel, na jaki przeznaczymy pieniądze jest dowolny.

Planujesz kupno mieszkania? Przeczytaj:
Kupno mieszkania. Najlepsze sposoby

Porównanie kredytów 50 tys zł powinniśmy zacząć od wytypowania banków i zapoznaniu się z ich ofertą. Następnym krokiem jest porównanie kredytów pod względem kosztów całkowitych. Pozwoli to wybrać korzystniejszy bank.

Oczywiście pod warunkiem, że zależy nam na cenie kredytu. Dla niektórych z osób szukających kredytu bankowego, koszt ma drugorzędne znacznie i sprawdzają oferty pod względem np. możliwości skorzystania z wakacji kredytowych.

Przy porównywaniu ofert kredytowych pod względem ceny, można posługiwać się obecnie najlepszym wskaźnikiem służącym do tego celu, a jakim jest RRSO. Dodatkowo zwracamy uwagę na koszt całkowity kredytu. Pierwszy z nich jest wyrażony jest w procentach, a drugi kwotowo i oba odnoszą się do kosztów kredytu. Generalna zasada jest taka: im mniejsze RRSO (porównywanych kredytów), to taka oferta jest tańsza.

Sprawdź również: Kredyty Konsolidacyjne 50000 zł – konsolidacja nie tylko kredytów gotówkowych do 50 tys. zł.