Dobry pośrednik finansowy kredyt hipoteczny. Ekspert finansowy

2024-03-08 – ostatnia aktualizacja

Na początkowym etapie szukania kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości, warto jest poznać i zrozumieć wszystkie zagadnienia z związane z tym tematem. Zawarcie umowy kredytowej na kilkaset tysięcy złotych na długie lata, to szereg konsekwencji, zarówno określonych praw, jak i obowiązków. Kto może nam w tym wszystkim pomóc? Dobry i sprawdzony Ekspert Finansowy!
dobry pośrednik finansowy kredyt hipoteczny - ekspert finansowy
Dobry pośrednik finansowy kredyt hipoteczny – ekspert finansowy. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Oczywiście można podjąć samodzielne kroki w zrozumieniu tematu, szukając informacji w licznych artykułach dostępnych w internecie. Można również skorzystać z pomocy specjalistów finansowych i skontaktować się z Ekspertem Finansowym.

Zanim jednak umówisz się na spotkanie, należy się do niego przygotować, określając chociażby swoje potrzeby i oczekiwania. Należy zatem sporządzić listę pytań, na które chciałbyś otrzymać odpowiedź lub wyjaśnić pojawiające się wątpliwości. Dobre zrozumienie zagadnienia pozwala podjąć bardziej racjonalną decyzję i wybrać kredyt hipoteczny, który będzie dopasowany do Twoich możliwości.

1. Spotkanie z Ekspertem Finansowy jest darmowe i niezobowiązujące – nie musisz skorzystać z przedstawionej propozycji kredytu.
2. Na spotkaniu zostanie przeliczona i oszacowana Twoja zdolność kredytowa. Pozwali to określić Twoje możliwości finansowe. Należy przygotować dokumenty potwierdzające uzyskiwane dochody oraz listę spłacanych zobowiązań.

W części pierwszej poradnika został poruszony temat zdolności i wiarygodności kredytowej: Praktyczny poradnik o kredytach hipotecznych. W części 3 mowa jest o oprocentowaniu zmiennym i stałym, czasie kredytowania oraz kosztach bankowych i pozabankowych: Kredyt hipoteczny – oprocentowanie stałe czy zmienne?

Kto to jest ekspert finansowy?

Ekspertem Finansowym jest osoba działająca w imieniu pośrednika kredytowego. Pośredniczy zatem w zawieraniu umów, nie tylko kredytowych, z wybranymi bankami.

O ile z kredytami i pożyczkami gotówkowymi większość klientów radzi sobie samodzielnie, to w przypadku kredytów hipotecznych, porada i pomoc ze strony eksperta jest niezbędna.

Ekspert pomoże klientom, którzy się do niego zgłoszą, zrozumieć proces poprzedzający zakup nieruchomości oraz uzyskania kredytu hipotecznego. Posiadana wiedza i doświadczenie we współpracy z klientami i bankami, pozwala ekspertowi na określenie możliwości kredytowych klienta w zależności od jego bieżącej, ale i prognozowanej kilkuletniej, sytuacji finansowej.

Kontaktując się z Ekspertem Finansowym uzyskasz praktyczną informację, na jaki kredyt hipoteczny możesz liczyć i co należy ewentualnie poprawić, aby przygotować się lepiej do zawnioskowania o kredytu hipotecznego lub uzyskać większą zdolność kredytową.

Spotkanie z ekspertem finansowym dotyczącym kredytów hipotecznych

Do ilu propozycji kredytów hipotecznych mają dostęp eksperci finansowi? Do dużej liczby. Są to najbardziej aktualne oferty bankowe, również te promocyjne. Zarówno z wkładem własnym wynoszącym 10% i przekraczającym 20%.

Podczas spotkania zapoznasz się z propozycjami i to nie tylko pod kątem marży i oprocentowania, ale z uwzględnieniem każdego istotnego parametru, który ma realny wpływ na końcową ofertę.

Dobry i rzetelny ekspert finansowy nie będzie miał problemu z klarownym i precyzyjnym wyjaśnieniem ważnych kwestii i zagadnień dotyczących zarówno samego kredytu hipotecznego, jak i propozycji bankowych.

Zwróć uwagę, że przedstawiony kredyt hipoteczny nie kończy się wyłącznie na samej ofercie. Raczej jest pewne, że poza samym finansowaniem, banki zaproponują również dodatkowe produkty, a wybór których będzie miał istotny wpływ na atrakcyjność końcową oferty.

Mowa jest oczywiście o tzw. sprzedaży wiązanej w ramach której oferowane są różne dodatki, mniej lub więcej potrzebne klientowi:

  • rachunek bankowy z deklaracją wpływu, bądź to wynagrodzenia, bądź określonej kwoty w każdym
    miesiącu,
  • podpisanie umowy o kartę kredytową lub debetową i regularne z niej korzystanie,
  • różnego rodzaju ubezpieczenia: nieruchomości od pożaru, od utraty pracy, na życie.

Ponieważ istotne jest, aby poznać dokładnie warunki na jakich można z z nich korzystać i koszt ich wykupienia, to należy zapoznać się z umowami i tabelami opłat. Opłaca się z nich skorzystać?

Ekspert finansowy nie tylko postara się na to pytanie odpowiedzieć, ale i podpowie, po jakim czasie można z nich zrezygnować bez ponoszenia konsekwencji.

Oczywiście ekspert finansowy oszacuje Twoją zdolność kredytową, sprawdzi koszt całkowity kredytu, wyliczy raty, poinformuje o kosztach niebankowych. Z pewnością kompleksowa usługa pozwoli Tobie dokonać wyboru odpowiadającego potrzebom i wymaganiom.

Co przygotować na spotkanie z ekspertem finansowym?

Jakie dane i informacje należy przygotować na spotkanie pośrednikiem finansowym dotyczącym kredytu hipotecznego?

1. Informacje dotyczące sytuacji finansowej.

  • wysokość dochodu miesięcznego netto – podział na część stałą i zmienną (np. premie, dodatki),
  • średnie koszty utrzymania gospodarstwa domowego – ile pieniędzy miesięczne jest wydawanych
    i na co?
  • wysokość miesięcznych rat kredytów i pożyczek, wysokość przyznanych limitów w kartach i na
    kontach, leasingi.

2. Informacje o aktualnej sytuacji osobistej.

  • liczba osób mieszkających w gospodarstwie domowym,
  • liczba kredytobiorców (wnioskujących o kredyt),
  • jeżeli kredytobiorcy są małżeństwem czy jest rozdzielność majątkowa czy jej nie ma,
  • płacone lub otrzymywane alimenty.

3. Informacje dotyczące kredytowanej nieruchomości.

  • szacunkowy okres spłaty kredytu,
  • wkład własny,
  • cel kredytowania: zakup lub budowa nieruchomości; zakup lub budowa nieruchomości PLUS
    kredyt na wykończenie inwestycji,
  • jeżeli nieruchomość jest już wybrana: księga wieczysta nieruchomości lub podstawa
    nabycia nieruchomości.

Z ekspertem rozmawiaj szczerze, przedstawiając swoje oczekiwania, potrzeby i plany. Tylko w ten sposób możliwy jest najbardziej korzystny dobór propozycji kredytowych z banków. Ten etap konsultacji wykorzystaj do zebrania potrzebnych informacji i wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości. Zadawaj pytania, jeżeli czegoś nie rozumiesz!

Pomoc eksperta przy składaniu wniosków o kredyt hipoteczny

Informacje o kredycie hipotecznym, analiza zdolności kredytowej i porównanie banków – jest to bardzo ważne. Ale kolejnym istotnym etapem jest złożenie do banku wniosku o kredyt hipoteczny.

W momencie, kiedy przyjdzie do wypełniania wniosku, pośrednik dokona aktualizacji przedstawionych propozycji (od ostatniego spotkania mogło się zmienić parę rzeczy) i dostosuje je do celu kredytowania i oczekiwań klienta.

Dobrze jest, aby ekspert przygotował listę wymaganych dokumentów, które będzie trzeba dołączyć do wniosku. Możesz również liczyć na jego pomoc w pozyskaniu dokumentów dotyczących nabywanej nieruchomości i w prawidłowym wypełnieniu wniosku kredytowego.

Dopiero po sprawdzeniu poprawności ich wypełnienia i złożeniu podpisów przez wnioskodawców, zostaną przekazane do banków, których ofertami kredytowymi jesteśmy zainteresowani.

Jak długo czeka się na decyzję o kredycie hipotecznym?

Zgodnie z obowiązującym prawem, czas oczekiwania na wydanie decyzji nie powinien przekraczać 21 dni od dnia złożenia wniosku kredytowego wraz z kompletem dokumentów. W praktyce czas oczekiwania może być krótszy lub dłuższy i zależy nie tyle od banku, ale liczby złożonych wniosków przez klientów.

Jeżeli jest ich dużo, to i proces ich analizy się wydłuży. Po wydaniu decyzji i spełnieniu warunków wymaganych do podpisania umowy, klient banku otrzymuje przygotowany projekt umowy kredytowej. Jest zatem czas, aby się z projektem dokładnie i na spokojnie zapoznać oraz przygotować ewentualne pytania.

Niezależnie czy pojawią się pytania, umów się na kolejną rozmowę z ekspertem, aby wyjaśnić zapisy projektowanej umowy.

Na obecność eksperta finansowego oczywiście będziesz mógł również liczyć przy podpisywaniu umowy
kredytowej z bankiem. Co więcej, podpisanie umowy kredytowej wcale nie musi zakończyć współpracy z pośrednikiem. Będzie on dostępny również w okresie późniejszym, jeżeli pojawią się ponownie pytania lub wątpliwości. Zawsze możesz się zwrócić do niego z prośba o pomoc.

Czy współpraca z ekspertem finansowym kosztuje?

Ile kosztuje skorzystanie z pomocy pośrednika finansowego? Nic. Jego wynagrodzenie pokrywa bank wypłacając
prowizję, jeżeli formalności zostaną doprowadzone do końca i kredyt hipoteczny wypłacony. Koszt prowizji ponosi klient i jest on wpisany w umowie kredytowej. Jest to taka sama opłata jak w sytuacji bezpośredniego skorzystania z usług danego banku.

Czy wypłacona prowizja powoduje, że ja, jako klient, otrzymuję gorszy kredyt? Czy może lepsze warunki otrzymałbym, gdybym bezpośrednio udał się do banku?

Warunki cenowe będą identyczne. Dla banku takie rozwiązanie jest bardziej opłacalne niż tworzenie rozbudowanej sieci
placówek, zatrudnianie pracowników i oferowanie jednego produktu kredytowego. A tak bank, tylko wypłaca prowizję pośrednikowi za pozyskanie klienta i przeprowadzenie procesu kredytowego.

Czym się różni ekspert finansowy od doradcy kredytowego?

Doradca finansowy, nazywany również doradcą kredytowym, jest osobą, której zadaniem jest wyszukanie
dla klienta najlepszego kredytu hipotecznego.

Przepisy prawa nie pozwalają mu pobierać prowizji od banku, a tym samym korzystając z jego pomocy, za wykonaną usługę należy zapłacić z własnej kieszeni.

Za darmo można uzyskać pomoc od Eksperta Finansowego. Również pomaga wyszukać najlepszy kredyt
hipoteczny, przedstawiając plusów i minusów ofert bankowych. Decyzję końcową o tym, czy skorzystać z określonych podmiotów, podejmuje klient samodzielnie.

Czy Ekspert Finansowy ma dostęp tylko do kilku banków?

Nie, eksperci tacy mają dostęp do najnowszych propozycji kredytów hipotecznych większości banków komercyjnych (np. Pekao S.A., PKO BP, Bank Millennium) i niektórych banków spółdzielczych.

Co jest bardzo istotne, każda firma, która zajmuje się pośrednictwem w udzielaniu kredytów hipotecznych, ma obowiązek poinformowania klienta przed rozpoczęciem świadczenia usług, z którymi bankami współpracuje.

Jak wziąć kredyt hipoteczny z Ekspertem Finansowy?

Jeżeli jesteś zainteresowany zaciągnięciem kredytu hipotecznego, to należy skontaktować się z Ekspertem Finansowym i umówić się na rozmowę na temat zdolności kredytowej. Możesz również zapytać o możliwość sfinansowania zakupu nieruchomości znajdującej się w określonej sytuacji prawnej.

1. Wyślij wniosek kontaktowy do wybranego Eksperta. Zostaw swój numer telefonu i adres mailowy, aby umożliwić kontakt ze strony konsultanta. Umówisz się wówczas na bezpłatne spotkanie.

Wybór kredytu na sfinansowanie nieruchomości jest niezwykle istotny. Ekspert wyszuka kredyt w oparciu o cenę nieruchomości i posiadany wkład własny. Sprawdź: Co oznacza wkład własny przy kredycie hipotecznym?.

2. Na tym etapie ustalicie plan działania, poprzez zdefiniowanie potrzeb i możliwości. Nie ma znaczenia czy kredyt hipoteczny to bliska czy daleka perspektywa.

3. Ekspert Finansowy porówna oferty kredytów hipotecznych z różnych banków. Zapozna Ciebie nie tylko z ich aspektami, ale i odpowie na wszystkie pytania i pomoże w skompletowaniu dokumentów.

4. Ekspert pomoże wybrać banki, do których zostaną wysłane wnioski kredytowe, a Ty dokonujesz ostatecznego wyboru oferty, która spełnia Twoje wymagania. Na końcu następuje podpisanie umowy.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok